Rugpjūtį – daugiau darbo pasiūlymų, tačiau bedarbių beveik tiek pat

Lietuvos darbo biržos duomenimis, rugsėjo 1 dieną iš viso šalyje buvo įregistruota 205,6 tūkst. bedarbių – 10,2 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Registruotas nedarbas, kaip ir liepą, mažėjo 0,1 proc.

Rugpjūčio darbo rinkos teigiama tendencija – darbdaviai pateikė informaciją apie 23,3 tūkst. laisvų darbo vietų –13,8 proc. daugiau nei liepą. Darbo jėgos pasiūla per mėnesį smuktelėjo beveik 16 proc. – į teritorines darbo biržas kreipėsi mažiau naujų bedarbių, bedarbio statusas suteiktas 25,6 tūkst. darbo ieškančių žmonių.

Vasaros pabaigoje beveik susilygino moterų ir vyrų dalis tarp bedarbių (atitinkamai 49,7 proc. ir 50,3 proc.). Jaunų bedarbių iki 25 metų amžiaus buvo 29,8 tūkst. – 3 proc. mažiau nei prieš mėnesį ir 19 proc. – nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

Rugpjūtį nuosekliai mažėjo registruoto nedarbo rodikliai 44 iš 60 šalies savivaldybių,  septyniose – išliko tokie pat kaip ir prieš mėnesį. Labiausiai sumažėjo Švenčionių – 0,6 proc., Kaišiadorių ir Panevėžio r. – 0,5 proc., Alytaus r., Šakių, Vilkaviškio,  Panevėžio m., Vilniaus r. ir Šalčininkų savivaldybėse – 0,4 proc.

Darbo birža paskutinį vasaros mėnesį užimtumą pasiūlė beveik 26,5 tūkst. bedarbių.

Daugiausia darbingo amžiaus gyventojų buvo registruota bedarbiais Zarasų – 17,1 proc., Alytaus – 16,5 proc., Ignalinos – 15,9 proc., Lazdijų – 15,7 proc. rajonų savivaldybėse. Tarp didmiesčių daugiausia bedarbių buvo Panevėžyje –10,6 proc., mažiausiai – Šiaulių mieste – 7,4 proc. Žemiausias nedarbas registruotas Neringoje – 1,8 proc., Palangoje – 6,5 proc. ir Kretingoje – 6,7 proc..

Darbo birža rugpjūčio mėnesį gavo 4 pranešimus apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą, apie jį įspėti 143 darbuotojai: iš švietimo, drabužių siuvimo, mažmeninės prekybos statybinėmis medžiagomis ir kelių statybos ir remonto sektoriuose dirbančių įmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Visiems visiems visiems geros valios žmonėms. 22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai .

to2

to2 portretas
O už ką tada beliks balsuoti???
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių