„Snoro“ bankroto administratorius paaiškės per kelias dienas

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė tikisi, kad per artimiausias kelias dienas bus paskirtas „Snoro“ bankroto administratorius.

Jis be kita ko taps atsakingas už šio banko išduotų paskolų administravimą.

„Paskolas administruos teismo paskirtas bankroto administratorius. Paskolas reikės mokėti sutartyje numatytomis sąlygomis. O toliau - bet kokie sutarties pakeitimai yra aprašyti sutartyse. Tik pagal tas sąlygas paskolų sutartys galės būti pakeistos“, - pirmadienį sakė I.Šimonytė.

Ji priminė, kad Lietuvos bankas jau kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl „Snoro“ bankroto. „Bankroto administratorius bus paskirtas teismo. Tai tik kelių dienų klausimas“, - teigė ministrė.

I.Šimonytė ir premjeras Andrius Kubilius patikino, kad dar pirmadienį iki vakaro turėtų būti paskelbtas bankas, per kurį bus vykdomas atsiskaitymas su bankrutuojančio „Snoro“ indėlininkais.

„Tikrai tai įvyks šiandien“, - teigė ministrė.

„Kiek žinau, pasirinkimas bus baigtas šiandien. Ir per nustatytą laiką – iki Kalėdų, Naujųjų metų - visiems apdraustieji indėliai turėtų būti išmokėti“, - pabrėžė premjeras.

Neoficialiomis žiniomis, valdžia pirmadienį yra surengusi antrąjį banko, kuris turės atsiskaityti su „Snoro“ indėlininkais, parinkimo turą. Tebevyksta derybos.

Praėjusį penktadienį I.Šimonytė tvirtino: „Tikiuosi, pirmadienį bus paskelbtas bankas, per kurį bus vykdomas atsiskaitymas su apdraustaisiais „Snoro“ indėlininkais. Šiuo metu vyksta intensyvios derybos su keliais bankais, kurie galėtų atlikti šią funkciją. Prioritetas bus teikiamas tiems bankams, kurie turi pakankamai plačius tinklus, kad žmonėms nereikėtų toli ieškoti savo pinigų“.

Iš viso „Snore“ yra 4,1 mlrd. litų draustų indėlių. Nustatyta, kad nacionalizuotame banke yra likę 4,6 mlrd. litų turto.

Visi gyventojų ir įmonių indėliai iki 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) yra apdrausti ir bus grąžinti. Sumų, kurios viršija šią ribą savininkai ir kiti kreditoriai stos į eilę dėl likusio banko turto.

Finansų ministrė pripažino, kad norint per artimiausią mėnesį atsiskaityti su visais potencialiais indėlių „Snore“ turėtojais, valstybei teks panaudoti kelis milijardus šiuo metu laisvų lėšų. „Apdraustųjų indėlių bendra suma - 4,1 mlrd. litų. Indėlių draudimo fonde yra apie 1,7 mlrd. litų, vadinasi, valstybė uri padengti tą likutį iš laikinai laisvų lėšų. Tokią sumą valstybė turi. Vėliau valstybė atgaus tuos pinigus iš „Snoro“ banko per bankroto procedūrą. Pagal turimą turto vertę lėšų pareikalavimas indėliams turėtų būti įgyvendintas“, - paaiškino I.Šimonytė.

Finansų ministrė pareiškė tikinti, kad žmonės neskubės atsiimti savo pinigų ir toliau laikys juos jau kitame banke, į kurį bus pervestos kompensacinės lėšos už „Snore“ prarastus indėlius.


Šiame straipsnyje: Snorasbankroto byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

dųšdšd

dųšdšd portretas
utstshxhfchc

laguras

laguras portretas
tai kaip tada gali buti paskolu mokejimas paimtas is snoro vykdomas pagal grafika jai buvo paskelbta kad snoras isdave 600 mln negeru paskolu tai reik jas nurasyti nes jos nelegalios ira

NE

NE portretas
tau Martymai mėlynas dangus,ne mums suprasti kubiliaus norus susidoroti su neįtikusiais tik kaip visada kenčia paprasti žmonės.Negauni savo uždirbtų pinigų ir kada gausi nežinia,nes pinigai pakibo įmonės sąskaitoje,o kam tai rupi.?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių