Pasiūlymai „Sodros“ reformai: savanoriškas draudimas

Mėnesį diskutavę apie „Sodros“ reformą ir siūlę savo idėjas, kaip išgelbėti valstybinio socialinio draudimo fondą portalo skaitytojai labiausiai palaikė savanoriško draudimo idėją.

Siūlymas  „Sodros“ draudimą daryti ne privalomą, kaip yra dabar, o savanorišką nuskambėjo dažniausiai ir buvo palankiausiai vertintas balsavusiųjų už idėjas reformai.

„Kodėl žmogus išvis negali atsisakyti mokėjimo „Sodrai“? Reikėtų žmonėms duoti galimybe atsisakyti „Sodros „ paslaugų ir už viską (gydymą, mokslą ir .t.t) susimokėti patiems. Manau, kad priėmus tokią tvarką, žmogui užtektų pinigų ir susimokėti už visas paslaugas, ir dar dar liktų vaikams ir anūkams išlaikyti“, - pasiūlė skaitytojas, pasivadinęs  „KODĖL“.

Anot jo, kita galimybė reformuojant „Sodrą“ būtų ta, kad kiekvienas žmogus žinotų tikslią sumą, kurią jis įnešė į „Sodrą“ ir dalį, kurią panaudojo.

Vienas skaitytojas siūlo ir dar kardinalesnę „Sodros“ reformą. Anot jo, „Sodrą“ reikia privatizuoti

„Tuomet ji įsilies į normalių pensijų fondų konkurencinį žaidimą, o rinkos ekonomika viską išspręs“, - teigia Jonas Talinas.

Dirbantiems senoliams nemokėti pensijų

Skaitytojas „dar ne p...“ tikina, kad valdžia klysta tikėdamasi „Sodros“ problemas išspręsti ilgindama pensinį amžių.

„Eiliniam darbininkui sveikata neišneš tiek dirbti ir tada jam teks mokėti už invalidumą - dar didesniu nuostoliu patirs „Sodra“, - įsitikinęs skaitytojas.

„Pensininke“ prisistačiusi skaitytoja mano, kad Seimui vertėtų koreguoti Konstituciją ir grąžinti galimybes dirbantiems pensininkams pensijos nemokėti.

Jei dirbu, vadinasi esu sveikas ir jaučiuosi jaunai – man pensijos nereikia. Tokia turėtų būti mūsų galvosena ir valdžios požiūris į senatvę. Nebūtų jokio „Sodros“ bankroto ir pensijos būtų didesnės“, - įsitikinusi moteris.

Tokia tvarka Lietuvoje jau galiojo, tačiau Konstitucinis teismas išaiškino, kad pensija yra žmogaus nuosavybė ir negalima jos nemokėti, net jei žmogus tęsia darbus.

Todėl norint įgyvendinti šią idėją, Lietuvos Seimui tektų keisti Konstituciją.

Siūlo nesilygiuoti į Vakarus

Dalis skaitytojų esminių problemų „Sodroje“ nemato. Anot jų, svarbiausia, kad žmonės turėtų darbą ir būtų, kas moka įmokas į Valstybinio socialinio draudimo fondą. Tuomet, esą būtų iš ko ir mokėti pensijas bei kitas socialines išmokas.

„Vyriausybei reikia ne pasakas pasakoti apie savo gebėjimus kurti naujas darbo vietas, bet pateikti vis naujus konkrečius valstybės užsakymus smulkiam mikroversui, nurodant konkrečias nišas ir poreikio apimtis, o gal tas paslaugas ir nupirkti“, - teigia „Idiotu Sąjūdistu“ pasivadinęs skaitytojas.

Taip pat skaitytojai siūlo nustatyti uždirbtos pensijos minimalų mokėjimo laikotarpį, o mirus pensininkui tuo laikotarpiu jo pensiją mokėti šeimos nariams.

Tuo tarpu dauguma skaitytojų, nors ir nesulaukę didelio balsuojančiųjų palaikymo, siūlo nelyginti vos prieš 20 metų nepriklausomybę iškovojusioje Lietuvoje ir užsienyje taikomų socialinių garantijų.

„Vakarų pasaulis savo socialinį gerumą kūrė per šimtus metų, o mes norime per 20 metų tapti jų lygio...Pirmiausia reikia sunkiai dirbti ir būti supratingiems...“, - rašo Algis.

Diskutuoti ir savo idėjas "Sodros" reformai galite siūlyti ČIA. Visos idėjos pasieks Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

 


Šiame straipsnyje: Sodrareforma

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių