Spauda: „ne“ naujos AE statybai turėtų suduoti smūgį „Hitachi“

Lietuvos rinkėjų patariamajame referendume išreikštas nepritarimas Vyriausybės projektui dėl Visagino atominės elektrinės (AE) statybos turėtų suduoti skaudų smūgį Japonijos koncernui „Hitachi“, kuris ketina įgyvendinti pirmąjį atominės elektrinės projektą užsienyje, rašo japonų naujienų agentūra „Kyodo“.

„Hitachi“ ir kiti Japonijos gamintojai tikisi savo atominių elektrinių verslą plėtoti užsienio šalyse, nes Japonijoje nauji reaktoriai po Fukušimos nelaimės nebėra paklausūs. Jeigu nepritarimas atominei energetikai Europoje ir kituose regionuose toliau didės, Japonijos įmonėms teks persvarstyti šią strategiją, rašo agentūra.

„Labai apmaudu, nes šis projektas tarp Japonijos įmonių plėtojamų projektų buvo toliausiai pažengęs į priekį“, - pareiškė agentūrai vienas aukštas pareigas einantis „Hitachi“ pareigūnas.

Nepritarimą naujos atominės elektrinės reaktoriui išreiškė kiek daugiau nei 60 proc. referendume dalyvavusių Lietuvos rinkėjų. Už projektą pasisakė apie 30 procentų.

„Hitachi“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame pareiškė „labai apgailestaujanti dėl referendumo rezultato“.

Po Fukušimos incidento atominės energetikos jau nusprendė atsisakyti Vokietija ir Šveicarija. Panašią strategiją propaguoja ir Japonija.

Tuo tarpu „Hitachi“, „Mitsubishi Heavy Industries“ ir „Toshiba“ sutelkė savo dėmesį į JAV ir kitas šalis, kurios planuoja ir toliau naudoti atominę energiją, taip pat į besivystančias šalis, kurioms tenka spręsti didėjančios elektros energijos paklausos klausimą.

„Net ir po didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo atominė energija tebėra veiksmingas energijos šaltinis“, - pareiškė „Hitachi“ pareigūnas. „Daugelis šalių tebetęsia statybos projektus.“

„Mitsubishi Heavy Industries“ gavo užsakymą suprojektuoti atominę elektrinę JAV. Jordanijoje įmonė kartu su Prancūzijos „Areva“ varžosi dėl atominės elektrinės užsakymo su viena Rusijos grupe. Įmonė taip pat propaguoja atominės elektrinės projektą Vietname.

„Toshiba“ JAV padalinys „Westinghouse Electric“ stiprina savo pozicijas  JAV ir Kinijoje.

„Hitachi“ tikėjosi, kad Lietuvos užsakymas dėl AE statybos – pirmasis nuo Fukušimos nelaimės atominės elektrinės užsakymas, kurį gavo Japonijos atominės energetikos įmonės – atvers kelią panašiems projektams kitose Europos šalyse, taip pat besivystančiose Pietryčių Azijos rinkose.

Nors referendumo rezultatas nėra privalomas, jo galimo poveikio politikams ir visuomenei negalima ignoruoti, rašo „Kyodo“.

„Tai neturės tiesioginio poveikio mūsų verslui“, - pareiškė vienos Japonijos atominių reaktorių gamintojos atstovas. Vis dėlto jis pripažino, kad toks rezultatas gali paskatinti visuomenės nepritarimą atominei energetikai.

„Hitachi“ tikėjosi, kad Lietuvos užsakymas dėl AE statybos – pirmasis nuo Fukušimos nelaimės atominės elektrinės užsakymas, kurį gavo Japonijos atominės energetikos įmonės – atvers kelią panašiems projektams kitose Europos šalyse, taip pat besivystančiose Pietryčių Azijos rinkose.

Nors referendumo rezultatas nėra privalomas, jo galimo poveikio politikams ir visuomenei negalima ignoruoti, rašo „Kyodo“.

„Tai neturės tiesioginio poveikio mūsų verslui“, - pareiškė vienos Japonijos atominių reaktorių gamintojos atstovas. Vis dėlto jis pripažino, kad toks rezultatas gali paskatinti visuomenės nepritarimą atominei energetikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Prezidentės patarėjas: referendumas dėl VAE tapo rinkimų įkaitu Užtenka pilti pamazgas ant Lietuvos rinkėjų. Nuomonę išsakė svarbiausieji: balsuojantys ir aktyviai kovojantys už geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tai ir yra demokratijos veikimas. Nepatinka? Susikraukite lagaminus, pasiraitokite sijonus ir briskite į Rusiją.

Egis

Egis portretas
Po Fukušimos incidento atominės energetikos jau nusprendė atsisakyti Vokietija ir Šveicarija. Panašią strategiją propaguoja ir Japonija.„Hitachi“ tikėjosi, kad Lietuvos užsakymas dėl AE statybos – pirmasis nuo Fukušimos nelaimės atominės elektrinės užsakymas, kurį gavo Japonijos atominės energetikos įmonės – atvers kelią panašiems projektams kitose Europos šalyse, taip pat besivystančiose Pietryčių Azijos rinkose..Mes irgi kaip treciarusiai pas mus galima statyti tik kad Hitachi sektusi
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių