Pasiūlymai „Sodros“ reformai: savanoriškas draudimas

Mėnesį diskutavę apie „Sodros“ reformą ir siūlę savo idėjas, kaip išgelbėti valstybinio socialinio draudimo fondą portalo skaitytojai labiausiai palaikė savanoriško draudimo idėją.

Siūlymas  „Sodros“ draudimą daryti ne privalomą, kaip yra dabar, o savanorišką nuskambėjo dažniausiai ir buvo palankiausiai vertintas balsavusiųjų už idėjas reformai.

„Kodėl žmogus išvis negali atsisakyti mokėjimo „Sodrai“? Reikėtų žmonėms duoti galimybe atsisakyti „Sodros „ paslaugų ir už viską (gydymą, mokslą ir .t.t) susimokėti patiems. Manau, kad priėmus tokią tvarką, žmogui užtektų pinigų ir susimokėti už visas paslaugas, ir dar dar liktų vaikams ir anūkams išlaikyti“, - pasiūlė skaitytojas, pasivadinęs  „KODĖL“.

Anot jo, kita galimybė reformuojant „Sodrą“ būtų ta, kad kiekvienas žmogus žinotų tikslią sumą, kurią jis įnešė į „Sodrą“ ir dalį, kurią panaudojo.

Vienas skaitytojas siūlo ir dar kardinalesnę „Sodros“ reformą. Anot jo, „Sodrą“ reikia privatizuoti

„Tuomet ji įsilies į normalių pensijų fondų konkurencinį žaidimą, o rinkos ekonomika viską išspręs“, - teigia Jonas Talinas.

Dirbantiems senoliams nemokėti pensijų

Skaitytojas „dar ne p...“ tikina, kad valdžia klysta tikėdamasi „Sodros“ problemas išspręsti ilgindama pensinį amžių.

„Eiliniam darbininkui sveikata neišneš tiek dirbti ir tada jam teks mokėti už invalidumą - dar didesniu nuostoliu patirs „Sodra“, - įsitikinęs skaitytojas.

„Pensininke“ prisistačiusi skaitytoja mano, kad Seimui vertėtų koreguoti Konstituciją ir grąžinti galimybes dirbantiems pensininkams pensijos nemokėti.

Jei dirbu, vadinasi esu sveikas ir jaučiuosi jaunai – man pensijos nereikia. Tokia turėtų būti mūsų galvosena ir valdžios požiūris į senatvę. Nebūtų jokio „Sodros“ bankroto ir pensijos būtų didesnės“, - įsitikinusi moteris.

Tokia tvarka Lietuvoje jau galiojo, tačiau Konstitucinis teismas išaiškino, kad pensija yra žmogaus nuosavybė ir negalima jos nemokėti, net jei žmogus tęsia darbus.

Todėl norint įgyvendinti šią idėją, Lietuvos Seimui tektų keisti Konstituciją.

Siūlo nesilygiuoti į Vakarus

Dalis skaitytojų esminių problemų „Sodroje“ nemato. Anot jų, svarbiausia, kad žmonės turėtų darbą ir būtų, kas moka įmokas į Valstybinio socialinio draudimo fondą. Tuomet, esą būtų iš ko ir mokėti pensijas bei kitas socialines išmokas.

„Vyriausybei reikia ne pasakas pasakoti apie savo gebėjimus kurti naujas darbo vietas, bet pateikti vis naujus konkrečius valstybės užsakymus smulkiam mikroversui, nurodant konkrečias nišas ir poreikio apimtis, o gal tas paslaugas ir nupirkti“, - teigia „Idiotu Sąjūdistu“ pasivadinęs skaitytojas.

Taip pat skaitytojai siūlo nustatyti uždirbtos pensijos minimalų mokėjimo laikotarpį, o mirus pensininkui tuo laikotarpiu jo pensiją mokėti šeimos nariams.

Tuo tarpu dauguma skaitytojų, nors ir nesulaukę didelio balsuojančiųjų palaikymo, siūlo nelyginti vos prieš 20 metų nepriklausomybę iškovojusioje Lietuvoje ir užsienyje taikomų socialinių garantijų.

„Vakarų pasaulis savo socialinį gerumą kūrė per šimtus metų, o mes norime per 20 metų tapti jų lygio...Pirmiausia reikia sunkiai dirbti ir būti supratingiems...“, - rašo Algis.

Diskutuoti ir savo idėjas "Sodros" reformai galite siūlyti ČIA. Visos idėjos pasieks Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

 


Šiame straipsnyje: Sodrareforma

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kelių priežiūrai bus skiriama 19 milijonų eurų
  Kelių priežiūrai bus skiriama 19 milijonų eurų

  Vyriausybė trečiadienį nusprendė Kelių priežiūros ir plėtros programai skirti 18,8 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniam...

 • Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti
  Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti

  Šiais vartotojiškumo laikais vis dažniau kyla klausimų dėl finansinių sprendimų priėmimo ir jų valdymo. Bet daugiau išmokti apie asmeninių finansų valdymą geriau vėliau negu niekada. ...

  1
 • Šalies IT ūkį prižiūrės Ūkio ministerija
  Šalies IT ūkį prižiūrės Ūkio ministerija

  Vyriausybė pritarė siūlymui skirti Ūkio ministeriją formuoti politiką skaitmeninės valdžios srityje. Tai leis tobulinti valstybės informacinių išteklių valdymo ir plėtros procesus valstybės lygmeniu. ...

 • Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia
  Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia

  Anksčiau sodybų prisipirkę lietuviai dabar bando jų atsikratyti, tačiau paklausa jau sumažėjo. Vis labiau ryškėja naujos tendencijos – paprastos, vandentiekio neturinčios sodybos, prie kurių galima privažiuoti tik neasfaltuotu keliu, pi...

  3
 • Atslūgęs karštis prekybininkų negąsdina
  Atslūgęs karštis prekybininkų negąsdina

  Vaisvandeniai, vaisiai, nealkoholiniai gėrimai, priemonės nuo saulės, mašalų ir uodų, aktyviam poilsiui skirtos prekės ir gėlės – paklausiausios prekės, Lietuvą užplūdus karščiams. Prekybininkai tikisi, kad šie pardavima...

 • Žaliavinis pienas iš Ukrainos į Lietuvą nėra importuojamas
  Žaliavinis pienas iš Ukrainos į Lietuvą nėra importuojamas

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad žaliavinis pienas ar pieno žaliava, kaip sudėtinė dalis, iš Ukrainos per Lietuvos pasienio postus nėra importuojama. ...

 • NPD pakeitimai: pritarta kompromisiniam siūlymui
  NPD pakeitimai: pritarta kompromisiniam siūlymui

  Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) palaikė Seimo valdančiųjų ir Vyriausybės kompromisinį siūlymą dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD), numatant lėtesnį jo taikymo ribos augimą. ...

 • Seimo komitetas pritarė „Sodros“ įmokų luboms
  Seimo komitetas pritarė „Sodros“ įmokų luboms

  Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) trečiadienį pritarė „Sodros“ įmokų „luboms“, nors dar praėjusią savaitę buvo priėmęs priešingą sprendimą. Tokiu būdu pritarta kompromisui – palaikytas Vyriau...

 • Elektroniniai atsiskaitymai: estai ir vėl aplenkė lietuvius
  Elektroniniai atsiskaitymai: estai ir vėl aplenkė lietuvius

  Už prekes ir paslaugas lietuviai grynaisiais atsiskaito beveik taip pat dažnai kaip ir portugalai ar italai – net 62 proc. visų atsiskaitymų Lietuvoje sudaro grynieji, LRT RADIJUI sako Lietuvos komercinių bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalato...

 • Pervežamų krovinių kiekis išaugo 16 proc.
  Pervežamų krovinių kiekis išaugo 16 proc.

  Visų rūšių transportu pervežtų krovinių kiekis šių metų pirmą ketvirtį siekė 35,7 mln. tonų. Tai 16,3 proc. daugiau nei analogišką praėjusių metų laikotarpį, praneša Lietuvos statistikos departamentas. ...

Daugiau straipsnių