Specialiųjų tarnybų vadovai siūlo rimčiau reaguoti į kaimynystėje statomus branduolinius objektus

Lietuvos specialiųjų tarnybų surinkti duomenys rodo, kad Lietuvos vadovai turėtų rimčiau reaguoti į mūsų regione planuojamus statyti branduolinius objektus, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, opozicijos atstovas Valentinas Mazuronis.

Trečiadienį NSGK nariams Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM vadovai pateikė informaciją apie Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje statomas ar ketinamas statyti atomines jėgaines.

"Manau, kad buvo pateikta išsami ir rimta informacija. Mano manymu, mūsų šalies vadovams, energetikos ministrui, premjerui derėtų reaguoti į tuos dalykus gerokai rimčiau negu jie reaguoja dabar viešoje erdvėje", - išklausęs informaciją žurnalistams sakė "tvarkietis" V.Mazuronis.

Posėdis buvo uždaras, specialiųjų tarnybų pateikta informacija įslaptinta.

Anot V.Mazuronio, parlamentarams pateikti galimi energetinės aplinkos vystymosi regione scenarijai. Vertindamas juos "tvarkietis" teigė, kad premjero Andriaus Kubiliaus ir energetiko ministro Arvydo Sekmoko komentarai šiuo klausimu esantys perdėm lengvabūdiški.

"Kada premjero A.Kubiliaus buvo paklausta, kas vyksta, jis atsakė: "aš nuvažiavau dviračiu į Baltarusiją, pažiūrėjau ir nieko nepamačiau". Todėl, jo teigimu, ten nieko nesidaro. Ta informacija, pateikta tų dviejų tarnybų, buvo ne nuvažiavus dviračiu, bet normali informatyvi, mano manymu, labai naudinga ir reikalinga informacija", - teigė V.Mazuronis.

NSGK pirmininkas konservatorius Arvydas Anušauskas sakė, kad VSD ir karinės žvalgybos atstovai pateikė žinių, "kokioje stadijoje kiekvienas projektas yra, jie yra labai skirtingi, skirtingos stadijos". Remiantis šia informacija, anot jo, galima daryti atitinkamus politinius sprendimus ir žingsnius tarptautinėje erdvėje.

VSD generalinis direktorius Gediminas Grina žurnalistams sakė nesąs įgaliotas komentuoti uždarame posėdyje pateiktos medžiagos.

"Mes nuolat stebime (grėsmes - BNS). Ar grėsmė atsiranda, ar prapuola, čia yra įslaptinta informacija", - tepasakė jis.

Lietuvoje nerimą kelia dvi netoli sienos planuojamos statyti atominės elektrinės. Vieną, nutolusių apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, žada statyti Baltarusija, kitą - Kaliningrado srityje stato Rusija.


Šiame straipsnyje: atominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valius

Valius portretas
Branduolinių įrengimų saugumu turi rūpintis tarptautinė organizacija MAGATE. Mūsų saugumiečiai tam neturi nei specialistų, nei priemonių, gali tik pašnekėti apie reikšmę.

Kęstas

Kęstas portretas
Energetinė nepriklausomybė? Kokia kaina? Operatoriaus klaida, teroristų antpuolis, techniniai gedimai ir kitokios nuspėjamos bei šiandien nenuspėjamos problemos gali ištikti atominę elektrinę. Nėra jokių abejonių, kad tokios katastrofos atsitiks ir ateityje. Klausimas tik kada anksčiausiai ir kur. Jei atsitiks Lietuvos teritorijoje, tai kur kraustysis lietuvių tauta? Kas bus su mūsų kultūra? Dabartinė emigracija mums pasirodys pasivaikščiojimu parke tylų vasaros vakarą. Na o kiek naudos turėtume iki tos katastrofos? Praktiškai mažai. Europos Sąjunga mums neleis monopolizuoti elektros energijos rinkos Lietuvoje. Mūsų pastangos įtikinėti pasaulį, kad mes geriau nusimanome branduolinių jėgainių saugume, negu rusai yra naivios. Rusai įsigijo nemažai patyrimo Černobylio avarijoje. Sprendžiant iš amerikiečių specialistų komentarų, rusai tą patyrimą labai gerai panaudojo. Fizikos laboranto A.Kubiliaus ar net ekonomistės D.Grybauskaitės kritika atominės energetikos specialistų nesudomins. Visi supranta, kad tai tėra bandymas sustabdyti karavaną garsais. Todėl kaimynystėje turėsime kelias rusų pastatytus elektrines.Su jomis tektų konkuruoti. To dėka lietuviškos jėgainės projektas būtų nuostolingas mums, mokesčių mokėtojams. Rusai su didžiuliais plotais turi kur pigiai saugoti branduolines atliekas.Mūsų lopinėlyje tai kainuos brangiai. Vien todėl negalime konkuruoti. Atkreipkite dėmesį, kad nieko blogo nesakau apie nepriklausomą nuo rusų dujų tiekimą Lietuvai bei alternatyviąją energetiką. Aš esu taip pat už energetinę nepriklausomybę. Bet siekti jos turime, pasverdami visus už ir prieš.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių