„Snoro“ kreditoriai svarsto teikti ieškinius „Ernst & Young“

Bankrutuojančio banko „Snoras“ indėlininkų ir kreditorių asociacija svarsto galimybę iš audito bendrovės „Ernst & Young“ reikalauti atlyginti iki 0,5 mlrd. litų nuostolių, nes ši audituodama banką esą neatliko savo pareigų.

Apie tokius ketinimus portalui iq.lt patvirtino asociacijos vadovas Danas Arlauskas.

„Audito kompanijos išvados buvo viešai skelbiamos, balansas rodomas. Mes skaitėme tas išvadas. Ir tos išvados yra tokios, kad tie, kurie norėjo investuoti į “Snoro„ banką, neturėjo nė mažiausio nerimo, kad ten kažkas yra blogai“, - kalbėjo D.Arlauskas.

Anot jo, svarstoma, kad ieškinys gali būti pateiktas įmonei „Ernst & Young“ arba buvusiems Lietuvos banko vadovams. Ieškinio suma, dėl kurios tariamasi su finansų konsultantais ir teisininkais, esą gali siekti 0,5 mlrd. litų.

D.Arlauskas vylėsi, kad auditorius arba buvusius Lietuvos banko vadovus į teismą paduos „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis. Jeigu jis atsisakytų, šio darbo esą imtųsi asociacija. Tačiau tam, anot jos vadovo, reikia tinkamai teisiškai pasiruošti, nes tokios praktikos Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Jo teigimu, šiuo metu formuojamas „Snoro“ kreditorių komitetas, į kurį tikisi patekti ir asociacijos atstovai. Komitetas esą turi būti sudarytas per keturis mėnesius ir nuspręsti, kieno atsakomybės reikalauti.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
SAUNUOLIAI !!!

skorpionas

skorpionas portretas
“Snoro” užgrobimas ir tyčinis bankrotas -organizuota, stambaus masto gribauskistų-kubilistų ir oligarchų afera. Neginčytinais faktais yra tai, kad: 1. Iki nacionalizacijos Bankas Snoras buvo likvidus, nes vykdė visus savo įsipareigojimus pagal pirmą klientų pareikalavimą. 2. Gribauskistų-kubilistų pasamdytas už 140 tūkst. eurų Freakley 2011-11-16 viešai pareiškė, kad AB bankas „Snoras“ yra mokus ir šio teiginio viešai nepaneigė. 3. 2011 m. balandžio mėn. tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ patvirtino AB banko SNORAS ilgalaikių įsipareigojimų reitingą „B+“ ir jo perspektyvą – stabili. Šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo. 4. Pagal 2011 metų 9 mėnesių veiklos ataskaitą AB banko SNORAS grynasis neaudituotas pelnas sudarė 7,08 mln. Lt ir šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo. 5. Prestižinis pasaulio bankininkystės ir finansų žurnalas „The Banker“ pripažino AB banką SNORAS geriausiu banku Lietuvoje 2010 metais. Šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo. 6. Nuo 2011 metų gegužės mėn. Lietuvos bankas neleido (motyvuodamas tuo, kad akcininkai Antonovas ir Baranauskas nėra nepriekaištingos reputacijos asmenys) bankui Snoras įregistruoti, pagal LR vertybinių popierių komisijos patvirtintą akcijų emisijos prospektą, 380 082 893 litų vertės pasirašytų ir jau apmokėtų akcijų emisiją ir tokiu būdu neleido akcininkų lėšomis didinti banko mokumą, t.y. suderinti įgytų reikalavimų įvykdymo terminus ir dydžius su prisiimtų įsipareigojimų įvykdymo terminais ir dydžiais, tačiau Lietuvos bankas leido, priekaištingos reputacijos asmenims, išplatinti, nuo 2011 metų gegužės mėn. iki banko Snoras nacionalizacijos, šešias LR vertybinių popierių komisijos patvirtintas nesubordinuotas, negarantuojamas ir nekonvertuojamas obligacijų emisijas, kurių bendra emisijų vertė – virš 160 mln. Lt, t.y. leido didinti įsipareigojimų naštą ir mažinti banko mokumą. Taigi, yra pagrindas teigti, kad: 1. Nacionalizuotas bankas buvo likvidus, mokus ir jo perspektyva buvo stabili. 2. Lietuvos bankas vykdė kenkėjišką veiklą banko „Snoras“ akcininkų, kreditorių ir obligacijų turėtojų atžvilgiu. 3. Vyriausybė ir Lietuvos bankas, gavę Grybauskaitės pritarimą, yra banko „Snoras“ užgrobimo ir tyčinio bankroto organizatoriai ir vykdytojai. Valdžios įsikišimas, atneš milžiniškų nuostolių šalies biudžetui, todėl Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas ir Ko turi būti teisiami ir pasodinti į kalėjimą už didelę žalą Valstybei, kaip Timošenko Ukrainoje. Manyčiau, kad „Snoro“ kreditoriai kol kas turėtų teikti ieškinius prieš Grybauskaitę, Kubilių, Šimonytę, Vasiliauską.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių