S.Cirtautienė: gyventojų sąskaitos už komunalines paslaugas turėtų sumažėti

Lietuvos prezidentės patarėja sako, kad įgyvendinus šalies vadovės siūlymus demonopolizuoti šilumos ūkį, atskiriant jo priežiūrą nuo tiekimo veiklos, turėtų sumažėti gyventojų sąskaitos už komunalines paslaugas.

Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė interviu Žinių radijui antradienį sakė, jog ateityje neturėtų būti toleruojama šilumos ūkio monopolininkų ir namų administratorių savivalė.

"Jei prezidentės siūlomi įstatymų pakeitimai bus priimti, tai jie iš tiesų sukurs realias prielaidas sumažinti gyventojų išlaidas už komunalines paslaugas ir gauti kokybiškesnes paslaugas. Tai yra, kai daugiabučio namo administratorius ir šildymo sistemos prižiūrėtojas bus nesusiję su komunalinių paslaugų teikėjais, jų priimami sprendimai turėtų būti objektyvesni, paslaugų kaina ir kokybė geriau atitikti konkretaus namo gyventojų poreikius. Be to, derybose su komunalinių paslaugų teikėjais, administratoriai atstovaus klientų - tai yra daugiabučių namų gyventojų, o ne komunalinių paslaugų teikėjų interesams. Nebebus toleruojama monopolininkų ir jiems dirbančių namų administratorių savivalė", - kalbėjo S.Cirtautienė.

Pasak jos, dar vienas teigiamas rezultatas būtų tas, kad būtų apribota vadinamoji vertikali integracija komunalinių paslaugų rinkoje, užtikrinta šių paslaugų vartotojų interesų apsauga, sąžininga konkurencija bei skaidresnė daugiabučio namo administratorių ir šildymo sistemų prižiūrėtojo veikla.

S.Cirtautienės teigimu, prezidentės teikiamos įstatymų pataisos numato, jog Konkurencijos taryba turėtų kontroliuoti, kaip laikomasi Konkurencijos įstatymo, kad šilumos gamintojai, tiekėjai ir pastato šilumos bei karšto vandens sistemos prižiūrėtojai nepiktnaudžiautų dominuojančia padėtimi ir nesudarytų draudžiamų susitarimų, o Valstybinė energetikos inspekcija būtų įpareigota realiai kontroliuoti pastato šilumos ūkio priežiūra užsiimančias įmones ir jai suteikiama galimybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas skirti realias sankcijas už netinkamą pareigų vykdymą šilumos ūkyje.

Prezidentė D.Grybauskaitė pirmadienį pranešė teikianti Seimui įstatymų pataisas, kuriomis būtų atskirta šilumos ūkio priežiūra nuo šilumos tiekimo veiklos. Seimui siūlomos Šilumos ūkio ir Konkurencijos įstatymų bei Civilinio ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksų pataisos.

Prezidentės teigimu, su komunalinių paslaugų įmonėmis susiję namo administratoriai rūpinasi ne gyventojų interesais, ekonomiškesniu šildymu ar vandens tiekimu, o atvirkščiai - yra suinteresuoti kuo didesniu vartojimu ir kuo brangesne namo priežiūra.

Praėjusią savaitę šalies vadovė pripažino, kad pataisas paskatino koncerno "Icor" įmonių dominavimas šilumos ūkio sektoriuje.

"Icor" Lietuvos šilumos ūkyje veikia kartu su partnere, Prancūzijos energetikos bendrove "Dalkia". Įmonės Vilniuje valdo centralizuotai šilumą tiekiančią įmonę "Vilniaus energija", o mažesniuose šalies miestuose veikia bendrovė "Litesko", turinti padalinius Alytuje, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje, Sargėnuose, Palangoje, Telšiuose, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Biržuose, Kelmėje.


Šiame straipsnyje: šildymasmonopolijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Atsijungęs

Atsijungęs portretas
Šildausi tris kartus pigiau, jokių eksplotacijų, jokių priežiūros mokesčių, sėkmės toliau mulkinti tautą.

st

st portretas
mes gyventoiai prasitum nutraukti makesti uz gyvatuka anksciau mes ne mokeijome odba mokame po 24 ltkas menesi labai pabrango sildimas ir vanduota kad gaunant mazas pensias mes ne pragivename labai sunku gyventi

ačiū

ačiū portretas
AČIŪ BENT IR UŽTOKIUS ŽINGSNIUS. LABAI NORĖTŪSI, KAD BŪTŲ PRIIMTI IR PAKEITIMAI DĖL ŠILDYMO INDIVIDUALIZAVIMO (KIEKVIENAM BUTUI ATSKIRAS SKAITIKLIS, O NE NAMUI), BEI LAISVAS ATSIJUNGIMAS NUO CENTRINIO ŠILDYMO ĮSIRENGIANT AUTONOMINĮ ŠILDYMĄ.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių