Paskolos sudaro didžiausią bankų finansinio turto dalį

Bankų, kredito unijų, užsienio bankų filialų ir pinigų rinkos fondų finansinis turtas 2012 metų trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo 85,8 mlrd. litų, jo metinis augimo tempas siekė 17 procentų.

Didžiąją bankų, kredito unijų, užsienio bankų filialų ir pinigų rinkos fondų finansinio turto dalį - 72 proc. - sudarė paskolos, pranešė Lietuvos bankas.

Jo duomenimis, trečiąjį 2012 metų ketvirtį trumpalaikių paskolų suteikta 7 proc., o ilgalaikių paskolų - 2 proc. mažiau nei prieš metus. Daugiausia paskolų buvo suteikta nefinansinėms korporacijoms ir namų ūkiams.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje nefinansinėms korporacijoms buvo suteikta 6,4 mlrd. litų trumpalaikių (62 proc. visų trumpalaikių paskolų) ir 21,9 mlrd. litų ilgalaikių paskolų (42 proc. visų ilgalaikių paskolų). Namų ūkiams buvo suteiktas 1 mlrd. litų (10 proc.) trumpalaikių ir 25,5 mlrd. litų (49 proc.) ilgalaikių paskolų.

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje bankai, kredito unijos, užsienio bankų filialai ir pinigų rinkos fondai turėjo 87,8 mlrd. litų įsipareigojimų - 0,3 proc. mažiau nei trečiojo 2011-ųjų ketvirčio pabaigoje. Daugiausiai įsipareigojimų sudarė pervedamieji (31 proc.) ir kiti (50 proc.) indėliai.

Kitų finansinių tarpininkų ( finansinės nuomos ir kitos kreditus teikiančių įmonių bei kolektyvinio investavimo fondų) finansinis turtas trečiojo ketvirčio pabaigoje sudarė 12,9 mlrd. litų - 9 proc. daugiau nei 2011 metų rugsėjo pabaigoje.

Didžiąją dalį kitų finansinių tarpininkų finansinio turto taip pat sudarė paskolos - jų dalis siekė 64 procentus. Daugiausia trumpalaikių paskolų (42 proc.) buvo suteikta namų ūkiams, ilgalaikių (62 proc.) - nefinansinėms korporacijoms.

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje kiti finansiniai tarpininkai turėjo 10,4 mlrd. litų įsipareigojimų - 1 proc. daugiau nei prieš metus. Kiti finansiniai tarpininkai lėšų skolinti sukaupia imdami paskolas iš kitų ūkio subjektų, todėl pagrindiniai jų įsipareigojimai buvo trumpalaikės (11 proc.) ir ilgalaikės (54 proc.) paskolos.

Draudimo įmonių ir pensijų fondų finansinis turtas trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 8 mlrd. litų - 15 proc. daugiau nei 2011 metų rugsėjo pabaigoje. Draudimo įmonės ir pensijų fondai sukauptas draudimo techninių atidėjinių ir pensijų fondų lėšas investavo į skolos vertybinius popierius (46 proc.) ir investicinių fondų akcijas (43 proc.).

Draudimo įmonių ir pensijų fondų įsipareigojimai rugsėjo pabaigoje buvo 8,5 mlrd. litų - 16 proc. daugiau nei prieš metus. Pensijų fondų lėšos sudarė 56 proc., o draudimo techniniai atidėjiniai - 34 proc. visų įsipareigojimų.

Nefinansinių korporacijų finansinis turtas trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo 89 mlrd. litų - 6 proc. daugiau nei 2011-ųjų rugsėjo pabaigoje, o jų įsipareigojimai padidėjo 3 proc. iki 188,4 mlrd. litų.

Didžiausią nefinansinių korporacijų finansinio turto dalį sudarė nekotiruojamos akcijos (24 proc.) ir kitos gautinės sąskaitos (41 proc.), daugiausia įsipareigojimų teko nekotiruojamoms akcijoms (44 proc.) ir paskoloms (26 proc.).


Šiame straipsnyje: pinigaibankaipaskolos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Premjeras: Nacionalinė žemės tarnyba nebus naikinama
  Premjeras: Nacionalinė žemės tarnyba nebus naikinama

  Vilniaus merui Remigijui Šimašiui išreiškus nuomonę, jog Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) turėtų būti naikinama, premjeras Saulius Skvernelis tam prieštarauja. ...

  1
 • Baltijos jūroje bus hibridinis laivas
  Baltijos jūroje bus hibridinis laivas

  Po poros metų Baltijos jūroje pasirodys pirmasis keleivinis jūrų keltas, kuris bus varomas vėjo energija. ...

 • Ūkininkams Lietuva – mažų mokesčių rojus
  Ūkininkams Lietuva – mažų mokesčių rojus

  Verslininkai arba valstybės tarnybos darbuotojai kas mėnesį nuo algos valstybei atseikėja per 40 proc. mokesčių, dalį sumoka ir darbdavys. O ūkininkai iki šiol visų valdžių buvo lepinami lengvatomis. ...

  2
 • 120 eurų išmoka už vaiką – įmanoma?
  120 eurų išmoka už vaiką – įmanoma?

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė registravo pataisas, pagal kurias vaikus auginantiems tėvams būtų mokama 120 eurų išmoka už vaiką, kartu atsisakant...

  7
 • Gyventojai renkasi etapinę renovaciją
  Gyventojai renkasi etapinę renovaciją

  Stringant valstybinei daugiabučių namų renovacijos programai, vis daugiau gyventojų atnaujinti pastatus apsisprendžia etapais – patys savo lėšomis. Įgyvendinami reikalingiausi darbai, kurie padeda sumažinti sąskaitas už šildymą. ...

  5
 • Metas prisiminti darbų saugą: šiemet darbe žuvo jau penki žmonės
  Metas prisiminti darbų saugą: šiemet darbe žuvo jau penki žmonės

  Padažnėjus nelaimingiems atsitikimams darbo vietose, Valstybinė darbo inspekcija primena, kad įmonės privalo susipažinti su darbų saugos reikalavimais ir jų laikytis. Šiemet jau gauti pranešimai apie penkias žūtis darbe – pernai t...

 • Pratęstas elektros jungties su Švedija remontas
  Pratęstas elektros jungties su Švedija remontas

  Savaitę dėl kabelio gedimo neveikiančios elektros jungties su Švedija "NordBalt" remontas pratęstas dar savaitei. ...

  1
 • Norintiems gauti būsto paskolą – brokerių kritikuojami streso testai
  Norintiems gauti būsto paskolą – brokerių kritikuojami streso testai

  Kreipiantis į banką paskolos būstui, vadybininkai pasiskaičiuos du scenarijus: su dabartinėmis ir su teorinėmis 5 proc. siekiančiomis palūkanomis - taip bankai bando išsiaiškinti, ar klientui pakaktų pinigų pragyvenimui, jei palūkanos ...

 • Koks internete perkančio europiečio portretas?
  Koks internete perkančio europiečio portretas?

  Apklausus pirkėjus internete iš 21 Europos valstybės paaiškėjo, kad itin sparčiai populiarėja apsipirkimas mobiliaisiais telefonais, vis daugiau žmonių perka ne savo šalies interneto parduotuvėse, o prekių pristatymo lankstumas be...

 • Stogo šiltinimas: kaip išvengti klaidų?
  Stogo šiltinimas: kaip išvengti klaidų?

  Vienas svarbiausių namo statybos etapų – tinkamas stogo apšiltinimas. Pasirinkus nekokybiškas medžiagas, prastą specialistą ar nusprendus savarankiškai apšiltinti stogą, ateityje galima sulaukti itin rimtų nemalonumų. ...

Daugiau straipsnių