R.Vaštakas siūlo AE statyti su Baltarusija (papildyta)

Kol deramasi su strateginiu investuotoju dėl Visagino atominės statybos, R. Vaštakas siūlo suręsti bendrą atominę elektrinę su Baltarusija.

„Būsimos Visagino atominės elektrinės bazė – Drūkšių ežeras – iš dalies priklauso Baltarusijai. Tai svarus argumentas, kodėl būtų galima naudotis kartu viena atomine elektrine. [...] Logiškiausias sprendimas Lietuvai ir Baltarusijai, jei nuspręstume statyti atominę maždag toje pačioje vietoje, kur buvo Ignalinos atominė“, – sako susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Tokia Lietuvos atstovo iniciatyva maloniai nuteikė oficialųjį Minską – mat dar visai neseniai lietuviai draskė akis, kodėl baltarusiai pasirinko statybos vietą prie pat Vilnius, todėl nauja žinia kaip mat sulaukė reakcijos.

„Jei bendros atominės elektrinės statybos idėja tikrai verta dėmesio, suinteresuotos pusės privalo kuo skubiau ją svarstyti“, – sako Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dražinas.

Lietuvos Premjeras sako, kad susisiekimo viceministras nėra įgaliotas kalbėti apie energetinius projektus. Tiesa, pats Premjeras pripažįsta, kad pokalbių apie bendrus energetinius projektus iš tiesų būta: Minskas veržėsi investuoti ir į būsimąjį Klaipėdos suskystintųjų dujų terminalą, kalbėta ir apie branduolinius projektus, nors oficialusis Vilnius visą laiką tvirtino atmetąs bet kokius siūlymus jungtis prie Baltarusijos, o juolab Rusijos projektų.

„Aš pats esu kalbėjęs su buvusiu premjeru S. Sidorskiu apie tai, kad energetiniai projektai ir branduolinių projektų plėtra galėtų būti matomi kaip tam tikras mūsų bendradarbiavimo dalykas,o praeitų metų gruodžio tariami rinkimai, susidorojimas su opozicija, bet koks dialogas dar labiau apsunko “, – sako Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Anot Rusijos analitikų, A. Lukašenka vis dar kapanojasi, nes Kremlius šiuo metu ir prieš prezidento rinkimus sprendimų dėl diktatoriaus nėra priėmęs. Tačiau gruodį – posūkis nuo viešos konfrontacijos prie atviros paramos diktatoriui, kai premjeras V. Putinas dovanojo naftos ir dujų nuolaidą už keturis milijardus dolerių ir dar viršaus pridėjo pažadą statyti atominę, buvo netikėtas. Už ką tokią dovaną įteikė „Rosatom“ prezidentas Sergejus Vladilenovičius Kirijeka senai Rusijos išlaikytinei Baltarusijai? Be to, iš anksto žinodamas, kad susitarimai dėl atominės – it šakėmis ant vandens.

„Sergejus Vladilenovičius pasirašo su A. Lukašenka lengvatinį sandorį, sutaria dėl bendros prekybos elektra. V. Putinas žada daugiau kaip keturių milijardų subsidiją. Viskas nepaisant to, kad, kai mes pastatysime atominę Kaliningrade, tai Baltarusijoje ji nebereikalinga. Nereikalinga! Yra dar ir Smolensko atominė. Todėl ir kalbama apie prekybą. Kuo labiau Batka pykstasi su Vakarais, tuo labiau tarp mūsų didėja meilė, kuri išreikšta tvirta valiuta.Tačiau kolegos ekspertai teigia, kad minėtasis sandoris įvyko Lisabonos susitikimo išvakarėse, nes Aliaksandras Lukašenka – neatsiejama mūsų priešraketinės gynybos dalis. Be Baltarusijos mes neturime jokios priešraketinės gynybos nuo Vakarų. Jokios! Nuo Murmansko iki Maltos – tai A. Lukašenka“, – teigia politinių technologijų ekspertas Modestas Kolerovas.

Pernai lapkritį Lisabonoje Aljanso susitikime Rusijos prezidentas D. Medvedevas pasiūlė nuo priešo raketų gintis drauge: Amerikos skydas saugotų Europos pietus, Vokietija ir Prancūzija – šiaurę ir vakarus, o Rusijai atitektų atsakomybė už Rytų Europos sektorių. Baltijos šalys iškart pasišiaušė prieš tai, kad jas saugotų Rusija, ir juolab kad NATO įsipareigotų nedislokuoti savo raketų prie Rusijos.

Viceministras nedarė jokių pareiškimų apie AE

Pirmadienį išplatintame Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai aiškinama, kad R.Vaštakas apskritai nėra bendravęs su Rusijos naujienų agentūra „IAREX“, kuri cituoja jo žodžius.

„R.Vaštakas pabrėžia, kad nėra bendravęs su šia agentūra, nors jis jos publikacijose kažkodėl cituojamas dažnai įvairiomis su viceministro veikla nesusijusiomis temomis. Be to, Susisiekimo ministerija nekuruoja atominės energetikos temų“, - informuojama pranešime spaudai.


Šiame straipsnyje: atominė elektrinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Iš visų blogybių, tikrai ne blogiausias variantas. Išloštume daug, tiek saugumo atžvilgiu, tiek ekonomiškai, tiek politiškai. Praloštų Lietuva,lobistai, kai kurie politikai, kai kurie, apie kuriuos net nežino paprasti piliečiai. Bet ateityje visų, pabrėžiu visų mūsų, vaikai būtų saugesni.

666

666 portretas
tiek kas nori blogo lietuvai ir jos zmonems tie siulo ir rengia atomines statybas

povilas

povilas  portretas
MIEGANCIO GAIDZIO SVAJONE STATYT KARTU ,NORS TAI BUTU NAUDINAGA IR MINSKUI IR LIETUVAI ,PAS MUS REKE NEPRILEISIM IVANO PRIE VAMZDZIO ,IVANAS NUPJOVE VAMZDY ,REKEM NELEISIM RUSAM TIEST DUJOTEKIO Y EUROPA PER LIETUVA ,NUTIESE PER BALTIJOS JURA ,IR LAIMEJOM NETEKOM KELIU SIMTU MILJONU DOLERIU UA TRANZITA,NUKENTEJO NE PONAI ,O MES VARGSAI ZMONES , CE NELEIS NIEKAS TO DARYT NORS TAI NAUDINGA MUM GEREU SU KAIMYNAIS BUT PIKTUOJU ,O NEBENDRADARBEUT,NES IS TO BUTU LENVEU VISIEM LIETUVOS ZMONEM ,BET PAS MUS DAROMA ATVIRKSCEI ,KAD BUTU BLOGEU,MES JUK LIETUVEI KAIP DEGA KAIMYNU NAMAS TAI MUM GERA ANT SIRDIES
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių