„Snorui“ inicijuojamas bankrotas (dingo 3,4 mlrd. litų)

Lietuvos bankas nusprendė atšaukti komercinio banko „Snoras“ veiklos licenciją, kreipsis į teismą dėl bankroto procedūros taikymo.

Apie tai pranešė Lietuvos bankas po ketvirtadienį vakare penkias valandas trukusio šio banko valdybos posėdžio.

„Lietuvos banko valdyba pripažino banką „Snoras“ nemokiu ir kreipsis į Vilniaus apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Teismui iškėlus bankroto bylą, bankui visam laikui atšaukiama ir Lietuvos banko išduota veiklos licencija“, - pranešė centrinio banko vadovybė.

Sprendimą Lietuvos banko valdyba priėmė išanalizavusi ir įvertinusi „Snoro“ laikinojo administratoriaus Simono Freakley pateiktą išvadą ir pasiūlymus dėl banko veiklos perspektyvų.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas tvirtino, kad laikinojo administratoriaus atlikta analizė atskleidė, jog „Snoro“ banko finansinė būklė yra žymiai blogesnė nei identifikuota prieš savaitę, lapkričio 16 dieną Lietuvos banko valdybai priimant sprendimą „Snorui“ paskirti laikinąjį administratorių ir laikinai taikyti banko turto apsaugos priemones.

„Pagal administratoriaus pateiktą išvadą ir „Snoro“ tarpines finansines ataskaitas, šio banko grynoji vertė yra žymiai mažesnė negu banko įsipareigojimai, todėl bankas yra nemokus“, - pastebėjo V.Vasiliauskas.

„Pamatėm tai, ko nesitikėjome. Turtas susitraukė iki 3,4 mlrd. litų nuo beveik 8 mlrd. litų“, - teigė jis. Anot V.Vasiliausko, yra dingę indėlių už 600 mln. litų užsienio bankuose. Nerasta ir investicijų į Kaimanų salų fondus už 550 mln. litų.

Iš viso banke yra dingę apie 3,4 mlrd. litų.

„Nėra kitų būdų kaip spręsti problemą – reikia banką likviduoti“, - tvirtino Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Jis pripažino, kad dar prieš kelias dienas tikėjosi, jog „Snorą“ bus galima pertvarkyti į vadinamuosius gerąjį ir blogąjį bankus, tikintis, kad gerasis bankas galės tęsti veiklą.

Anot V.Vasiliausko, Lietuvos banko valdyba išsamiai analizavo laikinojo administratoriaus pateiktus kelis galimus banko veiklos gaivinimo modelius - valstybės finansinę injekciją dabartinio banko kapitalui ir veiklai atkurti, Bankų įstatyme numatytą banko turto ir įsipareigojimų perdavimą kitam jau veikiančiam ar valstybės įsteigtam bankui, banko padalijimą sudarant galimybę apsaugoti ir neapdraustų kreditorių interesus.

Tačiau „Snoro“ pertvarkos būdų palyginamoji analizė parodė, kad bet kokio naujai sukurto subjekto vėlesnės nesėkmės rizika yra pernelyg didelė – nėra pakankamų prielaidų greitu laiku atkurti pelningą veiklą, galimi dideli nuostoliai dėl teisinių ginčų. Tokios rizikingos banko gelbėjimo operacijos, pasak V.Vasiliausko, mokesčių mokėtojams kainuotų gerokai brangiau ir užtruktų gerokai ilgiau nei banko likvidavimas.

Buvo atšaukti ankstesni centrinio banko valdybos nutarimai, kuriais „Snorui“ buvo leista vykdyti kai kurias operacijas.

Lietuvos banko valdybos vadovas priminė ir pabrėžė, kad įsigaliojus valdybos nutarimui, pradeda veikti indėlių draudimo mechanizmas. Indėliai kompensuojami Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytomis sąlygomis – draudžiama suma iki 345 280 litų (100 tūkst. eurų) fiziniams ir juridiniams asmenims.

Įstatyme taip pat numatyta, kad indeliai turi būti kompensuoti per 20 darbo dienų. Indėlių draudimo įmonė šį terminą gali pratęsti 10 darbo dienų.

Tai reiškia, kad indėliai bus vėliausiai kompensuoti apie Naujuosius metus. Atsiimant kompensaciją nereikės jokių naujų ar papildomų dokumentų.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai va

tai va portretas
trumpai ir aiskiai.

REIKTŲ

REIKTŲ portretas
KUR BUVO PUSĘ METŲ AUDITO KOMPANIJOS-VASILIAUSKĄ REIKIA SODINTI UŽ GROTŲ KARTU SU BARANAUSKU IR ANTONOVU BEI GLAVECKU IR ŠIMONYTE -UŽ FINANSINIŲ NUOSTOLIŲ PADARYMĄ SĄMONINGAI IR NESĄMONINGAI-BENT VIRŠ 15 METŲ KALĖJIMO,O GAL-IR IKI GYVOS GALVOS,KITO VARIANTO NEMATAU.KONFISKUOTI GLAVECKO,VASILIAUSKO,ŠIMONYTĖS TURTUS.BANKŲ DARBUOTOJAMS MOKĖTI ATLYGINIMUS-RENTAS IKI GYVOS GALVOS

to 2 reiktų

to 2 reiktų portretas
Gerk raminamuosius - nieko nebepakeisi.
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių