Pasiūlymai „Sodros“ reformai: savanoriškas draudimas

Mėnesį diskutavę apie „Sodros“ reformą ir siūlę savo idėjas, kaip išgelbėti valstybinio socialinio draudimo fondą portalo skaitytojai labiausiai palaikė savanoriško draudimo idėją.

Siūlymas  „Sodros“ draudimą daryti ne privalomą, kaip yra dabar, o savanorišką nuskambėjo dažniausiai ir buvo palankiausiai vertintas balsavusiųjų už idėjas reformai.

„Kodėl žmogus išvis negali atsisakyti mokėjimo „Sodrai“? Reikėtų žmonėms duoti galimybe atsisakyti „Sodros „ paslaugų ir už viską (gydymą, mokslą ir .t.t) susimokėti patiems. Manau, kad priėmus tokią tvarką, žmogui užtektų pinigų ir susimokėti už visas paslaugas, ir dar dar liktų vaikams ir anūkams išlaikyti“, - pasiūlė skaitytojas, pasivadinęs  „KODĖL“.

Anot jo, kita galimybė reformuojant „Sodrą“ būtų ta, kad kiekvienas žmogus žinotų tikslią sumą, kurią jis įnešė į „Sodrą“ ir dalį, kurią panaudojo.

Vienas skaitytojas siūlo ir dar kardinalesnę „Sodros“ reformą. Anot jo, „Sodrą“ reikia privatizuoti

„Tuomet ji įsilies į normalių pensijų fondų konkurencinį žaidimą, o rinkos ekonomika viską išspręs“, - teigia Jonas Talinas.

Dirbantiems senoliams nemokėti pensijų

Skaitytojas „dar ne p...“ tikina, kad valdžia klysta tikėdamasi „Sodros“ problemas išspręsti ilgindama pensinį amžių.

„Eiliniam darbininkui sveikata neišneš tiek dirbti ir tada jam teks mokėti už invalidumą - dar didesniu nuostoliu patirs „Sodra“, - įsitikinęs skaitytojas.

„Pensininke“ prisistačiusi skaitytoja mano, kad Seimui vertėtų koreguoti Konstituciją ir grąžinti galimybes dirbantiems pensininkams pensijos nemokėti.

Jei dirbu, vadinasi esu sveikas ir jaučiuosi jaunai – man pensijos nereikia. Tokia turėtų būti mūsų galvosena ir valdžios požiūris į senatvę. Nebūtų jokio „Sodros“ bankroto ir pensijos būtų didesnės“, - įsitikinusi moteris.

Tokia tvarka Lietuvoje jau galiojo, tačiau Konstitucinis teismas išaiškino, kad pensija yra žmogaus nuosavybė ir negalima jos nemokėti, net jei žmogus tęsia darbus.

Todėl norint įgyvendinti šią idėją, Lietuvos Seimui tektų keisti Konstituciją.

Siūlo nesilygiuoti į Vakarus

Dalis skaitytojų esminių problemų „Sodroje“ nemato. Anot jų, svarbiausia, kad žmonės turėtų darbą ir būtų, kas moka įmokas į Valstybinio socialinio draudimo fondą. Tuomet, esą būtų iš ko ir mokėti pensijas bei kitas socialines išmokas.

„Vyriausybei reikia ne pasakas pasakoti apie savo gebėjimus kurti naujas darbo vietas, bet pateikti vis naujus konkrečius valstybės užsakymus smulkiam mikroversui, nurodant konkrečias nišas ir poreikio apimtis, o gal tas paslaugas ir nupirkti“, - teigia „Idiotu Sąjūdistu“ pasivadinęs skaitytojas.

Taip pat skaitytojai siūlo nustatyti uždirbtos pensijos minimalų mokėjimo laikotarpį, o mirus pensininkui tuo laikotarpiu jo pensiją mokėti šeimos nariams.

Tuo tarpu dauguma skaitytojų, nors ir nesulaukę didelio balsuojančiųjų palaikymo, siūlo nelyginti vos prieš 20 metų nepriklausomybę iškovojusioje Lietuvoje ir užsienyje taikomų socialinių garantijų.

„Vakarų pasaulis savo socialinį gerumą kūrė per šimtus metų, o mes norime per 20 metų tapti jų lygio...Pirmiausia reikia sunkiai dirbti ir būti supratingiems...“, - rašo Algis.

Diskutuoti ir savo idėjas "Sodros" reformai galite siūlyti ČIA. Visos idėjos pasieks Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

 


Šiame straipsnyje: Sodrareforma

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Politologas: šita valdžia sprendimų buldozeriu daryti negali
  Politologas: šita valdžia sprendimų buldozeriu daryti negali

  Naujasis Darbo kodeksas gali neįsigalioti ir nuo liepos. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kodeksui žada pritarti tik tuo atveju, jei jam pritars Trišalė taryba. Apie visa tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ p...

 • Lietuviai pradėjo keliones po kaimus
  Lietuviai pradėjo keliones po kaimus

  Kaimo sodybose prasideda turizmo sezonas, įprastai trunkantis iki rudens. Sodybų šeimininkai sako, kad itin didelę klientų dalį sudaro emigrantai, o į sodybas užsukantys tautiečiai kaime ieško ne tik ramybės, bet ir pramogų. Jų sodybos...

 • Trišalė taryba pritarė kai kurioms papildomoms Darbo kodekso pataisoms
  Trišalė taryba pritarė kai kurioms papildomoms Darbo kodekso pataisoms

  Trišalė taryba trečiadienį pritarė daliai Darbo kodekso nuostatų, kurioms jau pritarė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, tačiau jos anksčiau nebuvo suderintos socialinių partnerių. ...

 • Tyrimas: vilniečiai už degalus moka brangiau nei kauniečiai
  Tyrimas: vilniečiai už degalus moka brangiau nei kauniečiai

  Atliekant degalų kainų fiksavimą gegužės mėnesį Pricer.lt palygino kuro kainas Vilniaus degalinėse ir pigiausioje Kauno degalinėje „Jozita“. Išvada viena – kauniečiai už degalus moka ženkliai pigiau. ...

  3
 • Draudikai įspėja apie dingstančius Lietuvos verslininkų krovinius
  Draudikai įspėja apie dingstančius Lietuvos verslininkų krovinius

  Draudimo bendrovės „Gjensidige“ specialistai atkreipė dėmesį į dingstančius klientų krovinius Lenkijoje. Verslininkai nukenčia, patikėję savo krovinius apsimetėliams vežėjams. Draudikai ragina itin atidžiai pasirinkti ekspeditorių ir...

 • Gera žinia darbuotojams – papildomos ir pailgintos atostogos nemažės
  Gera žinia darbuotojams – papildomos ir pailgintos atostogos nemažės

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas Vyriausybės nutarimo projektas, kuriuo nuo liepos 1 d. turėtų būti patvirtinta pailgintų ir papildomų atostogų skyrimo ir apskaičiavimo tvarka, jau suderintas su suinteresuotoms institucijoms ir arti...

 • Lietuvos miestuose išsiplės žaliosios erdvės
  Lietuvos miestuose išsiplės žaliosios erdvės

  Savo miestais ir jų žaliosiomis erdvėmis besirūpinantys Lietuvos vairuotojai visą mėnesį vykusios akcijos metu galėjo nuspręsti, kurio miesto žaliųjų zonų puoselėjimui už kiekvieną jų įsipiltą degalų litrą bus skiriamas 1 centas. Daugiau k...

 • Žuvų aukciono valstybei nebereikia
  Žuvų aukciono valstybei nebereikia

  Klaipėdos žuvų produktų aukcionas toliau tampa vieta, kuri kelia diskusijų ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje, valdžia puoselėja viltis juo atsikratyti. ...

  2
 • Priklausomybės ligų centro vadovas: siūlymai dėl alkoholio nutaikyti į sveikus žmones
  Priklausomybės ligų centro vadovas: siūlymai dėl alkoholio nutaikyti į sveikus žmones

  Dalis Seime svarstomų įstatymų pataisų dėl alkoholio prieinamumo ribojimo yra nutaikytos į sveikus, o ne problemų su jo vartojimu turinčius žmones, sako Kauno apskrities priklausomybės ligų centro vedėjas, psichiatras Leonas Kačinskas. ...

  7
 • Klaipėda sieks dar ES pinigų
  Klaipėda sieks dar ES pinigų

  Uostamiestis ketina prašyti ES finansavimo dar bent vienam projektui. Miestas piniginės injekcijos norėtų Senojo turgaus prieigoms ir aikštei sutvarkyti arba "Klaipėdos energijos" teritorijai miesto centre pritaikyti verslui ar kito...

  4
Daugiau straipsnių