„Snoro“ indėlininkai ir kreditoriai buriasi į asociaciją (papildyta)

Nacionalizuoto banko „Snoras“ klientai kuria banko Indėlininkų ir kreditorių asociaciją, kuri teigia bandysianti spręsti klausimus, susijusius su banko restruktūrizavimu, ir teiks savo pasiūlymus Lietuvos bankui bei Vyriausybei.

„Vieši atsakingų pareigūnų pasisakymai apie tolesnių “Snoro„ reorganizavimo veiksmų planą leidžia manyti, kad valstybė ketina ne tik sukurti “blogą„ ir “gerą„ banką. Įgyvendinus šį planą “Snoro„ indėlininkai ir kreditoriai taip pat būtų suskirstyti į “gerus„ ir “blogus„. Dalis indėlininkų ir kreditorių praktiškai neturėtų jokių galimybių atgauti savo pinigus, todėl sieksime atviros diskusijos su atsakingomis institucijomis ir siūlysime sprendimus, kurie būtų lygiai teisingi visiems nuo “Snoro„ banko nukentėjusiems žmonėms“, - pranešime spsaudai sakė asociacijos nariams atstovaujantis teisininkas Vilius Martišius.

Pasak jo, asociaciją ketinama įregistruoti lapkričio 21 dieną, taip pat planuojama pateikti asociacijos narių parengtus „Snoro“ restruktūrizavimo pasiūlymus atsakingoms institucijos.

Finansų ministerijos, kuri savo žinion perėmė „Snorą“, vadovė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę teigė, kad „Snoro“ kreditorių, įskaitant ir smulkiuosius akcininkus, taip pat obligacijų turėtojų reikalavimai bus vykdomi, priklausomi nuo to, kiek turto pavyks susigrąžinti per atskirto „blogojo“ banko bankroto procedūrą.

„Bankas turi ir ir kitų kreditorių - tai gali būti ir akcininkai su kažkokiais indėliais, gali būti įvairios paskolos, - tai tokiu atveju galioja kreditorių eilė - pirmiausia yra apdrausti indėliai, ir būtent jie būtų iškeliami į vadinamąjį gerąjį banką, nes jų atžvilgiu valstybės yra prisiėmusi finansinius įsipareigojimus o kiti kreditoriai, tarkime, bankroto procedūros metu savo reikalavimus galėtų tenkinti pagal eilę priklausomai nuo to, kiek bus rasta banko turto“, - kalbėjo finansų ministrė.

Visi gyventojų ir įmonių indėliai iki 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) yra apdrausti. Indėliai iki tokios sumos būtų išmokami bankui bankrutavus.
Tačiau I.Šimonytė tikisi, kad Vyriausybei neprireiks naudoti Indėlių draudimo fondo, kuriame dabar yra apie 1,6 mlrd. litų.

Seimas praėjusį ketvirtadienį priėmė įstatymų pataisas, kurios leidžia Vyriausybei pertvarkyti „Snorą“, atskiriant „gerus“ ir „blogus“ aktyvus, pirmuosius perduodant naujai įsteigtam valstybiniam bankui, kuris kurį laiką veiktų, o vėliau būtų parduotas. „Blogas“ turtas liktų banke, kuriam būtų skelbiamas bankrotas.

„Snoro“ banke pasigedus daugiau nei 1 mlrd. litų vertybinių popierių, Lietuvos banko valdyba praėjusį trečiadienį nušalino „Snoro“ banko valdybą ir paskyrė banko laikinąjį administratorių, o Vyriausybė perėmė banką visuomenės poreikiams.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
_Kodėl stvėrė tik dabar? Vis dėlto, šiai dienai žiniasklaidoje paskelbta ar jai nutekinta informacija leidžia manyti, kad „Snoras“ buvo įsivėlęs į didelio masto tarptautinį pinigų plovimą. Tikrai buvo ne karčema, o bankas prie pinigų kryžkelės, kurioje pynėsi kelių valstybių ir kelių oligarchų interesai. Kol mūsų valdžia derina savo versijas ir šlifuoja kaltinimus „Snorui“, jos galima paklausti: kodėl imta veikti tiktai dabar, nors esama ženklų, kad veikimui ruoštasi senokai. Ir kodėl viskas įvykdyta pagal pačias blogiausias šios vyriausybės viešųjų ryšių tradicijas [1]?_ Pradėta veikti dabar, nes artėja Seimo rinkimai. Šiems valdantiesiems reikia ryškesnės kietų kovotojų su rusais etiketės. Davatkos pensininkės imlios tokiam melui. Vėl balsuos už gelbėtojus nuo rusų. O Lietuvos ūkis niekur nedings ir viską iškentės. Dirbantieji juk patys kalti, kad neina balsuoti. 1. Šalia kelio ne karčema, o bankas. 2011 11 18 / 12:37 /.Arūnas Brazauskas. Lietuvos radijas ir televizija.

Vtas

Vtas portretas
Juk indeliai turi buti apdrausti?

skorpionas

skorpionas portretas
Viena asociacijos nariams atstovaujančio teisininko Martišiaus frazė: „siūlysime sprendimus, kurie būtų lygiai teisingi visiems NUO „Snoro” banko nukentėjusiems žmonėms” byloja apie tai, kad jis atstovauja banką „Snoras“ nacionalizavusių gribauskistų-kubilistų interesus. Martišius remiantis prielaidomis ir gandais, kaip ir gribauskistai-kubilistai vienareikšmiškai jau nustatė, kad žmonės nukentėjo nuo „Snoro” banko. Kategoriškai nesutinku su p. Martišiumi ir skaitau, kad žmonės nukentėjo nuo gribauskistų-kubilistų, kurie priėmė nepagrįstą sprendimą dėl banko nacionalizavimo. Gribauskistai, kbilistai –skuba išskaidyti banką „Snoras“. t.y. ketina sunaikinti nusikaltimo pėdsakus veikdami kaip bandytai. Jei gribauskistai-kubilistai išskaidys banką „Snoras“,(ką siūlo ir Martišius) neatlikę prieš tai finansinio audito, tai vėliau jau bus neįmanoma nustatyti banko nacionalizacijos pagrįstumo. Jei atlikus finansinį auditą bus nustatyta, kad bankas nacionalizuotas nepagrįstai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė turi būti teisiami ir pasodinti į kalėjimą kaip Timošenko Ukrainoje. Banko „Snoras“ išskaidymui, neatlikus prieš tai nepriklausomo finansinio audito, NE!
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių