Po mikroautobuso sėdyne – kasos aparatas „dvynys“

Klaipėdos valstybinė mokesčių inspekcija ir ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino mokesčių vengimo atvejį uostamiesčio mikroautobusų versle.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais išaiškino atvejį, kai Klaipėdoje keleivius vežančios įmonės mikroautobuse, siekiant nuslėpti dalį gautų pajamų, buvo naudojami du identiški elektroniniai kasos aparatai. Nustatyta, kad įmonė galimai neapskaitė per 120 tūkst. litų, gautų pervežant keleivius. Dėl galimai apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo patikrinimo medžiaga perduota teisėsaugai, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Patikrinimo metu įtarimų dėl galimo sukčiavimo sukėlė mikroautobuse rasti du elektroniniai kasos aparatai su vienodais fiskaliniais numeriais, iš kurių vienas buvo paslėptas po vairuotojo sėdyne. Kaip paaiškėjo įvertinus įmonės buhalterinius duomenis ir kasos aparatų įrašus, pastarasis buvo skirtas neapskaitytoms pajamoms fiksuoti, juo dažniausiai naudotasi vakarais ir savaitgaliais. Kasos aparato dubleriu buvo „apskaityta“ didžioji dalis – apie 60 proc.- gautų pajamų, kurios nebuvo deklaruotos ir nesumokėti mokesčiai. Apgauti liko trys penktadaliai už paslaugą sumokėjusių keleivių, kurie nė neįtarė gavę kasos aparato „dvynio“ iš po sėdynės kvitą.

„Pirminiais duomenimis, per pusantrų metų į įmonės buhalterinę apskaitą iš viso galėjo būti neįtraukta per 120 tūkst. litų suma, gauta pervežus beveik 48 tūkst. keleivių. Mikroautobuse įrengti kasos aparatai su identiškais fiskaliniais numeriais papildomai buvo perduoti ekspertams įvertinti, jų išvados – įmonei nepalankios. Ekspertai rado kasos aparato plombavimo neatitikimų ir kitų pažeidimų“, - sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorės pavaduotoja V. Okuličienė, pabrėžusi, jog tokių atvejų šalyje, kai keleivius pervežanti įmonė „juodajai“ buhalterijai pridengti naudojo kasos aparatą – dublerį, dar nebuvo pasitaikę.

Klaipėdos AVMI pažymi, kad keleivių vežimo sektorius, mokesčių administratoriaus vertinimu, pasižymi aukštu rizikingumu mokesčių vengimo požiūriu, todėl šio sektoriaus kontrolei skiriamas padidintas dėmesys. Praėjusiais metais vien Klaipėdos mieste patikrintos 58 keleivių pervežimo paslaugas maršrutiniais taksi ir taksi teikiančios įmonės bei apie 40 šia veikla užsiimančių gyventojų, patikrinimų metu nustatyta įvairių pažeidimų - nuo kasos aparatų kvitų neišdavimo bei grynųjų pinigų neatitikimo atvejų, kasos aparatų eksploatavimo ar kasos operacijų tvarkos pažeidimų iki neapskaityto atlyginimo „vokeliuose“ mokėjimo atvejų. Už nustatytus pažeidimus skirtos administracinės nuobaudos, po patikrinimų į biudžetą papildomai sumokėta apie 260 tūkst. Lt mokesčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

www

www portretas
O paskui tie sukciai skundziasi kokia ta valstybe bloga. Sukciams vieta kalejime,kad nemaisytu saziningems verslininkams.

faktas

faktas portretas
Juodas verslas. Jeigu maršrutininkai dirbtų baltai - mokami visi mokesčiai, vykdoma tiksli darbo laiko apskaita, kuras perkamas iš kolonėlių, o ne vogtas iš laivų ar furų - tai bilieto kaina mikruškėj būtų 5 Lt.

visus juos sugaudyti

visus juos sugaudyti portretas
naikint juos kaip kolorado vabalus, o tai kiti turi uz juos nesti mokesciu junga
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių