Pasaulio banko vadovas: rinkos atsidūrė naujoje pavojingoje zonoje

Pasaulinės rinkos atsidūrė „naujoje pavojingoje zonoje“, savaitgalį įspėjo Pasaulio banko prezidentas Robertas Zoellickas.

Kaip rašo Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, kalbėdamas per organizacijos „Asia society“ metinius pietus Sidnėjuje, R.Zoellickas pabrėžė, kad investuotojai jau prarado pasitikėjimą kai kurių svarbiausių šalių ekonomikos politika.

Drauge jis pridūrė, kad pasaulinė ekonomika dabar atsigauna „skirtingais greičiais“, o augimo ir naujų galimybių šaltiniai yra besivystančiose šalyse.

Per pirmąsias rugpjūčio savaites svarbiausi biržos indeksai smarkiai nukrito būtent dėl nuogąstavimų, susijusių su didžiausių pasaulio ekonomikų būkle.

Pirmą kartą istorijoje tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poors’s“ sumažino JAV kredito reitingą  nuo didžiausio „AAA“ lygio iki „AA+“, po to pasaulio biržose prasidėjo panika.

Tuo pat metu Europoje pasklido gandai, kad Prancūzijos kredito reitingas taip pat bus sumažintas - tačiau jie įnirtingai buvo paneigiami, o Italija antrąjį kartą per pastaruosius kelis mėnesius paskelbė, kad priima naują griežto taupymo planą.

„Tai, kas įvyko per pastarąsias dvi savaites - tai yra visi šie įvykiai Europoje ir JAV - privedė prie to, kad daugelis biržos agentų prarado pasitikėjimą ekonominiais sprendimais, kuriuos priima kai kurios didžiausią įtaką turinčios valstybės, - sakė R.Zoellickas. - Mano nuomone, būtent šie įvykiai drauge su paties ekonomikos atsigavimo nestabilumu atvedė mus į naują pavojingą zoną, ir aš tai pareiškiu visiškai atsakingai “.

Pasaulio banko vadovas pabrėžė, jog daro šį pareiškimą tam, kad pasaulio lyderiai žiūrėtų į susiklosčiusią padėtį itin rimtai.

Kalbėdamas apie JAV, R.Zoellickas sakė, kad rinkos nebijo to, kad didžiausia pasaulio ekonomika pateko į sunkią situaciją, bet jos įprato, jog Jungtinės Valstijos „vaidina pagrindinį vaidmenį pasirenkant ekonomikos strategiją ir vadovaujant jai“.

Euro zonai, pasak Pasaulio banko vadovo, dar iškils sunkumų, nes jai priklausančios šalys dabar „eina nuo dramos prie traumos“.

Tuo tarpu Australijos padėtis, R.Zoellicko nuomone, yra geresnė nei kitų išsivysčiusių šalių, nes ji ne taip seniai įvykdė struktūrinę pertvarką.

R.Zoellickas taip pat pažymėjo, kad jeigu būtų padidintas juanio keitimo kursas, tai sumažintų infliacijos spaudimą Kinijos ekonomikai.


Šiame straipsnyje: rinkainvestuotojai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kas rodo mums kelią? Vokietija toliau investuoja į aukšto išsilavinimo darbo jėgą. Ten darbuotojų įgūdžiai kruopščiai suderinami su atliekamu darbu. Vokiečiai vysto bedradarbiavimą tarp profsąjungų ir darbdavių. Vokietijoje krizės metu kvalifikuoti darbuotojai neatleidžiami, nes dėl atleidimo greitai prarastų kvalifikaciją bei motyvaciją. Bendromis darbdavių ir valstybės pastangomis jie išlaikomi darbe ir labai praverčia, krizei pasibaigus. Tai užtikrina pavydėtinai gerą vokiečių ekonomikos funkcionavimą. Jaunimo bedarbystė Vokietijoje yra žemesnė, negu 10 procentų. Tai įgalina vokiečių sugebėjimą gaminti aukšto tikslumo techniką, kurios negali pagaminti niekas kitas pasaulyje. Ko Vokietija dabar nedaro? Nesiginčija, bet prekiauja su rusais. Nesilaiko įsikibusi iškastinio kuro, įskaitant branduolinį, kartodama, kad nėra geros alternatyvos. Ji supranta, kad jei dirbsim, kaip dirbom, tai geros alternatyvos niekada ir nebus. Vokiečiai nelenktyniauja, naikindami profsąjungas ir mažindami atlyginimus naiviame konkuravime su Kinija. Vokietija negaili pinigų darbo jėgos paruošimui. Vokiečiai nesitiki, kad vienos tik finansinės paslaugos, ar viena tik rinka aplamai, išgelbės visuomenę.Todėl Vokietija neleidžia šėlsti egoizmui, ardančiam bendrą gėrį, kuris būtinas stabilumui visuomenėje. Kol nesugebėsime dar kartą iš vokiečių pasimokyti, tol niekam nebus saugaus gyvenimo Lietuvoje.

ha ha

ha ha portretas
Geriau pasidomek kas daugiausiai subprime paskolu supirko noredami pralobti? Ogi vokieciu landesbankai, ypac IKB, kuri po to turejo Vokietijos vyriausybe gelbeti. Amerikieciai gal ir nera protingiausi, bet apsukrus, sugebejo net ir bukus vokiecius apie pirsta su AAA reitingu obligacijomis apsukti.

Kęstas

Kęstas portretas
Tu nori pasakyti, kad kiekvienoje tautoje yra kvailų juokdarių? Tu teisus. Bet Vokietijoje jų nėra valdžios viršūnėse. O Lietuvoje valdžioje nėra normalių. Vieni tik kvailiai - juokdariai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių