R.Žylius: požiūryje į verslą vyksta lūžis

„Žinome, kiek yra nepasitikėjimo verslu ir vienas kitu. Tačiau jaunoji karta, kuri dabar ateina iš universitetų, mokyklų, pozityviai žiūri į verslininko karjerą ir tai rodo, kad mūsų visuomenėje vyksta lūžis ir matysime draugiškesnę verslui aplinką“, – penktadienį komentuodamas naujo tyrimo rezultatus sakė ūkio ministras Rimantas Žylius. Tyrimas rodo, kad 83 proc. jaunuolių ne tik svajoja, bet ir ketina kurti savo verslą.

Tačiau kartu pats ūkio ministras pripažino, kad tyrime gali būti ne visai tiksliai suprasti terminai. Visgi, pasak R. Žyliaus, tai, kad jaunuoliai nori būti privačiame sektoriuje ir jog jiems verslas – ne bauginantis, o svajones įkvepiantis žodis, yra pagrindinė mintis.

„Kai mokiausi paskutinėse klasėse ir jeigu manęs būtų paklausę, ar direktorius yra verslininkas, tai būčiau pasakęs, kad verslininkas. Nors didžiąja dauguma atvejų paaiškėja, kad jis yra samdomas darbuotojas ir nepatenka į verslo darymo kategoriją“, – savo pavyzdį pateikė ministras.

Tyrimų agentūros „RAIT“ duomenimis, apklausus 16-25 metų amžiaus atrankos kriterijus atitinkančių moksleivių ir studentų, paaiškėjo, kad 83 proc. jų norėtų įsteigti savo verslą. Labiausiai jaunimą vilioja IT, pramogų ir turizmo verslas. 16 proc. jaunų žmonių nenorėtų pradėti verslauti, o 7 proc. atsakė, kad svajonių verslo apskritai neturi, nes idėja būti verslininku jiems nepatraukli.

„Mano hipotezė – ateina kita karta ir joje mes ne šiaip matome norą būti verslininku. Kita vertus, ne tik į šią kartą turime dėti viltis, bet pasižiūrėti, kad visa visuomenės struktūra akivaizdžiai keičiasi.

2011-ųjų metų pirmą ketvirtį lyginant su 2010-ųjų, turime 16 proc. daugiau įsteigtų įmonių. Matome, kad visos amžiaus grupės dalyvaujančios apmąstymuose, ar daryti verslą, iš tikro yra pasiruošę, mato tame prasmę. Ir tai, kas šiandien mūsų visuomenėje yra galbūt ne tiek, kiek nepasitikėjimas verslu, kiek stipriai nepasitikėjimas vienas kitu“, – samprotavo R. Žylius.

Pasak ministro, tai, kad žmonės ganėtinai sunkiu laikotarpiu, praėjus krizei, su dideliu entuziazmu ir pakilimu eina kurti verslų, nuteikia optimistiškai ne tik laukiant naujos kartos, bet ir tai, ką matome šiandieninėje struktūroje.

„Tokia yra realybė: tie žmonės, kurie yra paskutinėse klasėse, jie neturi pinigų įsteigti verslą. Jie gali paprašyti tėvų arba steigti tuos verslus, kurie reikalauja itin mažai pradinių pinigų. Pinigus turi tie žmonės, kuriems yra virš 30 metų, kurie turi kažką susikaupę. Ir būtent jų požiūrio pasikeitimas ir noras steigti verslus yra šiandienos augimo pagrindas“, – tikino ūkio ministras.

Remiantis tyrimu, verslesni Lietuvoje yra vaikinai - 89 proc. jų ir 79 proc. merginų nurodė, kad norėtų turėti savo verslą, 20 proc. merginų verslininkėmis būti nenorėtų. Be to, verslą drąsiau steigtų tie jaunuoliai, kurių tėvai turi savo verslą – 36 proc. jų jau norėtų turėti savo verslą po 4-5 metų.

Verslumas priklauso nuo gaunamų pajamų – jaunuoliai, turintys mažiausią perkamąją galią – iki 600 Lt vienam šeimos nariui per mėnesį – dažniau nurodė, kad dar nėra apsisprendę, kada ketintų imtis savo verslo.


Šiame straipsnyje: verslas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anglija info

Anglija info portretas
Kilogramas cukraus Anglijos parduotuvėse kainuoja 68 pensai (2 litai 64 centai) Litras pieno Anglijos parduotuvėse kainuoja 55 pensai (2 litai 14 centų). Kilogramas miltų Anglijos parduotuvėje kainuoja 52 pensai (2 litai 2 centai) Litras dyzelino Anglijos (BP) kolonėlėse kainuoja £1.43 (5 litai 56 centai) Žmogaus darbo valandos minimalus atlyginimas Anglijoje yra £5.93 (23 litai 26 centai) * * * Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) Anglijoje yra £622.92 mėnesiui (2423 litai). Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2011 - 2012 metams: £7,475.00 metams (apie 30 000 litų) Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 metams (apie 25 600 litų) 2011 kovas

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau ... Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai pavyzdys aiškumui. Anglijoj £622 žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje … 121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo 800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio. Anglijoj … : ) (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio. Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų (vargdienių) sąskaita. Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje??? Taip. Kas vykdo baudžiavinę priespaudą? Visi premjerministrai nuo 2004 metų. Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.

MNPD Lietuvoje 30000litų

MNPD Lietuvoje 30000litų portretas
visiems visiems visiems Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... * * (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly !!! Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams * Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) * * Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Bet ... Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, suburtos partinės gaujos savo valdinguose veiksmuose (bemaž dvidešimt metų) niekad negalvojo apie silpniausiąjį žmogų valstybėje. Silpniausiojo žmogaus orumas buvo sutraiškytas. Politinės – partinės gaujos plėšikavo. Ko pasekoje turim (dirbtinio) skurdo alinamą ir nykstančią (išsivaikščiojančią) Lietuvos bendruomenę. Vienykimės reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD žmogui Lietuvoje 30 000 litų. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių