Paskelbta V.Antonovo ir R.Baranausko tarptautinė paieška (atnaujinta)

Lietuvos generalinė prokuratūra paskelbė tarptautinę buvusių nacionalizuoto banko „Snoras“ pagrindinių akcininkų Rusijos piliečio Vladimiro Antonovo ir Lietuvos piliečio Raimondo Baranausko paiešką. Teismas jiems skyrė suėmimą.

Nors suėmimas skirtas ir Europos arešto orderis išduotas antradienį, visuomenei apie tai pranešta tik trečiadienį.

„Vakar prokurorai kreipėsi į apylinkės teismą dėl suėmimo skyrimo dviem įtariamiesiems taip vadinamojoje „Snoro“ byloje ir teismas, įvertinęs prokurorų pateiktą medžiagą, priėmė sprendimą juos suimti“, - sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna.

Pasak jo, įtarimai V.Antonovui ir R.Baranauskui pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius - dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Kur šiuo metu yra įtariamieji, pasak T.Krušnos, prokuratūra informacijos neturi. Nors įtariamojo R.Baranausko žmona Sigita Baranauskienė žiniasklaidai teigė, kad ji su vyru yra prisiglaudusi Ukrainoje, T.Krušna teigė to negalintis patvirtinti. „Prokuratūra tokiomis žiniomis nedisponuoja“, - tvirtino jis.

Nors Ukraina nepatenka tarp tų šalių, kurioje galioja Europos arešto orderis, T.Krušnos teigimu, tai neleis įtariamiesiems pasislėpti trečiosiose šalyse, nes kartu su Europos arešto orderiu, paskelbta ir V.Antonovo bei R.Baranausko tarptautinė paieška.

„Yra vykdoma tarptautinė asmens paieška ir, jei asmuo būtų surastas trečiojoje valstybėje, kitų teisės aktų pagrindu, tarptautinių sutarčių pagrindu, ekstradicijos pagrindu, būtų galima pradėti jo atgabenimą į Lietuvą“, - kalbėjo prokuroras.

Sulaikius įtariamuosius užsienyje, jų atgabenimo į Lietuvą klausimas turėtų būti išspręstas per 48 val.  

T.Krušnos teigimu, tai, kad tiek V.Antonovui, tiek R.Baranauskui yra paskirtas sumėmimas net neapklausus jų pačių, įrodo, kad įkalčių, įrodančių jų kaltę, užtenka.

Su žiniasklaida iš dabartinės savo gyvenamosios vietos bendraujantis R.Baranauskas yra ne kartą sakęs, kad netrukus pats grįš į Lietuvą, vėliau kalbėjo, kad į ją jau vyksta jo advokatai ir mūsų valstybę jie pasieks jau trečiadienį, tačiau šie pažadai iki šiol tik ir liko pažadais. „Jo advokatai su Generaline prokuratūra nesusiekė, jokio noro bendradarbiauti nesame sulaukę“, - kalbėjo T.Krušna.

Jei toks noras būtų buvęs, prokuroro teigimu, nebūtų nei Europos arešto orderio, nei tarptautinės paieškos. Šių priemonių buvo imtąsi kilus įtarimams, kad „Snoro“ vadovai gali pasislėpti nuo tardymo.

Generalinis prokuroras Darius Valys teigia, kad vadinamojoje „Snoro“ byloje esama ir daugiau įtariamųjų, tačiau nei jų pavardžių, nei skaičiaus, nei įtarimų turinio neatskleidžia.

Jis patvirtino, kad ikiteisiminį tyrimą atliekantys prokurorai gali apklausti buvusį Lietuvos banko valdybos pirmininką Reinoldijų Šarkiną. „Mes svarstome įvairias apklausas įvairių asmenų, susijusių su banko kontrole ir tos informacijos realizavimu. Ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras yra bylos šeimininkas, ir jis sprendžia, kada ir ką apklausti“, - sakė generalinis prokuroras.

T.Krušnos teigimu, ši byla yra didelės apimties, tačiau, kadangi tyrimas pradėtas vos prieš savaitę, kalbėti apie jos rezultataus dar anksti.

68,1 proc. „Snoro“ akcijų turėjusiam, „Latvijas Krajbanka“ bendrasavininkui V.Antonovui įtarimus antradienį pateikė Latvijos teisėsauga. Latvijos valstybinės policijos viršininkas Intas Kiuzis tvirtino, kad svarstoma galimybė skelbti jo paiešką.

Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija pirmadienį vakare sustabdė „Latvijas Krajbanka“ veiklą, jo balanse pasigedusi mažiausiai 100 mln. latų (500 mln. litų), suspendavo jo valdybos ir tarybos įgaliojimus bei paskyrė laikinuosius valdytojus.

Praėjusį trečiadienį nacionalizuotas Lietuvos komercinis bankas „Snoras“ valdo daugiau kaip 60 proc. „Latvijas Karjbanka“ akcijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cockney

Cockney portretas
Nu dabar Vyčio komandosai juos lagaminuose pargabens :D

Max

Max portretas
Jeigu prokuratūra Snoro reikalus tirs,kaip pedofilijos,tai bus viska nuliui.Viską valdo pinigai ir pažintys.

jonas

jonas portretas
tai abu vaikus irgi baranauskiukus padre direktoriais , atsiprašau lopeliais, . kam protingi žmonės, jei y ra baranauskiukai. nors brazius ir prisidirbo su valdovų rūmais ir viešbučiais, bet savo mergiotes nekišo, kur netinka
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių