R.Vaitkus: 2020-ieji - vis dar reali data Visagino atominei

Visagino atominės elektrinės išorinių reikalų direktorius Rimantas Vaitkus teigia vis dar tikįs, kad net po Fukušimos branduolinės jėgainės avarijos atominės elektrinės Lietuvoje projektas bus komerciškai pagrįstas, o papildomos saugos priemonės nekainuos daug laiko ir pinigų.

R.Vaitkus neatmeta galimybės, kad tarptautiniai bendrieji saugumo principai ir taisyklės gali būti papildyti, bet nemano, kad Lietuvos projektas turėtų ženkliai pabrangti dėl papildomų saugumo reikalavimų, penktadienį rašo "Verslo žinios".

"Tačiau atsižvelgdami į projekto įgyvendinimo terminus galime pasakyti, kad 2020 metai yra įgyvendinamas siekis", - sako R.Vaitkus.

Anot jo, šiuo metu Visagino atominės elektrinės kaip ekonominio projekto vystymas nėra sutrikęs, nes derybos dėl investicijų tęsiamos, vyksta visos procedūros kaip numatyta.

"Avarija Fukušimoje labiau gali paveikti ant jūros kranto stovinčias jėgaines, nors kaip tik pajūryje statyti tokius objektus yra pigiau: atvežti įrenginius, formuoti aušinimo sistemas", - sako R.Vaitkus.

Jis pabrėžė, kad Lietuva yra suderinusi su kaimynais Visagino jėgainės aikštelės projektą: "Poveikio aplinkai vertinimo procesas yra baigtas, nors buvo kilę klausimų, į kuriuos buvo atsakyta. Ir ne tik kaimynų, buvo kalbama net su Austrija", - sako R.Vaitkus.


Šiame straipsnyje: VAE

NAUJAUSI KOMENTARAI

šu

šu portretas
kiek čia galite svaigti, bandant pritemti sapną tikrovei.Tikriausiai vartoja koksą arba pokštauja bal.1 proga.

jo

jo portretas
lietuviams issilaipint marse irgi...

atomas

atomas portretas
Myliu Lietuvą...nes mes esame nepataisomi optimistai.Kai kas nors sako: " Oi, kaip blogai !" , mes atsakom: " Bus dar blogiau !" ...nes esam kvailių ir durnių tauta, jei dirbam už mažiau nei 5 tūkst. Lt. ...nes tik sveiki ir protigi gali atstovauti tokią tautą. ...nes tik Lietuvoje politikų nekenčia, jų darbas yra nešvarus, bet jų rankos visada lieka švarios. ...nes tik Lietuvoje kontrabandinės cigaretės randamos šunų būdose...nes kontrabandinės krovininės mašinos yra nematomos... ...nes tik Lietuvoje dirvonuoja laukai. ...nes tik Lietuvoje 1 litro pieno kaina nenumaldomai vejasi dyzelino. ...nes tik Lietuvoje dėl gausaus sniego kalti kiemsargiai, ir dėl to galima jiems nemokėti algų. ...nes tik Lietuvoje pensininkė per naktį vonioje nemokamai prisilašina 4 kibirus vandens. ...nes vandens tiekimo įmonės direktorius gali sau skirti 80 tūkst. atlyginimą. ...nes taip mylim šunis, kad jų skaičius viršijo vaikų . ...nes tik Lietuvoje autoskelbimuose apie mašinų privalumus galima pamatyti: " Sveiki visi stiklai ir žibintai" . ...nes tik Lietuvoje slapta priimami įstatymai atgaline data. ...nes gauni šoką, kai VMI maloniai primena, kad esi skolingas.. ...nes kasininkė, apsukus keliais litais, nutaiso nekaltas akis, kaip katinas Pūkis iš filmo " Šrekas" .Tikras talentų šou realybėje. ...nes tik mūsų mamos ir dukros sugeba iš seno megztinio numegzti naują, ir dar lieka siūlų kojinėms. ...nes tik Lietuvoje grybų sezonas praturtina kelių policiją, kuri tramdo vairuotojus, sustojusius pakeleje nusipirkti grybų-uogų. ...nes tik Lietuvoje pasninkaujame (dėl dvasinių dalykų visai ar beveik visai atsisakome maisto ) pilnais pilvais, nes galim apsieiti ir be mėsos ir be dvasios.. ...nes taupom vandenį ir , kas lieka nusimaudžius, supilam į wc bakelį. ...nes gerai nusivalom kojas į takelį prie durų, nes jis stipriai prikaltas.Užsienietis net profesorius iš Oksfordo ar Kembridžo nesupras tikrosios to ( prikalimo ) priežasties. ...nes raudona šviesoforo šviesa nieko nereiškia skubančiai su mažu vaiku motinai, nes aušta paskutinės naujienos iš skuduryno. ...nes paslauga " Su pristatymu į namus" reiškia tik iki namų, o ne iki buto. ...nes akcijinė prekė su 70 procentų nuolaida visai ne pigiausia. ...nes tik Lietuvoje svečiuose galima išgirsti šeimininko vaiko klausimą: " Tėti, man nulesti wc vandenį, ar dar eisite jūs su mama ?" ...nes tik Lietuvoje parduotuvėse pilna besišypsančių konsultantų, kurie žino mažiau už tave, nes kuo jis gali tau padėti visai ne jo pareigos. ...nes tik Lietuvoje baigę aukštąją mokyklą išmokstame kultūringai nusičiaudėti.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių