Šiluma brangsta dėl neinvestavimo į biokuro katilines

Utenos rajono meras Alvydas Katinas net ir bauginantį šių metų šildymo sezoną pasitiks ramus: dujų kainų šuolis bus neutralizuojamas daugiau šilumos gaminant biokuro katilinėse, kurių tinklą planuojama ir toliau plėsti.

Prienų rajono galva Vytas Bujanauskas šalčių laukia su dideliu nerimu: šiame rajone susidariusios sąlygos tik tolesniam šilumos energijos brangimui, nes ji gaminama vien tik dujinėse katilinėse

Pigiausią ir brangiausią šilumos energiją turinčių Lietuvos rajonų pavyzdžiai liudija, kad ilgametė koncesija, kai šilumos ūkiai buvo ilgam išnuomoti privačioms bendrovėms, nepasiteisino, pirmadienį rašo savaitraštis "Veidas".

A.Katinas sako, kad Utenos savivaldybė ir jos valdomi "Utenos šilumos tinklai" į šilumos ūkį yra investavę apie 46 mln. litų, iš jų - tik 6 mln. litų, gautų iš Europos Sąjungos.

"Nuolatos atnaujiname savo tinklus, pasistatėme biokuro katilines ir dabar turime galimybę naudoti trijų rūšių kurą: dujas, dyzeliną ir biokurą, renkamės tą, kuris tuo metu rinkoje pigiausias. Utenoje mes išlaikėme savo rankose visas ūkines įmones, ir esu tikras, kad Lietuvoje tai pas teisingiausias kelias", - sakė meras.

"Utenos šilumos tinklai" savo lėšomis (3 mln. litų) dabar stato dar vieną biokuro katilą. Taip pat pradedama didelės termofikacinės elektrinės statyba - ji kainuos apie 30 mln. litų, pusę šios sumos planuojame gauti iš ES fondų.

V.Bujanauskas sako, kad šiluma Prienų rajone yra brangiausia visoje Lietuvoje - pastarąjį šildymo sezone ji pasiekė 32,5 cento už kilovatvalandę, todėl, kad katilinės kūrenamos vien tik dujomis.

"Manome, kad savivaldybei reikia pačiai statytis naują biokuro katilinę. Skaičiuojame,kad ji kainuotų apie 6 mln. litų, pusė šių lėšų planuojame gauti iš ES fondų. Aišku, kad investicijas turėtume įtraukti į kainą, bet juk šilumos savikaina sumažėtų vos pradėjus veikti naujai katilinei, taigi bendra kaina gyventojams neturėtų didėti", - sakė Prienų meras tikindamas, kad jau yra norinčiųjų į ją investuoti, tačiau net jei ir bus įsileistas privatus kapitalas, savivaldybė turės išlaikyti savo rankose mažiausiai 51 proc. akcijų.
Pasak jo, Prienai - puikiausias blogas pavyzdys, kas atsitinka šilumos ūkį perleidus į privačias rankas: jokių remontų, jokių rekonstrukcijų ir rekordinės šilumos kainos.


Šiame straipsnyje: šildymasšilumos kaina

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liutauras

Liutauras portretas
Elementarus santazas

Individualus taupus

Individualus taupus portretas
Individualus (autonominis) buto šildymas su karšto vandens paruošimu yra bemaž tris kartus pigiau nei (sovietinė atgyvena) monopolistų centralizuotas butų ir pievų šildymas. Pavyzdys: 2010 gruodis. Trijų kambarių butas (75 kv. m.) su individualiu šildymu ir karšto vandens paruošimu (naudojant dujas) Vilniuje. Sunaudota dujų (per mėnesį) už 230 litų. Dujų kaina - 1 litas 56 centai už kub. m. 2011 Sausis Sunaudota dujų (per mėnesį) už 220 litų (netaupant). 2011 Vasaris Sunaudota dujų (per mėnesį) už 180 litų (netaupant). Šeima džiaugiasi ekonomišku buto šildymu. Tokių šeimų, gyvenančių ekonomiškame bute, daugėja Vilniuje, Kaune ... Individuali (autonominė) kiekvieno buto šildymo sistema turi būti įgyvendinta, renovuojant daugiabučius arba kitaip. Laisvai pasirenkant ...

2

2 portretas
Visi daugiabuciai neisirengs to individualaus sildymo, ypac per eilinius 10 metu. Tam reikalingi kiti sprendimai, tobulinant centralizuota sildyma.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių