Prezidentė: kariuomenės finansavimas palaipsniui didės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuva vykdo savo pareigas Šiaurės Atlanto aljansui ir pažymi, kad atsigaunant šalies ekonomikai gynybos finansavimas palaipsniui didės.

Penktadienį devintųjų Lietuvos narystės NATO proga apsilankiusi Lietuvos karo akademijoje šalies vadovė žurnalistams sakė, kad pastaraisiais metais primti Aljanso strateginiai dokumentai užtikrino, kad visos jo narės bus ginamos vienodai, o „5-asis straipsnis bus taikomas visoms šalims, tame tarpe Baltijoms šalims“.

„Tai aišku įpareigoja ir mus vykdyti savo įsipareigojimus, t.y., ne tiktai didinti finansavimą, bet užtikrinti mūsų apginamumą ir užtikrinti mūsų lygiavertį ir kokybišką dalyvavimą tarptautinėse misijose. Lietuva tą daro tikrai labai sėkmingai, esame už tai labai vertinami ne tiktai Afganistane, bet ir kituose karštuose taškuose. Taigi savo pareigas vykdome“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Svarstydama apie išlaidas gynybai, ji pažymėjo, kad tik trijų iš 28 NATO valstybių gynybos finansavimas atitinka Aljanso iškeltą kriterijų - skirti gynybai 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

„Lietuva, be jokios abejonės, supranta savo atsakomybę ir su naująją vyriausybe taip pat kalbėjau, kad atsigaunant mūsų ekonominei situacijai finansavimas, be jokios abejonės, palaipsniui didės. Bet turime nepamiršti, kad tai ne tik absoliutūs skaičiai lemia mūsų įsipareigojimų vykdymą, pirmiausia - įsipareigojimų kokybė, tai, kaip mes juos įgyvendiname. Ten, kur galime duoti didžiausią naudą, tą ir darome“, - teigė prezidentė.

Pasak jos, devyneri narystės NATO metai Lietuvai buvo labai svarbūs.

„Lietuva per tą laikotarpį, kaip ir visas Baltijos regionas, gavo realius gynybos planus, vyksta pratybos, bendradarbiavimas ir apginamumas mūsų yra tikrai rimtai užtikrintas. (....) Kol kas Lietuva yra vertinama kaip lygiavertė ir labai efektyvi NATO narė. Tuo ir džiaugiuosi ir sveikinu mus visus ir tikiuosi, kad ši organizacija ir toliau visiems jos nariams bus naudinga ir užtikrins mūsų saugumą regione“, - sakė D.Grybauskaitė.

2012 metais asignavimai Krašto apsaugos ministerijai siekė 870,2 mln. litų ir sudarė apie 0,77 proc. BVP. 2013 metais Lietuvos gynybos finansavimas didės iki 923,9 mln. litų.

Pernai gegužę NATO viršūnių susitikimo Čikagoje išvakarėse 11 partijų pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo „kasmet tolygiai didinti krašto apsaugos sistemai skiriamas lėšas, ilgainiui siekti, kad krašto apsaugos sistemos plėtrai užtikrinti būtų skirta 2 proc. šalies BVP“. Konkretus terminas susitarime nenurodomas.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas penktadienį paskelbtame ministerijos pranešime pažymėjo, kad „Vyriausybė, įgyvendindama Lietuvos parlamentinių partijų susitarimą dėl gynybos politikos, patvirtino įsipareigojimą laipsniškai didinti gynybos finansavimą, kad 2016 metais jis siektų 1 proc. nuo BVP“.

„Mes esame įsipareigoję Aljansui ir Aljansas yra įsipareigojęs mums“, - sakydamas sveikinimą devintųjų Lietuvos narystės NATO proga sakė J.Olekas.NAUJAUSI KOMENTARAI

seulas

seulas portretas
bus karas

pilietiskas poziuris

pilietiskas poziuris portretas
o tai kariuomenes finsavima didins o kas vrm priklauso tiem nereik "dundukai" jie ar kaip prasom paiskinti tokia situacija o neprievartauti ta policija kad privalo atlikti savo pareiga o kad nera jau kam jos atlikti tai sumazinkit ta finansavima ar ikurkite policijos UAB :DDDDDDD nekelkite sumaisties tokiais pasisakymais

666

666 portretas
o sodros minusas 10 milijardų ir 1 milijonas bedarbių su išvykusiais
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių