Šokas: dėl „Lietuvos dujų“ manevrų galėjo pakilti kainos vartotojams

Teisėsaugos akiratin patekę dujų importo ir transportavimo bendrovės „Lietuvos dujos“ darbuotojai įtariami Kainų komisijai teikdavę neteisingus duomenis, kurių pagrindu galėjo būti nustatoma didesnė 2013 metų dujų kaina buitiniams vartotojams, teigia prokuroras.

Generalinė prokuratūra pareiškė įtarimus asmenims,  dėl kurių veiksmų Lietuvos vartotojai galimai brangiau moka už dujas nei turėtų.

Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo akcinėje bendrovėje „Lietuvos dujos“.  Generalinės prokuratūros prokuroras Ugnius Vyčinas informavo, kad įtarimai pateikti dviem vidutinės grandies „Lietuvos dujų“ darbuotojams dėl neteisingų duomenų pateikimo Lietuvos kainų ir energetikos komisija.

„Šiai dienai įtarimai pateikti šiems dviem žmonėms. Jiems taikyta švelniausia kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti. Jie ir toliau eina savo pareigas įmonėje. Jie įtariami suklastojimu, kuris galėjo lemti dujų kainas vartotojams 2013 m.“, - teigė U.Vyčinas.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2012 m. lapkričio mėnesį, vakar įmonėje buvo atliktos kratos ir kiti procesiniai veiksmai. Tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, jį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Pasak U. Vyčino, prieš pradedant ikiteisminį tyrimą buvo atliekami slapto pobūdžio procesiniai veiksmai. Pasak prokuroro, tyrimas turėtų atskleisti, ar žmonės, kuriems pareikšti įtarimai veikė savarankiškai, ar su aukščiausiųjų vadovų palaiminimų.

„Kol kas informacija yra tokia, kad galima pareikšti įtarimus šiems dviems asmenims. Dėl kaltinimų pateikimo kitiems asmenims, parodys laikas“, - pastebėjo prokuroras.

„Lietuvos dujų“ vadovai, anot tyrėjo, kol kas apklausti nebuvo, duomenų, kad jie galėjo būti susiję su nusikalstamomis veikomis, kol kas nėra.

„Tokių duomenų kol kas tyrime nėra, o jei bus, tai bus atitinkami veiksmai“, - teigė U.Vyčinas.

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė, jog Rusijos ir Vokietijos koncernų „Gazprom“ ir „E.ON Ruhrgas“ valdoma bendrovė „Lietuvos dujos“ įtariama galimu sukčiavimu ir dokumentų klastojimu, teikiant duomenis Kainų komisijai.

Pasak pranešimo, dar 2012 metų lapkričio mėnesį pradėjus ikiteisminį tyrimą, pranešimai apie įtarimus įteikti dviem „Lietuvos dujų" darbuotojams. Bendrovėje trečiadienį atliktos kratos ir kiti procesiniai veiksmai.

Komentarų kol kas neteikia Energetikos ministerija, valdanti beveik 18 proc. įmonės akcijų.

Pasak BNS, tyrimas atliekamas tuo metu, kai Vyriausybė ir „Gazprom“ pradėjo konsultacijas dėl galimybės mažinti dujų kainas Lietuvai. Pasak neoficialių šaltinių, Rusijos koncernas toliau reikalauja, kad Lietuva atsisakytų Stokholmo arbitražui pateikto 5 mlrd. litų vertės ieškinio bei ketinimų įgyvendinti trečiąjį ES energetikos paketą, išskaidant „Lietuvos dujų“ veiklas. Pirmasis skaidymo etapas, atskiriant dujų skirstymo veiklą, turi būti baigtas iki šių metų liepos, o antrasis - atskiriant perdavimo vamzdynus - iki 2014 metų lapkričio.

Portalas diena.lt gavo bendrovės „Lietuvos dujos“ atstovės spaudai Sigitos Petrikonytės - Jurkūnienės atsakymą apie pastaruosius įvykius: „Trečiadienį valstybės pareigūnai buvo atvykę į AB „Lietuvos dujos“ biurą ir atliko procesinius veiksmus. Bendrovė visapusiškai bendradarbiauja su pareigūnais ir yra pasiruošusi bendradarbiauti ateityje. Bendrovė Kainų komisijai visada teikia duomenis, kurie yra reglamentuoti LR įstatymais ir Kainų komisijos patvirtintais teisės aktais. Platesnių komentarų, kol nebus baigti procesiniai veiksmai, Bendrovė neteikia.“NAUJAUSI KOMENTARAI

laikas

laikas portretas
pradėti tikrinti kokio koloringumo dujas tiekia. Su kuo bekalbėtum-visi sako,kad ir renovavus namą tiek pat kubų skaitliukai prisuka.

Ignas

Ignas portretas
MInistras pirmininkas tariasi slapta su Gazpromo vadais. Viskas bus nura6yta. Veltui ra6oma.

jonis

jonis portretas
O, kazkas pradejo dirbti?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių