Premjeras: kova su šešėline ekonomika bus dar stiprinama

Premjeras Andrius Kubilius žada, kad kova su šešėline ekonomika toliau bus stiprinama, nepaisant to, kad dabartinis biudžeto planas, į kurį įtrauktas papildomas pajamų surinkimas iš "šešėlio", vykdomas "pakankamai neblogai".

"Tai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti, yra dalykų, kuriuos turime stiprinti ir gerinti, ir yra visa eilė papildomų priemonių, kurias papildomai įgyvendinsime dar šiais metais", - žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Kubilius.

Ministras pirmininkas skeptiškai įvertino pirmadienį paskelbus apklausos rezultatus apie visuomenėje augantį palankumą kontrabandai.

"Aš nepriimu tokių duomenų, nes nežinau, ką tai reiškia - kas gerėja ir kaip žmonės yra klausinėjami? Tiktai noriu priminti, kad biudžeto planas, apimantis ir papildomą pajamų surinkimą iš šešėlio ir kontrabandos, yra vykdomas pakankamai neblogai", - sakė premjeras.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) užsakymu bendrovės "Spinter tyrimai" atliktas tyrimas atskleidė, jog didelis Lietuvos gyventojų palankumas kontrabandai šiemet dar labiau išaugo. Instituto vadovai teigia, jog šį kartą rezultatai "nemaloniai nuvylė" - kontrabandą pateisino 66 proc. respondentų. Pernai šis skaičius buvo 61 proc, 2004 metais - tik 48 procentai.

"Spinter tyrimai" balandį apklausė 1002 Lietuvos gyventojus.
"Aš vertinu kontrabandą labai neigiamai, nežinau, kaip užduotas buvo klausimas, tai čia man sunku būtų komentuoti. Bet akivaizdus dalykas, kad kontrabanda yra reiškinys, kuris pakankamai skaudžiai paveikia sąžiningos konkurencijos sąlygas ir tuo pačiu kenkia visai mūsų ekonomikos tolesnei raidai", - apklausą komentavo A.Kubilius.

"Tuo pačiu tai reiškia, kad tai kenkia ir naujų darbo vietų atsiradimui, kovai su bedarbyste - reikia matyti tai kompleksiškai. Todėl mes su kontrabanda nuosekliai kovojame ir kovosime toliau, lygiai taip pat, kaip kovojame ir kovosime su įvairiais šešėliniais reiškiniais: ar tai būtų nelegali prekyba turguose arba prekyba be apskaitos tinkamai sutvarkytos", - dėstė premjeras.

"Spinter tyrimų" apklausa parodė, jog daugiausia - 67 proc. - respondentų kovoje su šešėline ekonomika pritarė valdžios reguliavimo mažinimui, tiek pat pasisakė už griežtesnę pasieniečių kontrolę ir dažnesnę jų rotaciją. Mažiausiai - 39 proc. - pritarė

Vyriausybės šiemet pasiūlytai priemonei riboti atsiskaitymą grynaisiais pinigais. 
69 proc. respondentų apklausoje teigė manantys, jog nelegalių prekių vartojimo mastai šiemet didėjo, 21 proc. - jog nesikeitė. Tik 3 proc. manė, jog sumažėjo. 
60 proc. gyventojų teigė pasitikintys kontrabandinių cigarečių kokybe, 56 proc. - degalų kokybe, mažiausiai gyventojai pasitikėjo nelegaliai įvežto alkoholio kokybe - 47 procentai.


Šiame straipsnyje: Šešėlinė ekonomikaekonomika

NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Tai žadi atsistatydinti? Pagaliau!

kubiliau

kubiliau portretas
maziau snekek ,o trauk greiciau milijarda

Na ir kas

Na ir kas portretas
Kad bus stiprinama kova su kontrabanda,pone premjere,Jūs matote tik pasekmes,o kodėl nenagrinėjate priežasčių,kodėl taip sparčiai didėja kontrabanda?Jums neįdomu,kodėl liūdni pokyčiai vyksta Lietuvoje:emigracija,kontrabanda,korupcija,-panagrinėkite priežastis-kodėl tai vyksta.O po to darykite išvadas.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių