Progresiniai mokesčiai „klibina“ koalicijos pagrindus

Valdančiųjų pritarimas progresiniams mokesčiams išklibintų koalicijos pagrindus, teigia Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius. Tuo tarpu premjeras Andrius Kubilius tvirtina, kad nesutarimai dėl mokesčių koalicijos viduje neturėtų kelti abejonių jos stiprumu.

"Progresinių mokesčių įvedimas šitos Vyriausybės dalies partnerių balsais iš mūsų pusės būtų vertinamas kategoriškai neigiamai, ir mes tai vertiname kaip sąmoningus ar nesąmoningus veiksmus, klibinančius šitą koaliciją", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė G.Steponavičius.

Opozicijos siūlymas įvesti progresinius mokesčius Seime bus svarstoma ketvirtadienį. Anot G.Steponavičiaus, "žalingi" progresinių mokesčių sprendimai sukeltų nereikalingą sumaištį ir taip nelengvoje ekonominėje situacijoje.

"Mes savo koalicijos partneriams klausimą formuluosime pakankamai aštriai - tai nėra vien mūsų kategoriškas balsavimas prieš, mes formuluojame tai kaip vieną pamatinių koalicijos tolesnio veikimo pagrindų", - kalbėjo ministras.

Premjeras Andrius Kubilius švelnino situaciją.

"Mes nesame kategoriškai prieš vienokius ar kitokius mokestinius sprendimus. Noriu priminti, kad Vyriausybės programoje yra labai aiškios nuostatos dėl nekilnojamojo turto mokesčio - tai irgi reikia įgyvendinti. O kokius sprendimus priimsime - Seime diskusijos visada būna labai įvairios ir plačios", - žurnalistams kalbėjo A.Kubilius.

Ketvirtadienį Seime bus svarstomas opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos siūlymas keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą - projekto rengėjai siūlo nustatyti progresinius pajamų mokesčio tarifus atitinkamoms gautų gyventojų metinių pajamų dalims arba tam tikroms konkrečioms pajamoms.

SEB banko analitikas Gitanas Nausėda šią savaitę teigė, jog pagal socialdemokratų siūlomas sprendimas prieštarautų tokių mokesčių tikslui ir, norint pasiekti pakankamo efekto, reiktų tiek smarkiai apmokestinti negausią geriau gyvenančių žmonių dalį, kad apmokestinimas taptų sunkiai įgyvendinamas ir sunkiai pakeliamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

TaigiTaigi

TaigiTaigi portretas
Tai 'nusipelnę gyventi' kažko išsigando? O kaip kitiems išgyvent, kodėl jie vieni privalo Valstybę savo mokesčiais išlaikyt.

RK.

RK. portretas
Liberalai niekada nepritars progresiniams mokesčiams. Ir tai yra gerai. Žmogus ką uždirba, tą ir gauna. Jau dabar progresiniai mokesčiai yra per NPD.

vezys

vezys portretas
Kas yra organizmo vezys? Tai kai atskiros lasteles ima gyventi pacios sau: auga, dauginasi neribotai, klesti kitu lasteliu saskaita, neatsizvelgdamos i organizmo poreikius, o organizmas nuo to mirsta! Visuomene irgi yra organizmas, kuris degraduoja ir letai mirsta del zmoniu beribio godumo - visai kaip tos vezines lasteles. Ne visiems pasiseka, o pasisekusiems dazniausiai anksciau ar veliau irgi ateina juodas periodas, viskas keiciasi ir banguoja, todel visuomene, gyvenanti kaip sveikas organizmas (tik tada galimas klestejimas ir saugumo jausmas) privalo buti solidari: zmones turi rupintis vieni kitais, ypac tais, kuriems tuo metu sunku (i ta kategorija bet kuris gali papulti), o progresiniai mokesciai ir yra toks formalus mechanizmas silidarumui automatiskai uztikrinti. Deja, tokios mintys neikandamos zmogui-zveriui, sulaukejusiam, piktam padarui, o tokiu deja daug, stai ir kencia zmonija, nors resursu pakaktu pakankamai pasiturinciai gyventi visiems, o aktyviausiems ir sekmingiausiems - ir gana turtingai, o visuomeneje dominuotu visuotinio geranoriskumo, draugiskumo ir meiles atmosfera, ir visi jaustusi puikiai. Zmogus dar nedaauges iki sito...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių