Rašinėlis tema „Kaip aš įsivaizduoju krizę“

Nuolat kalbant apie krizę, jos pradeda bijoti ir tie, kurie kol kas nepajuto jokios krizės.Įtampai sumažinti - šis linksmas interneto platybėse klajojantis rašinėlis.  

„Vakar mane barė. Mama. Mane barė, o aš džiaugiausi. Iki šiol apie tai, kad vaikus bara, skaičiau tik knygose. Žinojau, jog bara už šunybes, kiaulystes ir nepaklotas lovas. Pasiutusiai būdavo įdomu, kaip jaučiasi baramas vaikas. Tačiau kad ir kiek stengiausi, nei mama, nei tėtis manęs nebardavo.

Nenešioju  šaliko  ir  pirštinių,  tačiau  niekam  nerūpi,  kaip rengiuosi. Nevalgau, tačiau niekas to nepastebi - kasdien pusryčiauju ir vakarieniauju vienas, o valgant savaitgaliais tėtis prie stalo skaito laikraščius, o mama pešiojasi  antakius ir lakuojasi nagus. Tyčia gaunu blogus pažymius, tačiau nei mama, nei tėtis į pažymių knygelę nežiūri.

Rytais  jie skuba, vakarais grįžta vėlai ir beveik miegodami, savaitgaliais mama visą dieną kalba telefonu, o tėtis skaito žurnalą „Panelė". Man liepia netrukdyti. Vakar  mama  netikėtai  grįžo  anksčiau.  Pasakė, kad nuo šios dienos dirbs mažiau,  todėl  vakarais  grįš anksčiau. Paaiškino, jog tai dėl krizės, kad mes  nebegalėsime per atostogas važiuoti į Afriką, o tėtis naują automobilį pirks tik kas penkeri metai.

Sušukau: „Valio!" Už  tai  ir  gavau barti. Mama kalbėjo piktai (iki šiol su manimi ji beveik nekalbėdavo,  tik siųsdavo SMS žinutes, ką turiu padaryti), pasakė, kad esu kvailas,  nejautrus  ir  nesuprantu,  jog  ateis diena, kai valgysime juodą duoną, agurkus ir gersime pieną.

„Valio"  -  norėjau  šaukti  dar kartą, tačiau taip gražiai barančios mamos nutraukti  nesinorėjo. Kaip sakiau, manęs niekada nebarė, tad dabar galėjau pasijausti  kaip  žmogus.  Kaip gerokai paaugęs vaikas. Kaip vaikas, kuriam bus ne gėda pažiūrėti į akis katinams ir tulpėms.

Kodėl šaukiau „Valio"? Todėl,  kad  atostogos  Afrikoje mane mirtinai užkniso. Ten karšta, mama su tėčiu  pykstasi,  tėtis  geria,  mamai skauda galvą, o per Naujuosius metus kaip  klounas  svečiams  turiu  vaidinti  Afrikos  dramblius, kurių niekada nemačiau. 

Nauji  tėčio  automobiliai  bjauriai  atrodo, jų vidus šlykščiai dvokia.  Nespėju  savo  vietelėje  ant  sėdynės  išsėdėti  mano užpakaliui tinkančią  duobutę,  o  sėdynės  odą iškvėpinti mėgstamu jogurtu, kai turiu lįsti  į  naują automobilį, neprijaukintą, dvokiantį plastmasėmis ir pernai padvėsusiu šunimi. Dėl  juodos duonos, agurkų ir pieno dar paprasčiau. Mama kažkodėl mano, kad šiuolaikiniai  žmonės  turi valgyti suvytusias picas, išpampusius mėsainius ir  bulves  fri, o juoda duona ir agurkai ant stalo daro gėdą pasiturinčiai šeimai. 

O  aš  prisimenu,  kaip  seneliai  mane  vaišindavo juoda duona ir pienu... Mama  pasakė,  jog  darbo  tuoj sumažės ir tėčiui. Pagalvojau, kad tada jis galėtų  padėti  suklijuoti  laivo  modelį,  kurį  jie  man  padovanojo per gimtadienį. Prieš tris mėnesius bandžiau tėčio paklausti, kaip pritvirtinti stiebus ir kaminus, tačiau jis į mane pažiūrėjo nesuprantančiu žvilgsniu ir įsijungė vieną iš šešių mūsų televizorių. Klausiate,  kodėl šeši televizoriai trims žmonėms?

Kartais tėtis žiūri tris televizorius iš  karto.  Jis sako, kad visi užsiėmę žmonės taip daro, o jo firmoje  yra  žmogus, kuris vienu metu vairuoja, kalba mobiliuoju telefonu, naršo internetą, mezga pirštinę ir skalbia kojines.

Girdėjau  apie  tą  krizę.  Kaimynė skundėsi, kad negalės kas mėnesį pirkti naujo kilimo. Ji nemėgsta siurbti dulkių. Ir mokykloje kalbėjo. Atseit tie, kas mokyklos valgyklos kotletais žaidžia tenisą, nebegaus nemokamų pietų.

Aš  nuo  vakar  vakaro tyliai svajoju, kad tėvai iš neturėjimo ką Veikti pamatys, jog esu ir aš. Kad mama pamatys tėtį, o tėtis - pastebės mamą.  Kad mama  kuo  nors  pasiskųs  ar  tėtis paprašys mano pagalbos. Gal apsirinku, tačiau  vakar  man  pasirodė, kad mama į mane žiūri liūdnomis akimis.

Jeigu taip bus ir toliau, gal kada nors ji man leis ją ir paguosti. Gal net pasakys: „Man liūdna." Man vienam pasakys. Pašnibždomis. Dar  noriu,  kad  vakarais  mane  vadintų mažybiniu vardu. Dabar mažybiškai vadina  tik  vieną  dalyką - pinigėlius. Nuo ryto iki vakaro. O kartais net miegodami.

Tikiuosi,  kad  šeštadieniais  pasivaikščioti  eisime ne į prekybos centrą, dažniau važiuosime pas senelius, vakarais skaitysime knygas ir suges vaizdo grotuvas. Kodėl  vaizdo  grotuvas? Kai gulėjau ligoninėje, mama su tėčiu pasikeisdami mane  slaugė,  tačiau  visą laiką jie kažkam skambindavo, o prieš mano lovą pastatydavo  nuolat  veikiantį  vaizdo  grotuvą  su šlykščiais, šlykščiais, šlykščiais  animaciniais  filmais.  Dėl  to  vieną  vakarą  aš  net norėjau numirti. Noriu, kad mes neturėtume pinigų naujam vaizdo grotuvui. 

Dar  noriu,  kad  krizę  išgyventume  visi:  aš,  mama, tėtis, pažįstami Ir nepažįstami žmonės. Būtinai ir visi iki vieno. 


Šiame straipsnyje: krizėhumoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas
  Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas

  Vieno ekonomiškai silpniausių šalyje Pietryčių Lietuvos regiono, kuriame yra Vilniaus ir Šalčininkų rajonai, plėtros fondas kol kas nebus steigiamas. ...

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  52
 • Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams
  Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams

  Smarkiai išaugusios importo galimybės užtikrina elektros sistemos adekvatumą visą žiemą. Planuojama, kad naujausios tarptautinės jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“ dirbs visus ateinančius tris mėnesius. 2015 m. žiemą ...

 • Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių
  Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių

  Artėjant didžiausioms metų šventėms, aplanko ne tik jaukus laukimo jausmas, bet ir dovanų pirkimo karštinė: ką dovanoti? Daugiau nei pusė apklaustų lietuvių atvirauja labiausiai nenorintys gauti keraminių statulėlių ir puodelių (32,...

 • Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų
  Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų

  Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse jau įdiegti bekontakčio mokėjimo terminalai, tačiau 46 tūkst. bekontaktes mokėjimo korteles įsigijusių gyventojų dar priversti jomis atsiskaitinėti kaip įprastomis, rašo "Lietuvos žinios"....

  1
 • Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama
  Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama

  Prekybininkai sako – į madą grįžta mediniai žaislai. Jų paklausa kasmet auga, ypač prieš didžiąsias šventes. Tačiau gamintojai konstatuoja, kad medinių žaislų Lietuvoje lieka nedaug. Didžioji jų dalis eksportuojama į užsien...

 • Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka
  Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka

  Statistika rodo, kad jauni žmonės nuo 18 iki 29 metų Lietuvoje ieško darbo pasitelkdami socialinius tinklus, savo ruožtu darbdaviai lygiai taip pat ieškodami darbuotojų naudoja šias priemones. Anot Lietuvoje trečius metus veikiančio...

 • Būstui įsigyti – valstybės parama
  Būstui įsigyti – valstybės parama

  Naujoji Lietuvos valdžia žada paspirtį jaunoms šeimoms, kad šios galėtų lengviau įsigyti savo pirmąjį būstą. Anot paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio, pajamų tam žada ieškoti didindama per biudžetą perskirstomą bendrojo ...

  8
 • Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų
  Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų

  Pirmoje dienos pusėje nutaręs svarstyti valdančiųjų pataisas dėl dalies socialinio modelio nuostatų atšaukimo arba jų įsigaliojimo atidėjimo, Seimas ketvirtadienio pavakarę priėmė svarstyti dar vieno naujojo Darbo kodekso pataisų glėbį. ...

  6
 • Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja
  Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja

  Remiantis statistika, darbo užmokestis Lietuvoje šiais metais augo. Tiesa, ekonomistai dėl to nerimauja – jų teigimu, kuo didesnės bus algos, tuo mažiau konkurencinga bus Lietuvos ekonomika. Mat konkuruoti su kitų šalių gamintojais, ...

  2
Daugiau straipsnių