Politikai: indėliai saugūs, nereikia panikuoti

Kęstutis Glaveckas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas (Liberalų sąjūdis):

- Pabrėžčiau, kad dabar niekas nekalba apie „Snoro“ bankrotą. Kol kas yra pritaikytos laikinosios priemonės ir valstybė paskyrė laikinąjį banko administratorių.

Dėl tolimesnių priemonių turės apsispręsti Vyriausybė ir Lietuvos bankas.

„Snore“, kaip konstatavo komercinių bankų sistemą prižiūrintis Lietuvos centrinis bankas, buvo pernelyg daug problemų, todėl ir reikėjo imtis tokių drastiškų priemonių, dėl kurių sutarė Lietuvos banko valdyba, apie jas buvo informuoti aukščiausi valstybės vadovai, tarp jų Prezidentė, premjeras, finansų ministrė.

Gali būti, kad „Snorą“ perims valstybė.

Nemanau, kad dabar kartojasi 1995 metų pabaigos situacija, kai Lietuvoje ėmė masiškai griūti bankai. Dabar kitokios sąlygos, kitokios aplinkybės. Pagaliau, su problemomis susidūrė vienas bankas, o ne keli iš karto, kaip tai atsitiko prieš 16 metų.

„Snoro“ indėlininkams panikuoti tikrai nereikėtų, nors kuriam laikui ir bus sustabdytos „Snoro“ vykdomos operacijos. Todėl tikėtina, kad nė nebus galimybės šiomis dienomis „šturmuoti“ banką, bandant atsiimti indėlius.

Būtina pabrėžti, kad žmonių asmeniniai indėliai šiuo atveju yra saugūs. Jie yra apdrausti pagal galiojančių įstatymų reikalavimus. Todėl baimintis dėl jų neverta.

Lietuvos bankas ėmėsi ne „Snoro“ bankroto procedūros, bet tam tikrų priemonių, kurie padės pagydyti šį banką.

„Snoro“ bankas, aišku, nėra labai mažas, bet vargu ar šie įvykiai turės kokios nors lemiamos ar griaunančios įtakos visai Lietuvos bankų sistemai. Nepieščiau jokių apokaliptinių scenarijų.

Algirdas Butkevičius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys (Lietuvos socialdemokratų partija):

- Bankų sistema yra labai jautri ekonomikos sritis, todėl priimta, kad operatyvūs sprendimai, nukreipti į šios sistemos stabilumo palaikymą, paprastai nėra iš anksto diskutuojami. Apie juos tik pranešama ir juos valdžia paprastai trumpai pagrindžia kokiu nors aukščiausiu lygiu suderintu komentaru.

Kiek man yra žinoma, situacija bankų sistemoje Lietuvoje yra visai normali. Tik vienas kitas bankas susiduria su tam tikromis problemomis, kurios vis dėlto negali turėti esmingos įtakos visam bankų sektoriui. Atrodo, „Snoras“ galėjo susidurti su kiek didesnėmis arba nerimą keliančiomis problemomis, todėl ir buvo imtasi štai šių žingsnių.

Reikia tikėtis, kad Vyriausybė ir Lietuvos bankas priims sprendimus, kurie leistų amortizuoti galimą neigiamą „Snoro“ problemų poveikį visam Lietuvos verslui ir paprastiems žmonėms.

Dėl žmonių indėlių galima būti visiškai ramiems. Dar mūsų valdymo laikais buvo priimtas įstatymas, kuris šimtu procentu apdraudė indėlius iki 100 tūkstančių eurų. Tai pakankamos „lubos“, nes absoliuti dalis visų asmeninių indėlių yra iki šios sumos.

Panikuoti, nerimauti ir rautis plaukų nuo galvos tikrai nereikia.

Kęstutis Daukšys, Seimo Ekonomikos komiteto narys (Darbo partija):

- Matyt, tik per keletą artimiausių dienų išanalizavę situaciją pamatysime ir suprasime, ar Lietuvos bankas veiksmų „Snoro“ banko atžvilgiu ėmėsi per anksti, ar per vėlai, ar pačiu laiku. Norėtųsi daugiau informacijos, kas ten atsitiko, kodėl imtasi to, ko imtasi.

Lietuvos bankas, žinoma, privalo imtis atitinkamų apsaugos veiksmų, jeigu mato, kad kuriame nors komerciniame banke yra kokių nors nerimą keliančių problemų.

Tačiau labai svarbu žmonėms išaiškinti, kodėl tų veiksmų imtasi. Nes dabar baiminčiausi, kad žmonės neimtų panikuoti ir nepradėtų šturmuoti kitų bankų, siekdami iš jų atsiimti savo indėlius. Tokia „kortų namelio principo“ griūtis būtų tikrai labai blogai visai bankų sistemai.

Todėl tikiuosi, kad Vyriausybė ir Lietuvos bankas sugebės visiems mums išaiškinti, kas vyksta su „Snoru“, kodėl imtasi tų veiksmų. Taip pat labai ramiai turi paaiškinti, kad indėliai „Snore“ tikrai niekur nedingo, kad jie apdrausti ir yra saugūs.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

indelininkas

indelininkas portretas
negi sakys kad jo cia kaip sekundes bankas skubekit atsimt indeliu..wisada taip

gg

gg portretas
grazins,kaip ir rublinius grazino... tik palaikt koki desimtmeti reikes...

NA NA

NA NA portretas
"Kiek man yra žinoma, situacija bankų sistemoje Lietuvoje yra visai normali. Tik vienas kitas bankas susiduria su tam tikromis problemomis". O kas toliau ? Lietuvos Bankas iki paskutinės dienos dėstė , kad kad VISI bankai Lietuvoje funkcionuoja normaliai , problemų NĖRA . Kike dar TOKIŲ bankų bus atrasta ? Ką , valstybė sumokės 25 milijardus litų indėlių draudimą ? KAS ATSAKYS UŽ ŽMONIŲ KLAIDINIMĄ ? Grybauskaitė su Vasiliausku ar Šimonytė su Kubiliumi ? Smulkius sukčius , atrodo , baudžia ir net sodina ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvos miestuose išsiplės žaliosios erdvės
  Lietuvos miestuose išsiplės žaliosios erdvės

  Savo miestais ir jų žaliosiomis erdvėmis besirūpinantys Lietuvos vairuotojai visą mėnesį vykusios akcijos metu galėjo nuspręsti, kurio miesto žaliųjų zonų puoselėjimui už kiekvieną jų įsipiltą degalų litrą bus skiriamas 1 centas. Daugiau k...

 • Priklausomybės ligų centro vadovas: siūlymai dėl alkoholio nutaikyti į sveikus žmones
  Priklausomybės ligų centro vadovas: siūlymai dėl alkoholio nutaikyti į sveikus žmones

  Dalis Seime svarstomų įstatymų pataisų dėl alkoholio prieinamumo ribojimo yra nutaikytos į sveikus, o ne problemų su jo vartojimu turinčius žmones, sako Kauno apskrities priklausomybės ligų centro vedėjas, psichiatras Leonas Kačinskas. ...

  3
 • Klaipėda sieks dar ES pinigų
  Klaipėda sieks dar ES pinigų

  Uostamiestis ketina prašyti ES finansavimo dar bent vienam projektui. Miestas piniginės injekcijos norėtų Senojo turgaus prieigoms ir aikštei sutvarkyti arba "Klaipėdos energijos" teritorijai miesto centre pritaikyti verslui ar kito...

  2
 • LLRI: reikia mažinti PVM tarifą ir darbo apmokestinimą
  LLRI: reikia mažinti PVM tarifą ir darbo apmokestinimą

  Lietuvoje reikia mažinti darbo santykių apmokestinimą bei pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą, teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atstovai. Anot jų, tai skatintų vidaus vartojimą ir mažintų šešėlinės ekonomikos ...

 • Kompensacijas už šildymą gaus daugiau žmonių
  Kompensacijas už šildymą gaus daugiau žmonių

  Nuo birželio, pasibaigus pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatai už būsto šildymą, kompensacijas gaus šeimos, kurių išlaidos šildymui sieks 10 proc. jų pajamų. Premjeras sako, kad parama bus skiriama nepriklausomai nuo...

  2
 • Prezidentės patarėja: valdantieji kratosi atsakomybės dėl Darbo kodekso
  Prezidentės patarėja: valdantieji kratosi atsakomybės dėl Darbo kodekso

  Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja sako, kad valdantieji nepagrįstai kratosi atsakomybės dėl Darbo kodekso, vengdami priimti sprendimus, kol nesulauks išvadų iš Trišalės tarybos, kurioje posėdžiauja profesinių sąjungų, ...

  1
 • Šiandien – Laisvės nuo mokesčių diena
  Šiandien – Laisvės nuo mokesčių diena

  Lietuvoje antradienį minima Laisvės nuo mokesčių diena – simbolinė diena, kai mokesčių mokėtojai nustoja dirbti valdžiai ir pradeda dirbti savo ir šeimos gerovei. Šiemet ji yra penkiomis dienomis vėliau nei pernai ir minima jau 24...

 • Darbo rinkos klausimais premjerui patarinės B. Gruževskis
  Darbo rinkos klausimais premjerui patarinės B. Gruževskis

  Rinkos, skurdo ir socialinės atskirties mažinimo, šeimos gerovės politikos bei demografijos klausimais premjerui patarinės mokslų daktaras Boguslavas Gruževskis, o visuomeniniais pagrindais tautinių mažumų srityje kaip ekspertas konsultuos Artu...

 • Ekonomistas: pažadai sukurti 85 tūkst. naujų darbo vietų – pernelyg optimistiniai
  Ekonomistas: pažadai sukurti 85 tūkst. naujų darbo vietų – pernelyg optimistiniai

  Lietuvai priėmus naują, liberalesnį Darbo kodeksą bei sukūrus efektyvią žmonių užimtumo sistemą, per artimiausius penkerius metus turėtų būti sukurta apie 85 tūkst. naujų darbo vietų, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė. Tačiau &b...

 • Tyrimas: lietuviai neskuba atsisveikinti su nereikalingais daiktais
  Tyrimas: lietuviai neskuba atsisveikinti su nereikalingais daiktais

  Keičiantis metų laikams natūraliai kyla noras atsinaujinti, tačiau dažnam mūsų vis dar sunkiai sekasi išsiskirti su senais baldais, indais, kilimais ar kitais sentimentaliais daiktais. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa par...

  2
Daugiau straipsnių