Seimas nesutiko visam laikui sumažinti bedarbių pašalpas

Seimas balsų dauguma nesutiko svarstyti pasiūlymo visiems laikams palikti sumažintas nedarbo pašalpas.

Parlamente antradienį svarstytas Socialinių reikalų ir darbo komiteto patobulintas Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisų projektas.

Juo nustatyta, kad nedarbo draudimo išmoka negali būti didesnė kaip 45 proc. Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžio – apie 669 litus.

Šiuo metu į įstatymą įrašyta, kad tokia išmoka negali būti didesnė kaip 70 proc. draudžiamųjų pajamų dydžio.

Tiesa, ši nuostata jau beveik dvejus metus netaikoma pagal Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą, kuriame numatyta, kad nedarbo socialinio draudimo išmoka negali būti didesnė kaip 650 litų. Numatyta, kad šis apribojimas taikomas tik iki 2012 metų pradžios. Tada maksimali nedarbo išmoka padidėtų iki 70 proc. draudžiamųjų pajamų dydžio.

Tačiau kitų metų biudžetui susiduriant su sunkumais valdantieji konservatoriai parengė įstatymo projektą, siūlantį sumažinti šią išmoką ir nustatyti, kad ji paliekama sumažinta neribotą laiką.

Įstatymo nuostatas siūlyta taikyti nuo 2012 m. sausio 1 d. naujai skiriamoms nedarbo draudimo išmokoms.

„Šiuo projektu siekiama apdraustus asmenis, gaunančius nedarbo socialinio draudimo išmokas, skatinti  ieškotis darbo. Juo taip pat siekiama nustatyti nedarbo socialinio draudimo išmokų dydžius, kurie labiau atitiktų valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto galimybes“, - aiškino socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Bet po svarstymo teikiamam projektui nebuvo pritarta, už balsavus 48, prieš 12, susilaikius 56 Seimo nariams. Nuspręsta grąžinti klausimą komitetui tobulinti. Už tokį siūlymą balsavo 70 Seimo narių, už tai, kad projektas būtų atmestas – 53 parlamentarai.

Valdantieji liberalai neslėpė, kad jie balsavo prieš siūlomą projektą, taip keršydami savo partneriams koalicijoje konservatoriams, kurie su opozicija susitarė priimti įstatymą dėl atskaitymų į privačius pensijų fondus sustabdymo.

„Mums bus svarbu, kaip kolegos konservatoriai balsuos dėl atskaitymų į privačius pensijų fondus. Nes tai kompleksinis klausimas, kurį siejame su nedarbo išmokomis“, - tvirtino Liberalų sąjūdžio atstovas Algis Kašėta.

Klausimas dėl atskaitymų į pensijų fondus sustabdymo Seimui bus teikiamas vėliau antradienio plenariniame posėdyje.


Šiame straipsnyje: nedarbasišmokos

NAUJAUSI KOMENTARAI

ech

ech portretas
Taip ir gyvename... Seime partijos viena kitai kersija, o Lietuvos problemos paskutineje vietoje. Vaiku darzelis su smelio deze. Butinai reikia istatymo, kad seimo nariu galima buti ne daugiau kaip tris kadencijas. Gaila, bet niekas tokio pasiulymo is seimunu nepalaikytu. Reikia referendumo.

jonas

jonas portretas
Nusuko darbo stazo,suskaiciavo tik 22 metus i darbo staza,pensija paskyre 431,-lt.Bedarbis ,kuris gal turi 1 metu darbo staza ,bedarbio pasalpa gauna 650,-.Kur logika ir teisybe ???Kam dirbti ,jeigu esi islaikomas ???? Jauniem zmonem nera problemos,keliai atidaryti,europos sajungoje darba rasti galima,Lietuvos valstybe islaiko tinginius ir veldedzius.Pensijinio amziaus zmones ,kuriem leidzia sveikata dirba,vaziuoja ,kad galetu isgyventi,jauni nevykeliai sedi (vadinasi gyvena).Gyvena is mociuciu,seneliu pensiju,baisu.

dirbanti

dirbanti portretas
kam dirbti,jei nieko nedirbant galima gauti bedarbio pašalpą,ir didesnę nei dirbant!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių