Prezidentė siūlo atleisti smulkųjį verslą nuo mokesčių

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Vyriausybei vienerius metus atleisti nuo mokesčių smulkiojo verslo įmones. Taip esą bus skatinama ši verslo rušis ir stabdoma masinė emigracija.

Pirmadienį susitikime su Vyriausybės nariais Prezidentė aptarė svarbiausius antrojo pusmečio darbus, 2012 metų biudžeto formavimo aspektus, priemones emigracijai stabdyti, nedarbui mažinti ir verslo aplinkai gerinti, energetikos ir kitus strateginius valstybei projektus.

Prioritetiniais darbais Prezidentė įvardijo atsakingą kitų metų biudžeto formavimą, energetinių projektų įgyvendinimą, korupcijos suvaldymą ir verslo aplinkos gerinimą.
„Šalis pamažu atsigauna ir tą atsigavimą turi pajusti kiekvienas žmogus. Privalome gyventi labai taupiai, kad suvaldytume valstybės skolą ir išvengtume infliacijos, tačiau sumažintos pensijos jau gali būti grąžintos ir padidinta minimali alga“, – teigia Prezidentė.

Pokrizinio 2012 m. biudžeto planavimas, Prezidentės teigimu, bus Vyriausybės atsakomybės patikrinimas: „Labai norėčiau, kad biudžeto skirstymas netaptų prasidėsiančios Seimo rinkimų kampanijos dalimi, o kad kiekvienas biudžeto litas būtų panaudotas efektyviai“.

Ekonomikai atsigaunant ir daugėjant laisvų darbo vietų, Prezidentė ragina Vyriausybę pereiti nuo „aklo“ prie „apgalvoto“ studijų krepšelio finansavimo, taip užtikrinant būtiniausių šalies ūkiui specialistų rengimą ir perkvalifikavimą. Kvalifikuoti darbuotojai, pasak Prezidentės, yra Lietuvos konkurencinis pranašumas, kuriuo galima pritraukti į Lietuvą ir daugiau investicijų.
Prezidentė taip pat pasiūlė palengvinti verslo sąlygas naujai besikuriančioms nedidelėms įmonėms, pavyzdžiui, vienerius metus netaikyti joms jokių mokesčių. Palengvintas smulkiųjų įmonių kūrimas sumažins nedarbą ir paskatins emigrantų sugrįžimą.

„Smulkiojo verslo koncepcija kol kas dar diskutuojama. Kodėl nepabandžius smulkius verslininkus vienerius metus neapmokestinti? Nes dabar net ir nepradėję verslo, žmonės turi praeiti įvairius sudėtingus kontrolės mechanizmus. Kodėl neleidžiame pradėti, išlįsti ir įsisukti?“, - retoriškai klausė Prezidentė spaudos konferencijoje po darbo pietų su Vyriausybe.

Pasak jos, kol kas nekalbama „dėl konkrečių paramos smulkiajam verslui detalių“. „Tokiose diskusijose mes kalbam apie koncepcinius sprendimus, apie strateginius, o ne apie konkrečius, kurie galėtų būti priimti vėliau. Pasiūliau tokį smulkiojo verslo paramos modelį kaip provokacija. Bet kai kuriose kitose šalyse tokia provokacija veikia. Reikia tiesiog pabandyti. Manau, kad reikia tai padaryti drąsiau. Svarbiausia – politinis sprendimas“, - teigė Prezidentė.

Andrius Kubilius patvirtino, kad šiuo metu tebesvarstoma smulkiojo verslo koncepcija. „Ji artimiausiu metu mus pasieks. Ten bus naujų dalykų dėl tam tikrų teisinių apibrėžimų ir dėl galimos paramos. Tuomet ir galima būtų kalbėti apie tikslesnį vaizdą, kokios priemonės būtų tinkamiausios. Matome, kad smulkiam verslui turi būti padedama, bet lygiagrečiai turi būti kovojama su šešėliniu verslu“, - teigė jis.

Šalies vadovė visas valdžios institucijas taip pat paragino ypatingą dėmesį skirti konkurencingas elektros, šilumos ir kitų komunalinių paslaugų kainas bei šalies energetinę nepriklausomybę užtikrinantiems darbams – šilumos ūkio ir dujų sektoriaus pertvarkai, suskystinto dujų terminalo statybai.
„Didžiausią problemą kelia terminalo statybos tempai, kurie yra per lėti“, - pastebėjo Prezidentė.

A.Kubilius sakė, kad dar šią savaitę susirinks jo vadovaujama darbo grupė dėl suskystintų dujų terminalo statybos ir ieškos būdų, kaip paspartinti šio projekto įgyvendinimą. 
Susitikime kalbėta ir apie kovą su korupcija. Mažinant ją Prezidentė priminė, kad yra pasiūliusi įvesti kadencijas visiems biudžetinio sektoriaus vadovams, sustiprinti viešųjų pirkimų kontrolę, o už korupcinius nusikaltimus pradėti realiai taikyti išplėstinį turto konfiskavimą ir didesnes pinigines baudas.

„Reikalingas horizontalus visos sistemos išjudinimas, sudarymas jauniems žmonėms galimybės kilti karjeros laiptais. Negerai, kai atskiri vadovai po 30-40 metų užima vadovaujančius postus. Tikrai niekam to nelinkėčiau“, - tvirtino valstybės vadovė. 
Anot jos, tebėra daug problemų aplinkosaugos srityje. „Turime problemų su atliekų tvarkymo.

Tikėtinos sankcijos iš Europos Sąjungos dėl biosklaidžių atliekų tvarkymo. Čia, beje, ir Kazokiškių savartyno problema“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Ji jau ne vieną mėnesį kritikuoja aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską už nesugebėjimą tinkamai organizuoti darbą. Tačiau ministras neatsistatydina ir nėra atleidžiamas premjero teikimu.

Tačiau, neipaisant nesutarimų, pirmadienį darbo pietuose su Prezidente G.Kazlauskas dalyvavo. 
„Susitarėme, kad dažniau reikia susitikinėti su visa Vyriausybe. Pietūs jiems patiko“, - juokaudama apibendrino susitikimą Prezidentė.


Šiame straipsnyje: smulkusis verslasmokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Domantas

Domantas portretas
„Turime problemų su atliekų tvarkymo. KLAIDA SAKINYJE.

as

as portretas
Saunuole moteris,pagarba :)

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Kontrabandistams rojus...pasamdys jaunus cigarečių stumdytojus ir jų niekas nekontroliuos.....matyt saulėje kažkas užsibuvo, kad tokias įdėjas platina.?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių