Pernai emigrantai dažniau rėmė namiškius

Atsigaunant JAV ir Didžiosios Britanijos ekonomikoms, šiose šalyse gyvenantys ir dirbantys lietuviai ėmė dažniau finansiškai remti Lietuvoje likusius artimuosius, nors jiems pervedama vidutinė suma pernai sumažėjo nuo 1250 iki 1115 litų.

Daugiau pinigų – prieš šventes 

Praėjusiais metais dažniausiai pinigai į Lietuvą buvo siunčiami iš Didžiosios Britanijos, JAV, Airijos ir Vokietijos. Lietuvius pasiekiančių „Western Union“ grynųjų pinigų perlaidų skaičius iš užsienio išaugo 18 proc., paskelbė „Swedbank“.

„Perlaidų iš užsienio skaičius ypač išaugo spalio–gruodžio mėnesiais. Palyginti su 2008 m., augimas šiais mėnesiais sudarė 30-50 proc. Tai sietina ne tik su artėjančiomis šventėmis, bet ir sparčiau atsigaunančia JAV bei Didžiosios Britanijos ekonomika – ten gyvenantys ir dirbantys lietuviai, atsiradus galimybei, labiau finansiškai rėmė namiškius“, – sakė „Swedbank“ „Western Union“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Saulė Kauneckienė.

Sumos sumažėjo

Iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą pervedama 19,5 proc. visų „Western Union“ perlaidų (40 proc. daugiau nei 2008 m.), iš JAV – 18,2 proc., iš Airijos – 13,5 proc., iš Vokietijos – 8,5 proc. Dažniau nei anksčiau lietuviai pernai gavo perlaidų iš Olandijos, Graikijos, Norvegijos.

„Swedbank“ specialistai pastebi, kad 2009 m. sumažėjo vidutinės į Lietuvą siunčiamos perlaidos suma – 2008 m. ji buvo apie 1250 litų (520 JAV dolerių), pernai – apie 1115 litų (465 JAV dolerių).

„Šeimoms siunčiamos vidutinės sumos sumažėjo, tačiau namiškius užsienyje esantys lietuviai rėmė dažniau“, – sakė „Swedbank“ „Western Union“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovė.

Rėmė studentus

Į užsienį iš Lietuvos išsiunčiamų perlaidų skaičius, anot banko specialistų, jau nusistovėjo – 2009 m. perlaidų išsiųsta 3 proc. daugiau nei 2008 m. Dažniausiai pinigai siunčiami į Rusiją (24,2 proc. visų perlaidų), Ukrainą (13,5 proc.) ir Didžiąją Britaniją (13,3 proc.).

„Manau, kad perlaidų, siunčiamų iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją skaičiaus augimas, o jis 2009 m. sudarė 36 proc., yra susijęs su tuo, kad šią šalį studijoms pasirenka vis daugiau lietuvių, be to pernai vėl augo emigracijos lygis, o yra įprasta, kad kol naujoje šalyje žmogus suranda darbą, kol įsitvirtina, jam finansiškai pagal išgales padeda Lietuvoje likusi šeima“, – sako S.Kauneckienė.

„Užsienyje studijuojantys, dirbantys ar keliaujantys žmonės dažnai neturi galimybės atsidaryti sąskaitos užsienio banke, todėl grynųjų pinigų pervedimo paslaugos jiems yra vienintelis patikimas būdas gauti ar siųsti pinigus“, - sako „Swedbank“ „Western Union“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovė S.Kauneckienė.

Pasak jos, dažniau naudotis „Western Union“ grynųjų pinigų perlaidų sistema paskatino ir 2009 m. viduryje klientams pristatytos naujos galimybės – perlaidas išmokėti dabar galima ne tik litais ir JAV doleriais, bet ir eurais. Iš ES šalių išsiųstus eurus dabar Lietuvos gyventojai gali atsiimti eurais, nepatirdami valiutos keitimo išlaidų. Daugiau nei pusė visų perlaidų (54 proc.) išmokama eurais. Be to, iš Didžiosios Britanijos ir Airijos siunčiamoms į Lietuvą perlaidoms yra taikomos komisinio mokesčio nuolaidos, galima pasirinkti pinigų išmokėjimo laiką – po kelių minučių ar po 24 valandų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių