Svarbiausios institucijos per pusmetį priemokoms išleido 3,3 mln. litų

Svarbiausios krašto institucijos pirmąjį šių metų pusmetį priemokoms išleido beveik 3 mln. 300 tūkst. litų, rašo "Lietuvos žinios". 

Seimo Audito komitetas surinko duomenis apie tai, kaip pirmuosius šešis šių metų mėnesius krašto institucijose buvo naudojamos darbo užmokesčio fondo lėšos.

Prezidentūros kanceliarija priemokoms išleido beveik 186 tūkst. litų. Visos šios išmokos pirmąjį pusmetį paskirtos „už įprastą darbo krūvį esą viršijančią veiklą“. 

Seimo kanceliarija per pirmuosius šešis šių metų mėnesius išmokėjo beveik 161 tūkst. litų personalinių priemokų. Beveik 145 tūkst. litų - skirta „už darbą, esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų“: viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, budėjimą. 12 tūkst. litų priemokų skirta už papildomų užduočių atlikimą, taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą. 

Ministro pirmininko tarnyba (MPT) priemokoms sausio-birželio mėnesiais išleido 98 tūkst. litų. Visos jos skirtos taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą. Šioje institucijoje pirmą pusmetį taip pat išmokėta 114 tūkst. litų personalinių priedų. Pasak MPT Komunikacijos departamento direktorės Linos Korsakaitės, personaliniai priedai mokami kaip atlyginimo dalis asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartį, pavyzdžiui, vertėjams, ūkio dalies darbuotojams.

Ministerijų lygmeniu pirmąjį pusmetį daugiausia priemokų pažėrė Užsienio reikalų ministerija (URM). Iš viso tam išleista daugiau kaip pusė milijono - 530 tūkst. litų. Priemokos skirtos už papildomų užduočių atlikimą ir viršvalandžius, darbą naktį, poilsio bei švenčių dienomis. URM sausio-birželio mėnesiais taip pat išmokėta 9,9 tūkst. litų premijų. 

Antroje vietoje pagal išmokėtas priemokas - Ūkio ministerija (ŪM). Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius tam skirta 439 tūkst. litų. Šioje institucijoje išmokėta 33,2 tūkst. litų premijų ir 20,2 tūkst. litų personalinių priedų. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priemokoms pirmąjį pusmetį išleido beveik 358 tūkst. litų. Didžioji jų dalis išmokėta už skubių, svarbių ir sudėtingų darbų vykdymą, papildomų užduočių atlikimą ir įprastą krūvį viršijančią veiklą. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) priemokoms išleista beveik 275 tūkst. litų. Šioje institucijoje taip pat atseikėta pinigų personaliniams priedams - iš viso 15,2 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) pirmąjį šių metų pusmetį priemokoms skirta 183 tūkst. litų. Dar beveik 27 tūkst. litų išleista premijoms. 

Susisiekimo ministerijoje minėtu laikotarpiu išmokėta priemokų už 150 tūkst. litų. Taip pat išmokėta 13 tūkst. litų premijų ir 10 tūkst. litų personalinių priedų. 

Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Kultūros ministerijoje (KM) priemokoms skirta daugiau nei 149 tūkst. litų. Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) išmokėta priemokų už 132,7 tūkst. litų. 

Likusios ministerijos pirmąjį pusmetį priemokoms išleido vidutiniškai po 100 tūkst. litų. Mažiausiai lėšų tam skyrė Finansų ministerija - iš viso 86,5 tūkst. litų. Tačiau ši institucija daugiausia pinigų skyrė personaliniams priedams. Sausio-birželio mėnesiais tam panaudota 137,3 tūkst. litų.

Per pirmąjį šių metų pusmetį daugiausia priemokų - iš viso 42 tūkst. litų - išmokėta ŪM vadovams. Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovybė tuo pačiu laikotarpiu pasidalijo 41,3 tūkst. litų priemokų, o SAM - 40,9 tūkst. litų. 

Sausio-birželio mėnesiais ŽŪM vadovybei išmokėta 39,5 tūkst. litų priemokų už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. KM vadovams tuo pačiu laikotarpiu skirta 38 tūkst. litų, Susisiekimo ministerijos - 35 tūkst. litų priemokų. 

Pirmąjį šių metų pusmetį priemokų neišmokėta tik URM vadovybei, taip pat prezidentūros ir Seimo kanceliarijų vadovams. MPT vadovams išmokėta 17 tūkst. litų priemokų.

Prezidentūros ir Seimo kanceliarijose bei MPT vidutinis darbo užmokestis pirmąjį šių metų pusmetį siekė 3,6 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Iš Seimo Audito komiteto surinktų duomenų matyti, kad tokio dydžio vidutiniai atlyginimai buvo ir keliose ministerijose: Aplinkos ir SAM. 

Tarp ministerijų lyderės atlyginimų srityje buvo URM ir KAM. Vidutinė alga sausio-birželio mėnesiais čia siekė 4,1 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Vidutiniškai po 3,8 tūkst. litų uždirba Teisingumo ministerijos darbuotojai. 

Mažiausi vidutiniai atlyginimai, siekiantys po 3,2 tūkst. litų neatskaičius mokesčių, - ŠMM ir Vidaus reikalų ministerijose. Kiek daugiau - vidutiniškai po 3,3 tūkst. litų iki mokesčių - pirmąjį šių metų pusmetį uždirbdavo SADM ir Finansų ministerijos darbuotojai.


Šiame straipsnyje: Išlaidosauditas

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
cia yra vagyste ir tiek ,. dar prie situ ismoku pridekit bedarbiams pasalpas . palikti savi nusikalteliai ir nepriima kitu kad neislystu yla is maiso o lietuvai daroma zala , sedi vienas ir gauna uz du .

vilniete

vilniete portretas
tipo krize salyje-jus verzkites dirzus-kabinkit dantis ant lentynos-o mes sau ismokas issimokesi---- uz tai kad DIRBOME--- o kad zmones gyvena streso salygomis-gasdinama-kad BLOGAI-BUS DAR BLOGIAU-SILDYMO KAINOS' tai jus laikote normaliu veiksniu,,,,,
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kelių priežiūrai bus skiriama 19 milijonų eurų
  Kelių priežiūrai bus skiriama 19 milijonų eurų

  Vyriausybė trečiadienį nusprendė Kelių priežiūros ir plėtros programai skirti 18,8 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniam...

 • Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti
  Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti

  Šiais vartotojiškumo laikais vis dažniau kyla klausimų dėl finansinių sprendimų priėmimo ir jų valdymo. Bet daugiau išmokti apie asmeninių finansų valdymą geriau vėliau negu niekada. ...

  1
 • Šalies IT ūkį prižiūrės Ūkio ministerija
  Šalies IT ūkį prižiūrės Ūkio ministerija

  Vyriausybė pritarė siūlymui skirti Ūkio ministeriją formuoti politiką skaitmeninės valdžios srityje. Tai leis tobulinti valstybės informacinių išteklių valdymo ir plėtros procesus valstybės lygmeniu. ...

 • Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia
  Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia

  Anksčiau sodybų prisipirkę lietuviai dabar bando jų atsikratyti, tačiau paklausa jau sumažėjo. Vis labiau ryškėja naujos tendencijos – paprastos, vandentiekio neturinčios sodybos, prie kurių galima privažiuoti tik neasfaltuotu keliu, pi...

  3
 • Atslūgęs karštis prekybininkų negąsdina
  Atslūgęs karštis prekybininkų negąsdina

  Vaisvandeniai, vaisiai, nealkoholiniai gėrimai, priemonės nuo saulės, mašalų ir uodų, aktyviam poilsiui skirtos prekės ir gėlės – paklausiausios prekės, Lietuvą užplūdus karščiams. Prekybininkai tikisi, kad šie pardavima...

 • Žaliavinis pienas iš Ukrainos į Lietuvą nėra importuojamas
  Žaliavinis pienas iš Ukrainos į Lietuvą nėra importuojamas

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad žaliavinis pienas ar pieno žaliava, kaip sudėtinė dalis, iš Ukrainos per Lietuvos pasienio postus nėra importuojama. ...

 • NPD pakeitimai: pritarta kompromisiniam siūlymui
  NPD pakeitimai: pritarta kompromisiniam siūlymui

  Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) palaikė Seimo valdančiųjų ir Vyriausybės kompromisinį siūlymą dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD), numatant lėtesnį jo taikymo ribos augimą. ...

 • Seimo komitetas pritarė „Sodros“ įmokų luboms
  Seimo komitetas pritarė „Sodros“ įmokų luboms

  Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) trečiadienį pritarė „Sodros“ įmokų „luboms“, nors dar praėjusią savaitę buvo priėmęs priešingą sprendimą. Tokiu būdu pritarta kompromisui – palaikytas Vyriau...

 • Elektroniniai atsiskaitymai: estai ir vėl aplenkė lietuvius
  Elektroniniai atsiskaitymai: estai ir vėl aplenkė lietuvius

  Už prekes ir paslaugas lietuviai grynaisiais atsiskaito beveik taip pat dažnai kaip ir portugalai ar italai – net 62 proc. visų atsiskaitymų Lietuvoje sudaro grynieji, LRT RADIJUI sako Lietuvos komercinių bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalato...

 • Pervežamų krovinių kiekis išaugo 16 proc.
  Pervežamų krovinių kiekis išaugo 16 proc.

  Visų rūšių transportu pervežtų krovinių kiekis šių metų pirmą ketvirtį siekė 35,7 mln. tonų. Tai 16,3 proc. daugiau nei analogišką praėjusių metų laikotarpį, praneša Lietuvos statistikos departamentas. ...

Daugiau straipsnių