Prezidentė: norint gyventi geriau, reikia daugiau dirbti

Prezidentė apsilankiusi Švenčionių rajone Pabradės miestelyje įsikūrusioje modernius medicininius anesteziologijos ir reanimacijos prietaisus gaminančioje įmonėje,,Intersurgical" sakė, kad įmonės, kurios net sunkiu šalies ekonomikai metu sugebėjo plėsti apyvartą, kurti naujas darbo vietas ir gaivinti Lietuvos provinciją yra socialiai atsakingo verslo pavyzdys ir greitesnio šalies ūkio atsigavimo viltis.

Su įmonės vadovais, socialinės apsaugos ir darbo bei vidaus reikalų ministerijų ir vietos valdžios atstovais Prezidentė aptarė inovatyvaus ir socialiai atsakingo verslo perspektyvas, nedarbo ir emigracijos mažinimo bei verslo aplinkos ir mokesčių sistemos tobulinimo galimybes, rašoma prezidentūros išplatintame pranešime.

Prezidentės teigimu, įmonės, kurios net sunkiu šalies ekonomikai metu sugebėjo plėsti apyvartą, kurti naujas darbo vietas ir gaivinti Lietuvos provinciją yra socialiai atsakingo verslo pavyzdys ir greitesnio šalies ūkio atsigavimo viltis. Pasak Lietuvos vadovės, norint geriau gyventi, reikia daugiau dirbti - kito recepto nėra.

„Kol ministerijos tik kuria nedarbo mažinimo ar neįgaliųjų integravimo planus, socialiai atsakingi verslininkai imasi konkrečių veiksmų - padeda įsidarbinti absolventams, bedarbiams, neįgaliesiems, remia vietos bendruomenės projektus patrauklesniam gyvenimui kurti. Vien šioje įmonėje įdarbinta pusšimtis neįgaliųjų, vasarą savarankiško gyvenimo įgūdžių mokosi paaugliai iš globos namų, įrengtas sporto kompleksas bendruomenei. Tai - geriausia nedarbo ir emigracijos prevencija", - teigia D.Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, jog būtina investuoti ne tik į darbo kokybę, bet ir į socialinę aplinką. Socialiai atsakingų verslininkų projektai, pasak šalies vadovės, turi sulaukti reikiamo vietos valdžios ir Vyriausybės palaikymo. Biurokratinių suvaržymų ir kontroliuojančių institucijų sumažinimas, stabili ir prognozuojama mokesčių sistema, iniciatyvių žmonių telkimas, padės greičiau įveikti ne tik ekonomines, bet ir socialines problemas.

„Panaikinus biurokratinius, dažnai netgi absurdiškus suvaržymus verslui, palengvinus verslo pradžią iniciatyviems ir atsakingiems šalies žmonėms sukursime daugiau darbo vietų, pritrauksime daugiau užsienio investicijų. Jeigu žmonės turės darbo nereikės niekur važiuoti iš Lietuvos", - pabrėžia Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, pagrindinis Lietuvos įmonių konkurencinis pranašumas - kvalifikuoti darbuotojai bei žiniomis ir aukštosiomis technologijomis grįstas verslas. Lietuvoje sukurtos technologijos jau dalyvauja realiose medicinos, energetikos ir net kosmoso programose.

Prezidentės teigimu, būtina atlikti paklausiausių šalies ūkiui specialistų poreikio analizę ir jų rengimui skirti ypatingą dėmesį. Kvalifikuotų specialistų išsaugojimas, pasak Prezidentės, turi būti vienas svarbiausių tikslų ir svarstant mokestinius pakeitimus.


Šiame straipsnyje: Dalia Grybauskaitėekonomika

NAUJAUSI KOMENTARAI

MNPD Lietuvoje 30000 litų

MNPD Lietuvoje 30000 litų portretas
Visiems visiems visiems Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas dirbantis žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai info švietimas aiškumui ... **************************************************************************** (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį(NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly. Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams ************************************************************************** Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) ************************************************************************** Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. **************************************************************************** Žmogaus minimali(ausia) pensija Anglijoje (tokia pat turi būti ir Europos Sąjungos Lietuvoje): - £ 130 s a v a i t e i (506 litai), o šiais metais dar šiek tiek ir padidinta. - dujos šildymui kompensuojamos (nekainuoja); - elektra kompensuojama (nekainuoja); - kelionė metro, autobusu nekainuoja (savam mieste); - kitokios lengvatos. Tai dar ne visas rinkinys pensijinio amžiaus žmogui, oriai gyventi. *************************************************************************** Pagarbiai ...

111

111 portretas
ponia grybauskaite kazkaip nerealiai gyvena kazin kaip inai gyventu is 650lt. per menesi ir tu dirbk kaip nori ,bet gausi tik minimuma.

Keista

Keista portretas
O as maniau kad reikia maziau vogti. Taip pat sumazinti biudzetininku skaiciu. Blyn viska kompiuterizavom kad padaryti darba efektyvesni, o biudzetininku padidejo, nors gyventoju kardinaliai sumazejo. Cia kaip gaunasi?
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių