Seimas griežtina naktinių girdyklų darbą bei „bambalinę“ prekybą

Nuo kitų metų turėtų sumažėti naktinių barų, nebebus galima prekiauti stipresniu nei 7,5 laipsnio alumi  ir kai kuriuos gėrimus pilstyti į didesnius nei 1 litro plastmasinius butelius.

Degalinėse alkoholiu bus galima prekiauti iki 2016 metų.

Visi šie apribojimai numatyti Alkoholio kontrolės įstatyme, kurį Seimas penktadienį priėmė: už balsavo  96 Seimo nariai, prieš - 4, o susilaikė 8 parlamentarai.

Seimui nežengus radikalaus žingsnio ir neuždraudus nuo kitų metų reklamuoti alkoholį, parlamentarai ėmėsi griežtinti stipriųjų gėrimų gamybą ir vartojimą. Parlamentarai, svarstydami siūlymus, nepritarė siūlymui uždrausti alkoholį vartoti asmenims iki 21 metų - paliekamas draudimas vartoti alkoholį iki 18 metų.

Seimas uždraudė paslėptą alkoholio reklamą, neleido alkoholį vartoti sporto renginių metu salėse, kuriose jie vyksta.

„Tvarkietis“ Andrius Mazuronis priekaištavo, kad toks sprendimas absurdiškas: „O per futbolą stadione bus galima? O kai vyks regbio varžybos?“

Stipraus alaus, sidro, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais, alkoholinių kokteilių gamyba Lietuvoje bus galima, bet uždrausta jais prekiauti. Taip pat nebus galima prekiauti iš kitų šalių atvežtais stipresniais nei 7,5 laipsnio gėrimais.

Pataisų pagrindinis tikslas - suvienodinti prekybą alkoholiu parduotuvėse ir maitinimo įstaigose, todėl uždrausta naktinė prekyba kavinėse ar baruose, kur prekiaujama tik alkoholiu. Viešojo maitinimo įmonėse bus galima parduoti alkoholinius gėrimus nuo 22 iki 8 valandos tik atidarytoje pakuotėje arba išpilstytus alkoholinius gėrimus ir tik vartoti vietoje. Be to,  sugriežtintos sąlygos, kurias bus privalu atitikti norint atidaryti maitinimo įmonę - joje turės būti ruošiamas, gaminamas ir realizuojamas maistas.

Taip pat pataisomis gujami iš prekybos „bambalius“ - neleista alų, sidrą, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, alkoholinius kokteilius pilstyti į didesnius nei 1 litro plastmasinius butelius.

Kol kas negriežtinama alkoholio prekyba degalinėse - iki 2016 metų stacionariose degalinėse leista prekiauti bet kokio stiprumo alkoholiu, o vėliau degalinėse prekybą alkoholiu ketinama uždrausti. Ūkio ministerijos pateiktomis Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis siūlyta nuo 2013 metų degalinėse leisti prekiauti alkoholiu iki 6 laipsnių, o nuo 2016-ųjų visiškai uždrausti prekybą jais degalinėse.

Seimui atšaukus visišką alkoholio reklamos draudimą, 2012 metais, kaip ir dabar, alkoholio reklama televizijoje ir radijuje draudžiama nuo 6 iki 23 valandos, taip pat ribojama alkoholio reklama periodinių leidinių (laikraščių ir jų savarankiškų priedų, žurnalų) bei knygų pirmuosiuose puslapiuose, negalima išorinė stipraus alkoholio, išskyrus alų, alaus mišinius, sidrą ir natūralios fermentacijos vyną, reklama.

Kaip ir dabar, alkoholio reklama draudžiama vaikams ir paaugliams skirtuose laikraščiuose, žurnaluose, knygose, televizijoje ir radijuje, koncertų, cirko, diskotekų, jaunimo sporto ir laisvalaikio renginių, kitų masinių renginių, teatro spektaklių, kino ir videofilmų demonstravimo vietose, išskyrus šių renginių vietose esančias prekybos vietas, taip pat švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose, visuomeninio transporto priemonių viduje ir išorėje, degalinėse ir jų teritorijoje, išskyrus ten esančias alkoholinių gėrimų prekybos vietas, ant atvirlaiškių, vokų ir pašto ženklų.


Šiame straipsnyje: girdyklosprekyba alkoholiu

NAUJAUSI KOMENTARAI

fgf

fgf portretas
pritariu tam seniai laikasi :)

jo

jo portretas
vietoj vieno tuscio bambalio pavory voliosis du litriniai. o siaip visiska nesamone, kiek gere tiek ir gers, ne draudimus debiliskus reik kurt, o geriau pradet nuo darzelinuku gal isaugintumet po 20 metu normalia karta, o ka jus dabar uzdrausit man 40meciui seniui? nu jei man reikes prisigert as ir vidury nakties nusipirksiu, kaip kad ir dabar nusiperku ir nakti ir rugsejo 1d

qazwsx

qazwsx portretas
musu Joskes is 1u Eiguliu nesitvarkysite,bo ji,wiska kontroliuoja...
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių