„Red Bull“: draudimas parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams - absurdas

Energinių gėrimų rinkos milžinė „Red Bull“ priešinasi Seimo narių iniciatyvai bausti prekybininkus už energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams. Politikai teigia saugantys vaikus, o „Red Bull“ tikina, esą tokie draudimai pažeistų ES teisę.

Vaikams tapo įpročiu

Seime įregistruotos įstatymų pataisos, kuriomis siekiama uždrausti nepilnamečiams pardavinėti energinius gėrimus. Prekybininkai, vaikams pardavę tokių gėrimų, būtų baudžiami 200-400 litų bauda.

Tokias pataisas teikia šešių Seimo narių grupė. Kaip portalui teigė viena pataisų iniciatorių Dangutė Mikutienė, energiniai gėrimai yra kenksmingi, ypač jaunam organizmui. Be to, jaunimas esą pasidavę jų vartojimo manijai.

„Juose esančios medžiagos kenkia vaikų ir jaunimo sveikatai. Dar sugalvoja tuos gėrimus maišyti su alkoholiu. Tą dalyką reikėtų riboti. Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse energiniais gėrimais prekiaujama tiktai vaistinėse, - pabrėžė D.Mikutienė. - Teko ir pačiai matyti: penktokai pirko šiuos gėrimus. Paklausiau, kiek tokių gėrimų jie suvartoja. Vienas sakė, kad išgeria po tris skardines per dieną, kitas - po dvi. Sakė, va, futbolo varžybos bus. Vaikai įsivaizduoja, kad tai jiems duos daugiau energijos. Bet tas poveikis yra laikinas ir žalingas vaikų sveikatai.“

Kontrolė - kaip alkoholiui

Ruošiamos ir analogiškos permainos prekybininkams. Siūloma nustatyti, kad pardavėjai, kilus abejonėms, privalės patikrinti energinio gėrimo pirkėjo amžių, paprašyti jo asmens dokumento. „Ribojimo mechanizmas būtų lygiai toks, pats, kaip prekiaujant alkoholiniais gėrimais. Kitaip to nesuvaldysi“, - įsitikinusi D.Mikutienė.

Jeigu įstatymų pataisoms bus pritarta, draudimas nepilnamečiams pardavinėti energinius gėrimus įsigalios nuo kitų metų. Anot D.Mikutienės, taip prekybininkai gautų laiko pasiruošti permainoms bei perprogramuoti kasos aparatus ir apmokyti personalą.
Portalas primena, kad Seime taip pat jau rengiamos naujos higienos normos, kurioms įsigaliojus nuo kitų mokslo metų mokyklų bufetuose būtų draudžiama prekiauti ir saldėsiais. Smulkieji verslininkai baiminasi, kad nauja tvarka esą galutinai sužlugdytų jų verslą.

„Red Bull“: pakanka įspėjimų

„Red Bull“ komunikacijos projektų vadovas Andrius Lekavičius portalui teigė, kad energinių gėrimų gamintojai supranta, kokį poveikį jaunam organizmui gali padaryti tonizuojančios medžiagos. Esą apie tai įspėjama ant gėrimų pakuočių, ir to visiškai pakanka.

„Vienoje skardinėje „Red Bull“ yra maždaug tiek pat kofeino, kiek puodelyje kavos. Vaikai paprastai yra jautresni kofeinui nei suaugusieji, todėl mes nerekomenduojame jiems gerti „Red Bull“, - sakė A.Lekavičius. Anot jo, ES direktyvos aiškiai nustato, kaip turi būti ženklinami kofeino turintys gėrimai, o juos gaminančios kompanijos atsakingai laikosi šių nuostatų. „Šių taisyklų pakanka informuoti jautrias vartotojų grupes, tokias kaip vaikai. Jokie papildomi nacionaliniai apribojimai, kurie prieštarautų ES reguliavimui, negali būti nustatyti“, - tikino „Red Bull“ atstovas.

Pašnekovas taip pat teigė, esą D.Mikutienės argumentai, neva kitose ES šalyse prekyba energiniai gėrimais griežtai ribojama, prasilenkia su tikrove. „Energinis gėrimas „Red Bull“ yra parduodamas visose 27 ES valstybėse narėse be jokių apribojimų“, - pareiškė A.Lekavičius.


Šiame straipsnyje: Red Bull

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių