Iš svetimų sąskaitų SEB banke pagrobta beveik 35 tūkst. Lt

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, operatyviai reaguodami ir tikrindami iš SEB banko gautą informaciją, nustatė ir sulaikė šešis asmenis, kurie iš banko klientų sąskaitų neteisėtai pervedė ir vėliau išgrynino Vilniuje esančiuose bankomatuose ir banko skyriuose beveik 35 tūkst. litų.

2012 m. gruodžio 27 d. Lietuvos kriminalinės policijos biure pagal gautą SEB banko pranešimą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žalingo programinio kodo (kompiuterinio viruso) sukūrimo ir neteisėto įdiegimo į informacinę sistemą, neteisėto elektroninės bankininkystės klientų autentifikavimo kodų ir slaptažodžių įgijimo ir laikymo, neteisėto prisijungimo prie SEB banko informacinės sistemos, panaudojant įgytus šio banko klientų autentifikavimo kodus ir slaptažodžius, neteisėtų finansinių operacijų jo klientų sąskaitose esančiomis piniginėmis lėšomis ir didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2012 m. gruodžio 14 d. iki 2012 m. gruodžio 27 d. SEB bankas gavo 9 klientų pranešimus dėl neteisėto piniginių lėšų iš asmeninių sąskaitų nurašymo, naudojantis internetinės bankininkystės sistema. Visuose pranešimuose klientai teigė, kad sąskaitose nurodytų operacijų neatliko, asmenų, į kurių sąskaitas buvo pervesti pinigai, nepažįsta, ir niekas, be jų žinios, šių pavedimų atlikti negalėjo. Tokiu būdu iš klientų sąskaitų neteisėtai buvo pervesta ir vėliau išgryninta Vilniuje esančiuose bankomatuose ir banko skyriuose 34 980 litų.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, tikrindami šią informaciją, nustatė ir sulaikė šešis asmenis. Keturiems iš jų buvo pareikšti įtarimai dėl svetimo turto įgijimo apgaule. Vienam asmeniui pareikštas įtarimas dėl neteisėtų finansinių operacijų atlikimo su SEB banko klientų sąskaitose esančiomis piniginėmis lėšomis ir dėl svetimo turto įgijimo apgaule, dalyvaujant organizuotoje grupėje. Minėtas asmuo šiuo metu yra suimtas.

Policija atkreipia dėmesį, kad žmonės turi būti atidūs, nepalikinėtų ir neperduotų savo prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodų tretiesiems asmenims. Pastebėjus bet kokius įtarimą keliančius kompiuterio, bankinės sistemos veiksmus, pvz., prašymus suvesti prisijungimo kodus ar suteikti kitą konfidencialią informaciją, gyventojai prašomi nedelsiant kreiptis į policiją bei banką.NAUJAUSI KOMENTARAI

BOBA

BOBA portretas
Žinau gerą priemonę nuo vagystės ir sukčiavimo. Ties ta vieta, kur antrankiai, čekšt kirvuku, i baigsis vagystės.

skaitytojas

skaitytojas portretas
Dėkoju .Informacija būtina, taip susimąstau dėl DEBETO SĄSKAITŲ , arba BANKE per elektroninę sistemą tvarkyti pinigines lėšas.

asai

asai portretas
neabejoju, kad tai banko darbuotoju darbas nesenai is sio banko gavau pranesima, kad bankas "gaves" mano prasyma, bet negalintis i mano nurodyta saskaita pervesti SNORE turetu pinigu kadangi su SNORAS banku manes niekas ir niekada nesiejo ir as niekada jokio prasymo SEB del kokiu nors pinigu paieskos nesiunciau - apie tai pranesiau SEB Savo atsakyme SEB man nurode data, kada, anot jo, as is savo asmeninio kompiuterio persiunciau jiems "savo prasyma". Kada paprasiau pateikti "mano prasymo kopija" ir nurodyti kompiuteri is kurio as "siunciau" prasyma - is SEB-oo gavau primygtina pasiulyma visa tai pamirsti.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių