„Pasitikėjimo linija“ naudojasi vis daugiau neabejingų piliečių

Jau šeštus metus prie skaidraus Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos Respublikos (LR) paramos įsisavinimo gali prisidėti ūkininkai, seniūnijų atstovai ir visi kiti kaimo bendruomenės nariai.

Tai – aktyvūs, teisingam ir tikslingam ES ir Lietuvos valstybės skiriamos paramos žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei panaudojimui neabejingi žmonės.

Apie neteisėtą ir neefektyvų ES paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) naudojimą „Pasitikėjimo linija“ gali pranešti visi tie, kurie neabejingi apgaulei ir siekia sąžiningumo.

Aktyviųjų skaičius auga

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) veikiančios  „Pasitikėjimo linijos“ populiarumas nuolat auga: 2005 ir 2006 metais gautas 191 pranešimas, 2007-aisiais - 339, 2008 metais – 413, 2009 metais – 572, 2010 metais – 551 pranešimas. Vien nuo šių metų pradžios iki rugpjūčio 23 dienos „Pasitikėjimo linija“ gauti 347 pranešimai.

NMA Rizikų vertinimo ir valdymo departamento Informacijos saugumo valdymo ir korupcijos prevencijos skyriaus vyriausioji specialistė Goda Balkė įsitikinusi, kad aktyvesnis dalyvavimas paramos programose, domėjimasis galimybėmis pasinaudoti ES ir Lietuvos valstybės parama žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei, intensyvesnė NMA teikiamos informacijos sklaida turėjo įtakos pranešimų kiekiui.

„Pasitikėjimo linijos“ nauda neabejojama

„Pasitikėjimo linija“ – tai prevencinė priemonė,  padedanti ES paramą skirstyti skaidriau, todėl  NMA specialistai ragina nedelsiant pranešti apie nusižengimus bei pažeidimus.

„Vien per 2009–2010 metus „Pasitikėjimo linija“ gautos informacijos pagrindu atliktos 586 patikros vietoje. 363 atvejais patikrų vietoje metu buvo nustatyti pažeidimai, bei pritaikytos sankcijos. Taigi pasitvirtina daugiau nei 50 procentų tikrintų atvejų“, – priemonės efektyvumą įrodo G. Balkė.

Bendrą „Pasitikėjimo linijos“ veiksmingumą geriausiai iliustruoja metiniai rezultatai: 2010 metais iš 258 patikrų vietoje 169 atvejais nustatyti pažeidimai, bei pritaikytos sankcijos.

Pažeidėjams – baudos

Kaip rodo statistika, daugiausiai pranešimų „Pasitikėjimo linija“ gaunama apie geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų nesilaikymą.

Pasak G. Balkės, dažniausiai pranešama apie lengviausiai pastebimus paramos reikalavimų nesilaikymo atvejus: nenušienautas ar nenuganytas daugiametes ganyklas ar pievas, nesutvarkytą šieną ar žaliąją masę, piktžoles žemės ūkio augalų laukuose ir pan.  

Jei pasitvirtina pateikta informacija dėl paramos naudojimo pažeidimų, pareiškėjams taikomos įvairaus griežtumo sankcijos (pvz., išmokos sumos sumažinimas, išmokos mokėjimo sustabdymas ir pan.).

Pranešimai tikrinami atidžiai

„Pasitaiko pranešimų, kuomet kaimynai tarpusavio nesutarimus bando spręsti pasitelkdami „Pasitikėjimo liniją“, – sako NMA specialistė.

Ji primena, kad įstatymuose numatyta atsakomybė už šmeižtą ar tikrovės neatitinkančių ir asmens garbę bei orumą žeminančių duomenų paskleidimą. Visi pranešimai tikrinami be išimties ir labai kruopščiai, todėl visada paaiškėja tiesa.

G. Balkė pabrėžia, kad labai svarbu pranešime aiškiai ir tiksliai nurodyti duomenis, pagal kuriuos būtų galima identifikuoti galimą pažeidėją.

Kiekvienas pranešimas informacinėse sistemose patikrinamas pranešimo gavimo dieną, o gautieji nedarbo, švenčių ar savaitgalių metu – pirmąją po jų einančią darbo dieną ir perduodami pagal kompetenciją tolesniam nagrinėjimui, esant poreikiui, inicijuojami patikrinimai vietoje.


Šiame straipsnyje: KPF naujienos

NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
as tuo labai ir labai abejoju kol nebus tikros liuditoju apsaugos programos ,nusikalstamumas klestes nes zmones bijo ir bijos del savo gyvibiu esant tokiai korumpuotai teisesaugai
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių