Septyni didžiausi mitai apie mokesčių susigrąžinimą

Sunkmečiu kiekvienas litas yra svarbus, tačiau didelė dalis užsienyje dirbančių lietuvių nesusigrąžina mokesčių, nes baiminasi, kad tai gali sukelti įvairių nepageidaujamų pasekmių.

Užsienyje permokėtus mokesčius susigrąžinti padedanti įmonė „RT Tax“ paneigia septynis didžiausius mitus apie mokesčių susigrąžinimą.

1. Susigrąžinus kitoje šalyje mokėtus mokesčius, Lietuvoje gali tekti sumokėti daugiau...

Pajamos, gautos užsienio valstybėje, su kuria Lietuva yra pasirašiusi dvigubo neapmokestinimo sutartį, Lietuvoje nėra apmokestinamos, jei nuo šių pajamų jau buvo sumokėti mokesčiai užsienio valstybei. Net ir susigrąžinus dalį, ar visus mokėtus mokesčius, pavyzdžiui iš Didžiosios Britanijos, Lietuvos piliečiams Lietuvoje nereikia nieko mokėti.

2. Susigrąžinus kitoje šalyje mokėtus mokesčius, ten daugiau nebus galima dirbti legaliai, gauti iš jos pensijos, pašalpų ir kitų socialinių garantijų.

Mokesčių sistemoje yra du pagrindiniai mokesčių tipai: socialiniai mokesčiai ir pajamų mokesčiai. Susigrąžinti galima tik pajamų mokesčių permokas. Todėl socialinėms garantijomis - senatvės pensijai ar pašalpoms - niekas negresia, jos yra susijusios tik su socialiniais mokesčiais. Dirbti užsienio valstybėje visada galima tik legaliai, kaip numato įstatymai, su mokesčių sistema tai neturi nieko bendra.

3. Susigrąžinami mokesčiai sudaro tiek nedaug, kad net neverta tuo užsiimti.

Pasitelkdami mūsų kompanijos ilgametę patirtį, galime teikti, kad vidutinė susigrąžinamų mokesčių suma yra apie 1200 litų. Kokia dalis mokėtų mokesčių grįžta, galima atsakyti tik  išanalizavus kiekvieno dirbusiojo situaciją. Būna atvejų, kai grįžta 100 proc., 80 proc., 45 proc. sumokėtų mokesčių, tačiau būna atvejų, kai mokesčių permoka nėra susidariusi ir negalima nieko susigrąžinti.

4. Mokesčius susigrąžinti padedančioms įmonėms reikia atiduoti trečdalį ar net pusę visos atgaunamos sumos.

Netiesa. Mokesčius galima susigrąžinti mokant tik 9 proc. nuo grąžinamos mokesčių sumos. Aišku jei grąžinama mokesčių suma yra labai maža tada tenka sumokėti minimalų paslaugos mokestį, kuris šiuo metu yra apie 100-120 Lt.

5. Ar mokesčių susigrąžinimas gali būti interpretuotas kaip vengimas mokėti mokesčius, kadangi susigrąžinus mokesčių permoką gaunasi taip, tarsi mokesčiai niekur nemokami.

Mokesčių susigrąžinimas negali būti vertinamas kaip vengimas mokėti mokesčius. Grąžinami ne visi, o tik permokėti pajamų mokesčiai. O jei užsienio valstybė grąžina visus sumokėtus  mokesčius, tai reiškia, kad uždirbtos pajamos nebuvo didesnės nei neapmokestinamos pajamos.

6. Kad būtų galima susigrąžinti mokesčius, užsienyje reikia dirbti kelerius metus.

Nėra svarbu, kiek laiko buvo dirbta užsienyje. Jei žmogus dirbo nors ir 2 svaites ir mokėjo mokesčius, permokos bus sugrąžintos. 

7. Mokesčius lengva susigrąžinti ir be tuo užsiimančių įmonių pagalbos.

Mokesčius gali susigrąžinti bet kuris, užsienyje dirbęs žmogus (jei šalis kurioje buvo dirbta taiko mokesčių permokos grąžinimo galimybes). Tai gaima padaryti savo iniciatyva arba pasitelkus šios srities specialistus. Praktika rodo, kad mokesčių grąžinimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas. Yra situacijų, kai dingsta siunčiami dokumentai, trūksta duomenų ir t.t. Patyrę šios srities specialistai, tai padarys atsakingai, žymiai greičiau ir sklandžiau.

Apie „RT Tax“. 2000 m. įkurta įmonė užsiima mokesčių grąžinimu užsienyje dirbusiems Lietuvos piliečiams. „RT Tax“ vykdo veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir dar 32 šalyse, padeda susigrąžinti mokesčius dirbusiems JAV, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Norvegijoje ir Australijoje.


Šiame straipsnyje: mokesčių susigrąžinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių