Siekiama įteisinti naują darbo santykių formą – paslaugų kvitus

Vyriausybė svarsto galimybę miškininkystėje ir žemės ūkyje įteisinti naują darbo santykių formą – paslaugų kvitus. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministro, tokia tvarka būtų taikoma asmenims, dirbantiems sezoninius, aukštos kvalifikacijos nereikalaujančius darbus.

Tikimasi, kad tai padėtų mažinti nelegalų darbą bei suteiktų socialines garantijas trumpalaikius darbus dirbantiems žmonėms.

Įteisinus paslaugų kvitus miškininkystėje ir žemės ūkyje, darbuotojas turėtų sumokėti sveikatos įmokas ir gyventojų pajamų mokestį, kurie jam suteiktų socialines garantijas. Ministro Donato Jankausko teigimu, dirbti pagal šiuos kvitus galėtų tie, kurių darbai truktų ne ilgiau kaip du mėnesius.

Valstybinės darbo inspekcijos vadovas Vilius Mačiulaitis teigia, kad paslaugų kvitai būtų naudingi, siekiant mažinti nelegalaus darbo atvejus ir pagerintų užimtumą tuose regionuose.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas sako, kad paslaugų kvitų sistema gali ir nepasiteisinti, jei šešėlyje dirbantys žmonės ir toliau nenorės įteisinti savo darbo. Be to, tikėdamiesi didesnių socialinių garantijų, jie gali pasirašyti paprastą darbo sutartį. Kita įvardyta problema – patiems ūkininkams gali būti naudingiau atsisakyti darbo sutarčių ir priimti žmones tik samdomam darbui.

Tikimasi, kad įstatymo projektas bus baigtas iki Seimo rudens sesijos, o įgyvendintas – vėliausiai iki kitų metų sausio.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Didinant minimalią algą, didinamas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) Anglijoje. Dabar NPD Anglijoje yra apie 2970 litų mėnesio pajamoms. Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje: NPD = 470 litų, kai mėnesio pajamos yra 850 litų; NPD = 0, jei pajamos yra daugiau nei 3150 litų per mėnesį; NPD visiškai netaikomas socialiniam draudimui. Lietuvoje ir Anglijoj daiktų kainos yra panašios. Taigi ... XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Anglijoje netaikomas PVM maisto produktams ir vaikiškiems drabužiams. Tai yra ... PVM = 0 Anglijos valdžia nedaro biznio šioj vietoj : )
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių