Raginama neatšaukti alkoholio reklamą draudžiančio įstatymo

Įvairių visuomeninių organizacijų atstovai antradien paragino Seimo narius atsispirti siūlymams atšaukti nuo 2012 metų turinčias įsigalioti įstatymo nuostatas, kuriomis Lietuvoje būtų visiškai uždrausta alkoholio reklama.

Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos vadovas Aurelijus Veryga antradienį spaudos konferencijoje teigė, kad raginimą parlamentarams neatšaukti minėtų nuostatų įsigaliojimo pasirašė 50 šalies nevyriausybinių organizacijų.

„Tikrai galiu pasakyti, kad vyksta karas, karas be jokių taisyklių. Yra bandoma supriešinti žiniasklaidą su visuomeninėmis organizacijomis, bandoma supriešinti visuomenines organizacijas su tam tikrais politikais. (...) Jei Lietuvai pavyktų išsaugoti šią nuostatą, kuri yra įrašyta į įstatymą, ne tik mes turėtume didžiulį efektą, kurį neabejotinai pamatytume po 5-10 metų. Tą efektą pajustų visa Europos Sąjunga, nes yra tik laiko klausimas, kada kuri šalis padarys tą patį“, - sakė A.Veryga.

Pasak jo, alkoholio pramonė yra beveik visiškai išnaudojusi šalies vyrų grupę, todėl dabar telkiamasi į kitus šalies gyventojus.

„Lietuvos vyrai fiziškai daugiau nebegali išgerti. (...) Vyrų grupę pramonė yra praktiškai visiškai išeksploatavusi. Ten tikrai yra kova tarp gėrimų: ar gers degtinę, ar alų. Nepaliestos grupės buvo vaikai, moterys, kurių vartojimas per paskutinį dešimtmetį išaugo drastiškai. Moterų grupėje vartojimas išaugo du kartus, vaikų grupėje - 17 kartų“, - teigė A.Veryga.

Jis pažymėjo, jog ruošdamiesi alkoholio reklamos uždraudimui gamintojai kuria įstatymus apeinančius naujus produktus, kuriais galėtų išlaikyti vartotojų dėmesį.
„Didelė dalis aludarių, žinodama, kad toks įstatymas gali įsigalioti, jau sukūrė strategiją, sukūrė nealkoholinius ženklus. (...) Yra pasiūlymai sutvarkyti įstatymą taip, kad būtų uždrausta paslėpta alkoholinių gėrimų reklama. Tiesa, tai nėra įrašyta nuostatoje, kuri turėtų įsigalioti nuo sausio mėnesio, bet tokie siūlymai yra“, - sakė A.Veryga.

Spaudos konferencijoje kalbėjusi Lietuvos sveikuolių sąjungos ir asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė ragino Seimo narius „atsigręžti į visuomenės interesą“.

„Labai apgailėtinai atrodo šio įstatymo, kuris turi įsigalioti nuo 2012 metų sausio, atšaukimo iniciatorių argumentai apie žiniasklaidos ir sporto praradimus, kai beveik kiekviename didesniame Lietuvos mieste vaikai iš asocialių šeimų nebesutalpinami į globos namus. Man įdomu, ar šitie iniciatoriai apskritai suskaičiavo, kiek valstybei kainuoja išlaikyti globos namus, ar nors vienas iš tų iniciatorių suskaičiavo, kiek lėšų valstybei kainuoja spręsti asocialių asmenų sukeliamas socialines problemas, kiek mokama bedarbio pašalpų girtaujantiems žmonėms“, - teigė ji.

„Ar mes šitoje diskusijoje kada nors girdėjome  apie tai, kiek nusikaltimų padaro apgirtę asmenys, kiek išlaidų reikia šių nusikaltimų tyrimams, kiek kainuoja nusikaltėlių išlaikymas kalėjimuose. Ne. Mes iš Seimo narių girdime tik kiek praras verslas, bet ne kiek praras visuomenė vartojant alkoholį. Aišku, toks įstatymas neišspręs visų problemų, tai reikia daryti kompleksiškai, todėl mes labai raginame Seimą 2012 metus paskelbti Sveikatos ir sveikatinimo metais bei skirti šiai sričiai ypatingą dėmesį“, - dėstė alkoholio reklamos draudimo šalininkė.

Dienraščiai "Vilniaus diena" ir "Kauno diena" prieš savaitę rašė, kad artėjant 2012-iesiems politikai teigia, kad kol kas negali, esant dabartinėmis sudėtingoms ekonominėms sąlygoms, žengti radikalaus žingsnio ir nuo kitų metų visiškai uždrausti alkoholio reklamą, kaip buvo planuota anksčiau. Todėl jau artimiausiu metu parlamentarai svarstys, kuriam laikui atidėti visišką alkoholio reklamos draudimą.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas teigė, kad dar kiek per anksti visiškai uždrausti „šiuo metu galiojančią ribotą alkoholinių gėrimų reklamą“.

Todėl Seimo rudens sesijoje bus svarstomos įstatymo pataisos, kuriomis bus numatyta tokį draudimą atidėti.


Šiame straipsnyje: Alkoholio reklama

NAUJAUSI KOMENTARAI

TIKIU LT

TIKIU LT portretas
Plačiau - interneto vartuose TIKIU LT

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Pritariu, kad negalima atidėti, reklama turi būti ribojama labiau nuo ateinančių metų, taip, kaip ir buvo suplanuota. Pasibaisėtina statistika: "„Lietuvos vyrai fiziškai daugiau nebegali išgerti. (...) Vyrų grupę pramonė yra praktiškai visiškai išeksploatavusi. Ten tikrai yra kova tarp gėrimų: ar gers degtinę, ar alų. Nepaliestos grupės buvo vaikai, moterys, kurių vartojimas per paskutinį dešimtmetį išaugo drastiškai. Moterų grupėje vartojimas išaugo du kartus, vaikų grupėje - 17 kartų“, - teigė A.Veryga. Jis pažymėjo, jog ruošdamiesi alkoholio reklamos uždraudimui gamintojai kuria įstatymus apeinančius naujus produktus, kuriais galėtų išlaikyti vartotojų dėmesį.

15m

15m portretas
Netikiu, kad reklama kalta, įrodykite.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių