R.Vaitkus: Visagino AE statybos vieta vertinama seismologiniu atžvilgiu

Lietuvoje planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (AE) statybos aikštelių seismologinių tyrimų rezultatus tikimasi gauti netrukus.

"Reikalavimai buvo griežčiausi, todėl nežinau, ką galėtume peržiūrėti, nes mums niekas nepasikeitė", - "Verslo žinioms" sakė Visagino atominės elektrinės (VAE) išorinių reikalų direktorius Rimantas Vaitkus.

Anot jo, rezultatų laukiama po kelių savaičių.

Dėl žemės drebėjimo ir cunamio sukeltų avarijų Japonijos branduolinėse jėgainėse Lietuva stebės padėtį ir lauks Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) specialistų išvadų.

R.Vaitkus siūlo gamtos sukeltą katastrofą įvertinti kitu kampu. Jo nuomone, branduolinės technologijos visiškai išlaikė egzaminą.

"Penktas žmonijos istorijoje žemės drebėjimas, cunamis, pakartotiniai požeminiai smūgiai - nušluoti visi pastatai, o prieš penkis dešimtmečius projektuotos branduolinės jėgainės liko stovėti", - sakė jis.

R.Vaitkaus teigimu, aktyvioje seisminėje zonoje buvę reaktoriai atsijungė taip, kaip buvo numatyta. O problemos esą kilo dėl cunamio pažeistų išorinių maitinimo šaltinių, kurie aprūpino elektros energija reaktorių aušinimo sistemas.


Šiame straipsnyje: VAE

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
pinigu vagimas ir tiek . 6 metai kaip turejo buti atlikta vejo jegainiu statymo vietu patikrinimas , pastatyti fabriklai vejo jegainems gaminti , ir siai dienai jos turejo pagaminti apie 20 % elektros energijos

Kęstas

Kęstas portretas
Protingas mokosi iš savo ir kitų klaidų. Pasirodo Japonijoje Fukushima 1 atominis reaktorius priklauso nuo elektros, kad būtų aušinamas, nesusprogtų ir neužterštų aplinkos. Jei tos elektros nebegauna (žemės drebėjimo pasekmės ar teroristinis antpuolis, sunaikinantys laidus), tai tas reaktorius pasidaro pavojingas žmonėms, kurie gyvena prie jo, nes išsiskirianti šiluminė energija daro jį nesuvaldomu. Japonai jau dalija kalio jodido tablynes, padedančias apsisaugoti nuo radijoaktyvaus jodo. Toks žingsnis kelia daugelio branduolinės energetikos ekspertų nerimą. Kas gyventų prie naujų lietuviškų reaktorių? Mano vargšė mažutė lietuvių tauta. Ji jau ir taip nyksta akyse. Trūksta jai tik pastatyti nuo elektros priklausomą branduolinį katilą pašonėje. Vokiečiai įdėmiai žiūri į japonų problemas. Vokiečiai vyriausybės lygyje ir laikraščių pirmuose puslapiuose svarsto dar ryžtingiau branduolinės energetikos reikalingumą Vokietijoje. Vokiečiams bepigu. Jie moka savimi pasirūpinti. Lietuviai gi yra raminami, kad geri dėdės ir tetos Lietuvoje įdėmiai seka, kad branduolinių atliekų debesys neateitų iš Japonijos į Lietuvą. Blogiausiu atveju kelios galingos moteriškės nupūs tuos debesis šalin. Ar tokio aptarimo mums dabar reikia? Kodėl mūsų valdžia ir spauda tyli? Tokia informacija sujaukia taip vadinamos energetinės nepriklausomybės planus. O tie planai yra svarbesni už tautos išlikimą, nes leidžia vogti ir apie rusų grėsmę rėkti. Iš brangesnio statybų projekto daugiau pavagiama. Ko daugiau reikia? Blogiausiu atveju, pastačius elektrinę, elitas pasitrauktų kur toliau į užsienį prie prisivogtų milijonų. Daug kas bėdavoja dėl rusų atominių projektų. Be reikalo. Tai, ką daro rusai, yra rusų reikalas. Rusijoje mes daugiau nieko nepakeisim. Tai dabar yra svetima mums šalis. Mes už rusų valdžią nebalsuojam. Už mūsų valdžią mums tenka balsuoti. Už mūsų valdžios veiksmus mes visi atsakome.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių