Planuojamas kitų metų biudžeto deficitas - 574,8 mln. litų

Lietuvos valstybės biudžeto pajamos kitąmet turėtų siekti beveik 26 mlrd. litų, o asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti - 26,574 mlrd. litų.

Planuojamas kitų metų biudžeto deficitas - 574,796 mln. litų, rodo Seimo duomenų bazėje skelbiamas Finansų ministerijos parengtas 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas.

Valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų 2012 metais turėtų siekti 18,598 mlrd. litų, iš kurių 16,46 mlrd. litų sudarytų mokesčių pajamos, 2,138 mlrd. litų - kitos pajamos, o 160,95 mln. litų būtų gauta iš sandorių dėl materialiojo ir nematerialiojo turto bei finansinių įsipareigojimų prisiėmimo.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pajamos kitąmet turėtų siekti 9,325 mlrd. litų, akcizų pajamos - 3,436 mlrd. litų, pelno mokesčio pajamos - 1,328 mlrd. litų. 1,743 mlrd. litų valstybės biudžeto pajamų planuojama surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio.
Numatoma, kad valstybės biudžetas 2012 metais gaus 539,358 mln. litų dividendų pajamų, 172 mln. litų pajamų turėtų sudaryti Lietuvos banko likutinis pelnas.
Planuojamas kitų metų ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšos - 7,241 mlrd. litų.

Numatomas 2012 metų Vyriausybės grynojo skolinimosi limitas – 8,460 mln. litų, iš kurių 3,453 mln. litų būtų skirta sukaupti daliai lėšų Vyriausybės euroobligacijų emisijai 2013 metais išpirkti, o 1 mln. litų - Finansinio tvarumo įstatyme numatytoms finansinio stabilumo stiprinimo priemonėms taikyti.

Ministrų kabinetas trečiadienį nerado bendro sutarimo dėl 2012 metų biudžeto projekto, ketvirtadienį ministrai jį vėl svarstys.
Trečiadienį po tradicinių valdančiosios koalicijos partnerių pusryčių Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio atstovai pareiškė nepritariantys Finansų ministerijos ir premjero Andriaus Kubiliaus pateiktiems siūlymams dėl išlaidų karpymo.


Šiame straipsnyje: biudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

hm

hm portretas
Siūlau pasižiūrėt (atidžiai; tikrai nėra prasmės žiūrėt, jei nesiekiama peržiūrėt VISKO) ir pamąstyt: Atsidarykit YouTube ir paieškoj surašykit (COPY/PASTE) "Youtube: /watch?v=sZabmTVtz88"

m2

m2 portretas
nors šis straipsnis patalpintas ekonomikos skiltyje, tačiau akivaizdu kad mūsų politikai nič nieko apie tą Ekonomiką neraukia. Ar ilgai gyvuotų įmonė kurioje išlaidos viršija pajamas? Būk skoingas VMI ar SoDrai bent kelis centukus ir uždės leteną. Ar įmonė ilgai gyvuotų jei jos direktorius pirktų sau prabangias mašinas kurios kainuoja daug daugiau nei yra įmonės pelnas? Tad idomu kodėl mūsų vaikai turės mokėti už tas valstubės paskolas kurias dabar valdininkai ima savo ir kvailų padėjėjų kelionėms į zelandiją semtis patirties, stato sušiktus valdovų rūmus kurių niekam nereikia. Paklauskite gyventojų ir nustebsite kad 98% atsakys būtent taip. O baisiausia kad čia niekas neikada nepasikeis, niekada nepagėrės. tik dar labiau smaugs žmogų. jau stovėjau bileitų kasoje, bet apsisukau, nusprendžiau dar pabandyti čia _leituvoje. įkuriau imone pradejau dirbti. bet... valdzos tarnavimo monopolininkams padariniai netrukus isnaikins mus - smulkiuosius verslininkus. baisu dabar blogai atsilpieti apie valdzia kad negautum teistumo, o neduok dieve dar ir kokiam gėjui nepatiks šis komentaras... tačiau labai ne prastas kvapas sklinda pasižiūrėjus į mūsų šalelės ateitį. ir kai niekas nebesies manęs su šia šalimi, būsiu patenkintas mokėdamas mokesčius tai valstybei kuri vertina žmogaus triūsą ir supranta kad turėdamas du obuolius, negalisuvalgyti 5. gal valdžios žmonėms reikėtų sugrįžti į trečią klasę ir pasimokinti tokių elementarių matematikos uždavinių.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių