Rezultatas: kainos didės ir dėl minimalios algos didinimo

Lietuvos pramonės įmonės 2013 m. pasitinka su stabiliu optimizmu. Tokiai nuomonei įtakos turi pernykščiai rezultatai: nepaisant to, kad pernai pasaulio ekonomikos situacija buvo sudėtinga, Lietuvos eksportas augo ir jau viršijo prieškrizinį lygį.

“Didžiųjų Lietuvos gamintojų lūkesčiai pirmajam 2013 m. ketvirčiui yra augimo zonoje, o bendras verslo optimizmo lygis išlieka stabiliai aukštame lygyje“, - portalui delfi.lt sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos analitikas Aleksandras Izgorodinas.

Pramonininkai sako, jog iš įmonių vadovų apklausos pastebėjo, kad 25 proc. padidėjusi minimali alga skatins verslą kelti produkcijos kainas, o tai lems ir spartesnę infliaciją Lietuvoje.

„Šiais metais, ypač pradžioje, reikia laukti spartesnės infliacijos ir spartesnio kainų augimo“, - dėsto A. Izgorodinas.

Pasak jo, kainų didinimą lems ne tik minimalios mėnesinės algos padidinimas, bet ir brangusi elektra bei padidintas akcizas dyzelinui.Komentarai 7 Rašyti komentarą

JOOOOO

JOOOOO portretas
O Butkevičius sakė, kad niekas nebrangs.Durnas, kad balsavau už socdemus.

jonis

jonis portretas
Kazkaip viskas brangsta vos ne kasdien, o minimalia alga kele tik viena karta. Kaip tai suprasti tuos targovkes?

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių