Pašalpoms šiemet numatyta rekordinio dydžio suma

Vyriausybė planuoja, kad savivaldybės pasirūpintų ne tik pašalpų mokėjimu, bet ir pačios sukrapštytų tam reikalingus šimtus milijonų. Savivaldybių asociacija perspėja, kad tokia našta būtų nepakeliama, ir primena, kad šiemet įvairioms pašalpoms numatyta skirti rekordinę sumą – daugiau nei 800 mln. litų, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Svetlanos ir Antano Gudaičių aštuonių asmenų šeima gyvena Druskininkų savivaldybės socialiniame būste, socialinę paramą gauna daugiau nei dvidešimt metų. Abu tėvai bei viena dukra gauna išmokas iš darbo biržos, vasarą tėvai dirba viešuosius darbus. Tačiau šeimos išgyvenimo pagrindas – socialinės išmokos.

„Aišku, darbas yra geriau nei gauti pašalpas. Bet aš tris metus dirbu ir gaunu minimumą, atskaičiuoja mokesčius ir gaunu 670 litų, o su tokia šeima tai yra visai mažai“, – sakė S. Gudaitienė.

Druskininkų savivaldybėje socialinės paramos prašančiųjų skaičius išaugo tris kartus. Stengiamasi nagrinėti kiekvieną prašymą individualiai, ne vien tik vadovaujantis paramos skyrimo kriterijais. Nors kartais sunku įrodyti tai, kas akivaizdu – pavyzdžiui, ar žmonės tvarko bendrą ūkį.

„Tikriname, ar žmogus nekirto pasienio, ar jis neturi nelegalių pajamų, nelegalaus darbo, tačiau mūsų galimybė kažką nustatyti yra labai ribota. Mažas darbo užmokestis neskatina žmogaus dirbti. Kaip pavyzdį galima pasakyti, kad keturių asmenų šeimai visai neapsimoka dirbti, nes ji tą paramą gauna pašalpomis“, – teigė Druskininkų savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Grigorienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikina, kad situacija pasikeistų, jei visomis išmokomis pasirūpintų savivalda. Tokiu atveju didesnė vietinės valdžios atsakomybė skatintų dar labiau įsigilinti, ar tikrai žmogui reikalinga būtent tokio dydžio ir tokios formos parama.  

„Įstatymuose norime įgyvendinti nuostatas, pagal kurias jau nuo 2012 metų ir piniginė socialinė parama, kaip savarankiška savivaldybės funkcija, būtų užtikrinta reikiamais finansais. Tai yra jau ne per valstybės biudžetą, kaip tikslinės dotacijos, o kaip savivaldybių biudžeto lėšos, numatytos socialinei paramai, ir kasmet tvirtinamos savivaldybių biudžeto įstatymą“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Tačiau savivaldybių asociacija perspėja, kad ketinimai visas išmokas užkrauti savivaldai būtų pavojingi.

„Pirmiausia todėl, kad yra labai didelis skaičius gyventojų, gaunančių pašalpas. Pavyzdžiui, šiais metais kaip niekada didelė suma bus skirta pašalpom, tam numatyta virš 800 mln. litų, ko niekada nėra buvę. Ir jei tą sumą reikėtų surasti pačiom savivaldybėm savo biudžetuose, būtų labai sudėtinga“, – tvirtina Savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Planuojama, kad šiemet iš valstybės savivaldybėms skiriamo daugiau nei milijardo litų tikslinių dotacijų, didžioji dalis – beveik 800 mln. – atiteks pašalpoms, kompensacijoms už šildymą, vandenį ir kitoms socialinėms išmokoms.


Šiame straipsnyje: pašalpos

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
sudetinga todel kad isvogiama , ir seip nepasakyciau kad cia didele suma nebent jau paskaiciave kiek zmoniu ismirs ir kiek emigruos . apie idarbinima lai nesvaigsta , ta pati nusikalstama valdzia yra sudarius visas galimybes apvogineti sali -- atsimerkit ir perskaitykit istatymus

tokius tik issaudyti

tokius tik issaudyti portretas
Nu pisdiec 20 m. gaun pasalpas ir pofik...

kekse

kekse portretas
Ar galima tuos litus kitaip pakrikstyti,job tvaju mat!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių