„Snoro“ komisija ketvirtadienį renkasi į antrąjį posėdį

„Snoro“ bankroto aplinkybių tyrimo parlamentinė komisija ketvirtadienį rinksis į antrąjį posėdį - jame bus pateikta informacija, kas Seimo komitetuose ir komisijose jau nuveikta, aiškinantis „Snoro“ žlugimo aplinkybes.

Šis posėdis, kaip ir pirmasis, bus tvarkomasis, kol kas komisija nėra pakvietusi į apklausas jokių asmenų. Komisija rinks jos pirmininko pavaduotojus.

Parlamentarai išklausys Audito bei Biudžeto ir finansų komitetų, Antikorupcijos komisijos vadovų „darbietės“ Loretos Graužinienės, liberalsąjūdiečio Kęstučio Glavecko ir krikščionio Ligito Kernagio informaciją dėl atliktų tyrimų ir surinktos medžiagos, susijusios su žlugusio banko reikalais.

„Išklausysime informaciją, kad koordinuotume veiklą, o ne kiekvienas žiūrėtume iš savo pusės. Nenorime dubliuotis. Ką jie padarė, mums pravers. Jeigu matysime, kad vienu ar kitu klausimu daug padaryta, tegu pasigilina dar labiau, o kitais klausimas, kurie dar nepaliesti, gilinsimes mes, komisija“, - sakė komisijos vadovas „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Pasak parlamentaro, komisiją apie pradėtus ikiteisminius tyrimus jau informavo Specialiųjų tyrimų ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos.

„Snoro“ bankroto administratoriaus Simono Freakley (Simono Fryklio) ataskaita jau anksčiau pateikta Audito komitetui. Komisija kol kas negavo „Snoro“ inspektavimo dokumentų.

„Ataskaita nepavadinčiau, tai informacija, už tokius pinigus ataskaita galėjo būti platesnė - gal užsieniečiai nemėgsta daug rašyti? Ji mažai informatyvi, skaičių pagrindimo trūksta, bet mes dar dirbsime su ta informacija“, - trečiadienį sakė Audito komiteto vadovė L.Graužinienė.

Pasak jos, ant visų dokumentų yra nuoroda, kad ji riboto naudojimo: „Nemanau, kad visai informacijai turi būti taikomas riboto naudojimo grifas. Bet jį gali nuimti tas, kas suteikia - tik Lietuvos bankas, jis ir gali pasakyti, kodėl ji riboto naudojimo“.

V.Mazuronis sakė komisijos posėdžius siūlysiąs daryti atvirus. Uždari vyktų tik tada, kai būtų pateikiama ar svarstoma informacija susijusi su valstybės ar komercinėmis paslaptimis.

Parlamentaras pranešė gavęs Seimo Teisės departamento išaiškinimą, kad norint visus komisijos posėdžius rengti uždarus, reikalingas specialus Seimo leidimas.

Pasak komisijos pirmininko, didelio aktyvumo komisijos nariai nerodo - kol kas nepateikė nei galimo sąrašo, kokius pareigūnus ar kitus asmenis kviesti į apklausas, nei kokių dokumentų prašyti iš įvairių institucijų.

Kol kas neaišku, kiek komisijos narių jau užpildė konservatorių pateiktą klausimyną dėl sąsajų su „Snoru“ - „santykių su banku“ deklaraciją. Taip pat niekas komisijai nepateikė kitų anketos variantų ar papildomų klausimų.

V.Mazuronis sakė anketą užpildęs: „Tik nežinau, kur man dabar ją dėti“. Pasak jo, anketą užpildė ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Žilvinas Šilgalis.

Komisijoje dirba 12 parlamentarų (visi jie turi leidimus dirbti su slapta informacija), išvadas Seimui ji turės pateikti iki birželio 1-osios.

Komisija turės atsakyti į 14 klausimų, kuriuos suformulavo ir opozicija, kuri Seimą nuolat ragino sudaryti tokią komisiją, ir valdantiesiems priklausantys parlamentarai.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Degutienės sūnus su neaiškių asmenų pagalba pavogė pinigus iš žmonių, Snoro banke turėjusių santaupas.

Sima

Sima portretas
Kai komisijai vadovauja V. Mazuronis, galime būti tikri, kad bus pasiekta teisingumo

Jonas

Jonas portretas
Susidaro toks įsūdis, kad tik Tvarkiečiai nori išaiškinti visą tiesą. Ačiū jums!
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kelių priežiūrai bus skiriama 19 milijonų eurų
  Kelių priežiūrai bus skiriama 19 milijonų eurų

  Vyriausybė trečiadienį nusprendė Kelių priežiūros ir plėtros programai skirti 18,8 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniam...

 • Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti
  Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti

  Šiais vartotojiškumo laikais vis dažniau kyla klausimų dėl finansinių sprendimų priėmimo ir jų valdymo. Bet daugiau išmokti apie asmeninių finansų valdymą geriau vėliau negu niekada. ...

  1
 • Šalies IT ūkį prižiūrės Ūkio ministerija
  Šalies IT ūkį prižiūrės Ūkio ministerija

  Vyriausybė pritarė siūlymui skirti Ūkio ministeriją formuoti politiką skaitmeninės valdžios srityje. Tai leis tobulinti valstybės informacinių išteklių valdymo ir plėtros procesus valstybės lygmeniu. ...

 • Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia
  Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia

  Anksčiau sodybų prisipirkę lietuviai dabar bando jų atsikratyti, tačiau paklausa jau sumažėjo. Vis labiau ryškėja naujos tendencijos – paprastos, vandentiekio neturinčios sodybos, prie kurių galima privažiuoti tik neasfaltuotu keliu, pi...

  3
 • Atslūgęs karštis prekybininkų negąsdina
  Atslūgęs karštis prekybininkų negąsdina

  Vaisvandeniai, vaisiai, nealkoholiniai gėrimai, priemonės nuo saulės, mašalų ir uodų, aktyviam poilsiui skirtos prekės ir gėlės – paklausiausios prekės, Lietuvą užplūdus karščiams. Prekybininkai tikisi, kad šie pardavima...

 • Žaliavinis pienas iš Ukrainos į Lietuvą nėra importuojamas
  Žaliavinis pienas iš Ukrainos į Lietuvą nėra importuojamas

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad žaliavinis pienas ar pieno žaliava, kaip sudėtinė dalis, iš Ukrainos per Lietuvos pasienio postus nėra importuojama. ...

 • NPD pakeitimai: pritarta kompromisiniam siūlymui
  NPD pakeitimai: pritarta kompromisiniam siūlymui

  Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) palaikė Seimo valdančiųjų ir Vyriausybės kompromisinį siūlymą dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD), numatant lėtesnį jo taikymo ribos augimą. ...

 • Seimo komitetas pritarė „Sodros“ įmokų luboms
  Seimo komitetas pritarė „Sodros“ įmokų luboms

  Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) trečiadienį pritarė „Sodros“ įmokų „luboms“, nors dar praėjusią savaitę buvo priėmęs priešingą sprendimą. Tokiu būdu pritarta kompromisui – palaikytas Vyriau...

 • Elektroniniai atsiskaitymai: estai ir vėl aplenkė lietuvius
  Elektroniniai atsiskaitymai: estai ir vėl aplenkė lietuvius

  Už prekes ir paslaugas lietuviai grynaisiais atsiskaito beveik taip pat dažnai kaip ir portugalai ar italai – net 62 proc. visų atsiskaitymų Lietuvoje sudaro grynieji, LRT RADIJUI sako Lietuvos komercinių bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalato...

 • Pervežamų krovinių kiekis išaugo 16 proc.
  Pervežamų krovinių kiekis išaugo 16 proc.

  Visų rūšių transportu pervežtų krovinių kiekis šių metų pirmą ketvirtį siekė 35,7 mln. tonų. Tai 16,3 proc. daugiau nei analogišką praėjusių metų laikotarpį, praneša Lietuvos statistikos departamentas. ...

Daugiau straipsnių