Per paskutinę metų savaitę įregistruota 3,9 tūkst. bedarbių, nedarbo lygis - 14,4 proc.

Per paskutinę 2010 metų savaitę bedarbio statusas suteiktas 3,9 tūkst. asmenų - 18,4 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę.

Gruodžio 30 dieną šalyje buvo registruota 311,2 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 14,39 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų, pranešė Lietuvos darbo birža.

Anot pranešimo, palyginti su 2009 metų pabaiga, nebuvo drastiško nedarbo augimo. Kaip ir kasmet tokiu laikotarpiu, jaučiamas sąstingis darbo rinkoje dėl sumažėjusių sezoninių, terminuotų ir viešųjų darbų.

Jaunų bedarbių gruodžio 24-30 dienomis įregistruota tik 217. Nuo pusės iki dvejų metų nedirbę žmonės sudaro didžiausią (73,2 proc.) bedarbiais tapusių asmenų dalį, atleisti iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius - 16,9 proc., niekur nedirbę - 5 proc., ilgesnę kaip 2 metų pertrauką turi 4,9 procento.

Teritorinės darbo biržos per savaitę padėjo įsidarbinti per 2,2 tūkst. darbo ieškančių asmenų ir bedarbių - daugiau nei du kartus daugiau nei 2009 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Paskutinėmis 2010 metų dienomis šalies darbdaviai registravo 1052 laisvas darbo vietas, pernai - tokių vietų pasiūlyta tik 476.

Savaitės pabaigoje nedarbo draudimo išmokos (NDI) buvo mokamos 46,9 tūkst. arba 15,1 proc. registruotų bedarbių. Per savaitę NDI baigos mokėti beveik 2 tūkst. bedarbių, iš jų 19,7 proc. mokėjimas baigtas anksčiau laiko, jiems įsidarbinus.


Šiame straipsnyje: nedarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

studentas

studentas portretas
viena diena nedarbo lygis 17 proc, kita diena jau 14 proc. cia kazkokie zaidimai vyksta statistikos departamento su nedarbo lygio skaiciavimo metodikom.....

Labai paprasta

Labai paprasta portretas
Dabartinė situacija (kai yra be galo daug sniego) priimama daug vyrų sniego kasimui, tad ir nedarbo lygis sumažėjo, tačiau tai LAIKINAS EFEKTAS.

RK.

RK. portretas
studentui: jūs visiškai teisus. Yra skirtingos metodikos skaičiuoti bedarbystės lygį. Tiksliai žinomas tik darbo biržoje užregistruotų bedarbių skaičius. O vat kaip paskaičiuoti bedarbių procentą? Nuo ko jį skaičiuoti? Čia jau prasideda kūryba. Darbo birža skaičiuoja nuo darbingo amžiaus gyventojų skaičiaus. Kiti daro daug paprasčiau - daro apklausą - jūs bedarbis ar ne bedarbis? Tarkim pensijinio amžiaus žmogus, gaunantis pensiją - bedarbis? Ne, pensininkas. O pensijinio amžiaus žmogus dirbantis ir mokantis mokesčius? Pensininkas ar dirbantysis? Moksleivis, vakarais dirbantis McDonalde - dirbantysis ar kas? Taigi pagrindinis klausimas - kiek Lietuvoje yra galinčių(norinčių/sugebančių/kuriems leidžiama) dirbti.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių