Skundai dėl mėsos kokybės: pasitvirtina kas trečias

Veterinarijos specialistai ragina vartotojus kuo greičiau pranešti, jeigu kyla abejonių dėl parduodamos mėsos ar jos produktų kokybės. Beveik kas trečias skundas pasitvirtina.
 
Kiauliena – nežinia iš kur

Vienoje "Iki" prekybos tinklo parduotuvių Telšiuose savaitgalį uždrausta prekiauti vakuumuota neženklinta neaiškios kilmės kiaulienos mente be kaulo. Šį beprecedentį veterinarijos reikalavimų ignoravimo atvejį nustatė Telšių apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, gavę vartotojo skundą. Pirkėjas, namie atidaręs vakuumuotos atšaldytos kiaulienos mentės be kaulo pakuotę ir užuodęs nemalonų kvapą, mėsą nunešė atgal į parduotuvę, tačiau darbuotoja atsisakė priimti nekokybišką produktą ir grąžinti pinigus.

"Šio prekybos tinklo parduotuvėje nustatėme šiurkštų veterinarijos reikalavimų pažeidimą. Deklaruojant, kad laikomasi produktų saugos reikalavimų, apgaulės būdu bandyta realizuoti neženklinta neaiškios kilmės mėsa. Pardavėjas, šiuo atveju parduotuvė, privalo užtikrinti maisto produktų saugą ir atsekamumą", – sakė Rasa Markevičienė, Telšių apskrities VMVT Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Parduotuvei nurodyta sunaikinti 55,8 kg kiaulienos ir pateikti tai patvirtinantį dokumentą. Pasak parduotuvės vadovės Vidmantės Valatkienės, neženklinta atšaldyta mėsa gauta iš Estijos bendrovės "AS MAAG Grupp".

Dėl maisto saugos reikalavimų pažeidimų parduotuvės atsakingi asmenys bus nubausti teisės aktų nustatyta tvarka, o parduotuvės mėsinė priskirta didesnės rizikos maisto tvarkymo subjektų grupei ir bus tikrinami dažniau.

Valdas Lopeta, prekybos tinklo "Iki" atstovas ryšiams su visuomene, aiškino, kad mėsa "Iki" parduotuvėje Telšiuose buvo pristatyta Estijos tiekėjo "MAAG Group" iš ES patvirtinto Ispanijos gamintojo. "Produktai buvo paženklinti ant bendros pakuotės, kaip tai numato ES ir Lietuvos teisės aktai.

Iškilus klausimų dėl produkcijos kokybės, mėsą nedelsdami išėmėme iš prekybos ir grąžinome gamintojui jo prašymu", - aiškino prekybos tinklo atstovas.
 
Dažniausiai skundžiasi vilniečiai
 
Donatas Valavičius, VMVT Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausiasis specialistas, teigė, kad šiemet vartotojų skundų dėl parduotuvėse ir turgavietėse įsigytų mėsos ir jos gaminių sulaukiama panašaus kiekio kaip ir pernai. Šiais metais iki lapkričio 16 d. dėl mėsos gauta 140 skundų, iš jų trečdalis pasitvirtino. Pernai tokių skundų gauta 116 – pasitvirtino 28 proc.

Dėl mėsos gaminių šiemet veterinarijos specialistai sulaukė 160 skundų, iš jų 43 proc. pasitvirtino. Tai šiek tiek mažiau nei pernai, kai gauta 185 pranešimai, iš kurių taip pat 43 proc. buvo pagrįsti.

Pagrindiniai pažeidimai: netinkama kokybė, pasibaigę galiojimo terminai, netinkamos produktų laikymo sąlygos ir ženklinimo reikalavimų pažeidimai.
"Daugiausia skundų sulaukiame iš Vilniaus, Kauno ir kitų didmiesčių. Pirkėjai turėtų kuo aktyviau kreiptis į veterinarijos specialistus, jeigu kyla abejonių dėl mėsos ir kitų maisto produktų kokybės – informaciją stengiamės kuo greičiau patikrinti. Be to, prekyvietėse kasmet organizuojamos planinės patikros", - salė specialistas.
 
Netinkamai ženklina

VMVT Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė informavo, kad atliekant valstybinę maisto kontrolę didžiuosiuose prekybos centruose per tris šių metų ketvirčius nustatyta mėsos ir mėsos gaminių teisės aktų reikalavimų pažeidimų 13 proc. mažiau nei praėjusiais per tą patį laikotarpį.

Visuose prekybos tinkluose dažniausiai nustatoma ženklinimo reikalavimų pažeidimų, tai sudaro 26 proc. Pvz., maisto produktų ženklinimo etiketėje vartotojams nurodyta ne visa būtina ženklinimo informacija, neaiškiai pateikta informacija (dalis informacijos nutrinta), visai nepaženklintos prekės, netinkamais nurodyta maisto produktų sudėtis ir t. t.

Bendri higienos reikalavimų pažeidimai sudaro 17 proc.: netvarka, reikalingas patalpų remontas, nepakanka dezinfekuojamųjų medžiagų, naudojama netinkama, netvarkinga įranga arba jos nepakanka, darbuotojai nedėvi pirštinių, galvos apdangalų ir t. t.

Apie 14 proc. – savikontrolės reikalavimų pažeidimai: nustatoma, kad nelaiku, nepilnai arba visai nepildomi įmonėse žurnalai, kurių įrašais pagrindžiama, kaip maisto tvarkovas valdo svarbius rizikos taškus, t.y. potencialius mikrobinės arba cheminės taršos šaltinius.


Gairės: mėsa

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis
  Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

  Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, padidėjo 2 procentiniais punktais iki minus 8. ...

 • Daugiausia laisvės verslui – Neringoje
  Daugiausia laisvės verslui – Neringoje

  Atliktas tyrimas parodė, jog Neringa užima pirmą vietą pagal verslo laisvės indeksą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ši netgi lenkia Vilnių, Kauną ir kitus didmiesčius. Į verslo laisvės lyderių dešimtuką taip pat pateko Kla...

 • Dalinė ar visa apdaila?
  Dalinė ar visa apdaila?

  Pirkti jau įrengtą, o galbūt neįrengtą būtą? Lietuvoje tebėra populiariausi butai su daline apdaila, nors estai ir latviai mieliau perka butus su visa apdaila. ...

 • Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?
  Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?

  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kai kuriais atvejais gyventojams paveldėjus turtą gali atsirasti prievolė sumokėti paveldėto turto mokestį. ...

  3
 • Pramonės produkcija vėl kyla
  Pramonės produkcija vėl kyla

  Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimas Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su 2015 m. sausiu–rugsėju, padidėjo 2,6 proc. – iki 13,6 mlrd. eurų. Ekonomistų teigimu, ši tendencija nuteikia optimistiškai....

 • Kova dėl baltarusiškų krovinių
  Kova dėl baltarusiškų krovinių

  Rusija ne tik reikšmingai sumažino savo krovinių gabenimą per Baltijos valstybių uostus, tačiau ir siūlo tai daryti sąjungininkei Baltarusijai. Valstybinė Rusijos geležinkelių operatorė RŽD nustatė 25 proc. įkainių nuolaidą Baltarusijos ...

 • Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje
  Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje

  Vidutinis metinis investicijų į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) Vilniuje pajamingumas siekia 7 proc. ir ženkliai viršija vidutinius rodiklius Vakarų Europoje ar Skandinavijoje. Pajamingumas Lietuvoje trečdaliu didesnis nei didži...

 • „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą
  „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip organizacijos įsipareigojo keistis patirtimi užtikrinant bei stiprinant šalies en...

 • Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų
  Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų

  Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kain...

 • Viščiukai ūkiuose keičia kiaules
  Viščiukai ūkiuose keičia kiaules

  Lyg ant mielių pastaraisiais metais Lietuvoje besiplėtojęs paukštininkystės verslas pagaminamos produkcijos mastais seniai pralenkė kiaulininkystę. Tačiau sektoriaus plėtrą stabdo skerdyklų trūkumas, rašo "Verslo žinios". ...

Daugiau straipsnių