Progresiniai mokesčiai – misija įmanoma

Trečiadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Progresinių mokesčių perspektyvos Lietuvoje“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vitas Matuzas, Kazimieras Kuzminskas ir Agnė Bilotaitė pasisakė už kreipimąsi į Seimo valdybą, kad ši suburtų darbo grupę ir pavestų jai išanalizuoti visus progresinių mokesčių privalumus ir trūkumus.

Pasak Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Vito Matuzo, Lietuvoje pribrendo laikas pereiti prie progresinių mokesčių. Tačiau norint juos įvesti, reikia nuodugniai išanalizuoti, kokį poveikį nauja mokesčių sistema gali turėti skirtingoms gyventojų grupėms, privačiam verslui ir valstybės biudžetui, rašoma pranešime spaudai.

„Vien darbo užmokesčio progresyvus apmokestinimas esminių permainų neatneštų. Nereikia pamiršti, kad nemaža dalis gyventojų gauna pajamų iš įvairaus turto pardavimo ar nuomos, investavimo veiklos ir daugelio kitų šaltinių. Taigi, reikalingi kompleksiniai sprendimai“, – sakė V. Matuzas.

Parlamentaro teigimu, diegiant progresinių mokesčių sistemą negalima pamiršti ne tik skirtingų socialinių grupių gyventojų, bet ir darbo vietas kuriančių verslo įmonių – galima reforma patirtų fiasko, jeigu šalies ūkis nuo jos smarkiai nukentėtų.

Pasitelkdamas užsienio šalių pavyzdžius, K. Kuzminskas pastebėjo, jog ekonomikos plėtra ir didesnis socialinis teisingumas įvedant progresinius mokesčius nėra nesuderinami dalykai.

„Tą puikiai iliustruoja Skandinavijos valstybės. Net ir esant dideliems progresiniams mokesčiams, šių šalių bankai ir kitos verslo įmonės veikia sėkmingai. O ir jų gyventojai sugebėjo sukaupti nemažai kapitalo, kuris investuojamas čia, Lietuvoje. Reikėtų tikėtis, kad investuotojai nesipriešins tokiems mokesčiams, kurie ilgus metus taikomi jų šalyse“, – kalbėjo K. Kuzminskas.

Svarstydama, kada realiai būtų galima pereiti prie progresinių mokesčių, A. Bilotaitė prisiminė ankstesnius nesėkmingus bandymus juos įvesti: „Aštuonerius metus buvę valdantieji žadėjo įvesti progresinius mokesčius, bet pažado taip ir neįgyvendino. Esu tikra, kad mums tiek laiko neprireiks, nors tai didžiulis darbas. Tą suprasdami inicijuosime frakcijos kreipimąsi į Seimo valdybą, siūlydami suburti atitinkamą darbo grupę. Sulaukus jos išvadų, galutiniai sprendimai neturėtų užtrukti. Ypač jei tam pritars dauguma politinių jėgų Seime“, – įsitikinusi A. Bilotaitė.


Šiame straipsnyje: progresiniai mokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
nieko jie nepadarys , cia eiliniai zaidimai kad tipo nekreipe demesio ir negirdejo ko nori LIETUVA --- kad is jos nevogtu priedais prie atlyginimu ir atlyginimu dydziais

anals

anals portretas
to: 666 progresyv. mokesciai atsisuks prie spaprasta zmogu, nes bent kiek daugiau uzdirbantis nukentes, dings motyvacija, o mazai uzdirbanciam tas visai neidomu, be to nukentes smulkus ir vidutinis verslas, o kur dar administravimo islaidos, todel galutinis rezultatas bus snipstas... fabar puikia veikia dalinis progresas per NPD...

spyglys

spyglys portretas
Turėtų būti suinteresuoti dirbti ir mažai uždirbantys,- todėl progresiniai mokesčiai yra būtini.Iki vidutinio atlyginimo vidurkio pajamų mokesčiai turėtų būti apie 10proc.,nuo vidurkio iki 1,5vidurkio- 15proc.,o daugiau- 25proc. arba 30proc.Daugiausiai uždirbantys yra firmų savininkai ar specialistai ,kurių nėra per daug darbo rinkoje ir todėl jie naudojasi išskirtine situacija.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių