Prezidentė: rinkos Lietuvą „nubaustų“, jei šalis skolintųsi iš TVF

Rinkos Lietuvą „nubaustų“, jei šalis skolintųsi iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), teigia Lietuvos prezidentė. Dalia Grybauskaitė pritaria premjero ir finansų ministrės nuomonei, kad esant sudėtingai situacijai pasaulio rinkose, Lietuvos ekonomikos augimas gali lėtėti.

Šalies vadovė sako, jog kol kas neaišku, ar Lietuvai reikės skolintis iš tarptautinių organizacijų, tačiau to reikėtų išvengti.

„Kol kas neaišku, ar mums reikės. Aš tik noriu pasakyti vieną dalyką - kai tik valstybė pareiškia, jog nesugeba susitvarkyti viduje ir turi kreiptis į tarptautines organizacijas, tai rodo, kad valstybė yra nepajėgi susitvarkyti pati. Todėl kaip viskas - nemokamų pietų nebūna, už viską reikia mokėti. Todėl vienokiu ar kitokiu būdu, jeigu taip įvyktų, rinkos mus nubaustų, užsidarytų galimybė skolintis iš viso, o tai reiškia, būtume priversti skolintis neaišku kokiomis sąlygomis iš kitų“, - penktadienį parodų centre „Litexpo“ žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė ragino „nestumti“ Lietuvos į tarptautinių organizacijų glėbį.

„Šalis turi išlaikyti savo ekonominės politikos savarankiškumą ir gebėti pademonstruoti, kad sugeba bet kokiomis, net ir sudėtingomis situacijomis, susitvarkyti pati“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Anot šalies vadovės, esant sudėtingai situacijai pasaulio rinkose, Lietuvos ekonomikos augimas gali lėtėti.

„Globali situacija ekonomikoje ir finansuose yra sudėtinga, daug nežinomųjų. Europos Pietuose - aš turiu omenyje ne tik Graikiją - vykstantys procesai, be jokios abejonės, paveiks ekonomikos vystymosi raidą visoje Europoje, o tai reiškia, didelė tikimybė, kad Lietuvos ekonomikos vystymasis kitais metais lėtės, o tai atitinkamai tiesiogiai veiks ir pajamas, ir biudžeto galimybes“, - kalbėjo šalies vadovė.

Premjeras Andrius Kubilius ir finansų ministrė Ingrida Šimonytė šią savaitę teigė, jog Lietuvos ekonomikos augimas dėl Graikijos krizės gali būti 1 proc. punktu mažesnis. Finansų ministerija kitąmet prognozuoja 4,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą.

Prezidentės teigimu, tvyrant neramumams Europoje, Lietuvai išlaidauti negalima.
„Dabar, kai mūsų parlamente vyksta derybos dėl naujojo 2012-ųjų metų biudžeto, reikia būtent tai turėti galvoje - kad situacija kol kas dar yra sudėtinga, labai daug nežinomųjų ir išlaidauti tikrai negalima“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Ekonomistai ir finansų analitikai anksčiau palankiai įvertino siūlymą Lietuvai kreiptis į TVF dėl skolinimosi 2012-aisiais, ypač turėti vadinamąją kredito liniją, jei jos prireiktų. Kai kurie analitikai teigė, jog požiūris į TVF Europą krečiant finansiniams nestabilumams keičiasi, ir Lietuvai esant šių įvykių „įkaite“, jei TVF siūlo geresnes palūkanų normas, nėra „skirtumo, iš ko skolintis“.


Šiame straipsnyje: TVFekonomika

NAUJAUSI KOMENTARAI

sudmalimas

sudmalimas portretas
Latviai gyvi ir sveiki ir nestato valdovu hatu. Cia bijo prezidente islaidu kontroles . Ir jai pohren kiek palukanu nuo musu nupes daugiau.. jos pensija 20 klt/men

na na

na na portretas
"Prezidentės teigimu, tvyrant neramumams Europoje, Lietuvai išlaidauti negalima." O mokėti 5% brangiau - ne išlaidavimas ? Kiek sutaupė latviai , palyginti su Lietuva , pasiskolinę už 3% iš TVF ? Ir ką jie prarado ???? Labai jau brangiai kainuoja tas prezidentės užsispyrimas .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių