Parlamentarai bando sužinoti, kas iš „Snoro“ spėjo atsiimti indėlius

Lietuvos bankui atsisakius suteikti duomenis apie indėlininkus, kurie atsiėmė indėlius iš banko „Snoras“ prieš jo nacionalizavimą, Seime ieškoma būdų, kaip gauti šią informaciją, siekiant išsiaiškinti, ar tarp tokių galėjo būti ir parlamentarų bei ministrų.

Mišrios Seimo narių grupės Žilvino Šilgalio siūlymu iki antradienio bus renkami parlamentarų ir ministrų parašai, kad jie sutinka, jog būtų pateikta ir paviešinta informacija apie jų ar jų šeimų narių, jų vadovaujamų ar priklausančių įmonių nuo liepos 1-osios iki lapkričio 16-osios banke „Snoras“ atliktas operacijas.

Siekiama išsiaiškinti, ar kuris nors politikas galėjo pasinaudoti informacija, kad bankas „Snoras“ turi finansinių problemų.

„Imame nuo liepos 1-osios, nes Lietuvos bankas būtent tada gavo duomenų apie dingusius vertybinius popierius ir kito turto už 1 mlrd. litų“, - BNS sakė Ž.Šilgalis.
Ketvirtadienį, pirmąją parašų rinkimų dieną, pasirašė 130 parlamentarų ir ministrų.

Ž.Šilgalio duomenimis, be kitų, sutikimą pasirašė premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Apie galimybę pasirašyti sutikimą elektroninu paštu pranešta kitiems ministrams, taip pat ketvirtadienį Seime nebuvusiems parlamentarams.

Pasirašyti po sutikimu, Ž.Šilgalio teigimu, kol kas atsisakė penki Seimo nariai - socialdemokratai Algimantas Salamakinas, Marija Aušrinė Pavilionienė, „darbietis“ Vytautas Gapšys, Liberalų ir centro sąjūdžio frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas, Seimo narių mišriai grupei priklausantis Konstantas Ramelis.

V.Gapšys sakė pats ketinantis paprašyti pažymos, kuri patvirtintų, jog jis „Snore“ neturėjo nei sąskaitų, nei indėlių, o Ž.Šilgalio iniciatyvą vadino viešųjų ryšių akcija, kurioje nenorintis dalyvauti.

„Aš pagalvojau, kodėl turėčiau Ž.Šilgaliui duoti sutikimą? Jei to sutikimų prašytų kas nors kitas, aš gal svarstyčiau, bet kai iš to daromas “piaras„, šou, kodėl aš turėčiau tame dalyvauti?“ - BNS sakė parlamentaras.
„Kad nekiltų jokių insinuacijų, aš pats ketinu kreiptis, kad gaučiau pažymą, jog su “Snoru„ jokių sąsajų neturiu, ir, jei jos reikės kokioms rimtoms institucijoms, o ne Ž.Šilgaliui, aš pateiksiu“, - pridūrė Seimo narys.

Pats Ž.Šilgalis sako, kad tokį kelią - rinkti parlamentarų ir ministrų parašus dėl sutikimo pateikti informaciją - pasiūlė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Mat pagal įstatymus, bankams draudžiama tretiesiems asmenims teikti informaciją apie visus indėlininkus.

„Jeigu Seimo narys asmeniškai sutinka (kad tokie duomenys būtų paviešinti - BNS), nebelieka teisinių formalumų“, - aiškino Ž.Šilgalis.

Be to, „tvarkiečiai“ ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo rezoliucijų projektus, kuriais būtų prašoma Lietuvos banko suteikti duomenis apie parlamentarų, jų šeimų narių asmenines lėšas, įmonių indėlius „Snore“.

Liberalcentristas Arūnas Valinskas siūlė į minėtą sąrašą įtraukti ir ministrus, viceministrus, ministerijų kanclerius. Tačiau tam prieštaravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma, klausdamas, ką apie padėtį „Snore“ galėjo žinoti, pavyzdžiui, Krašto apsaugos ministerijos pareigūnai.

Anot Ž.Šilgalio, gavus minėtus duomenis, reikės aiškintis, ar kuris politikas, atsiėmęs pinigus iš „Snoro“, turėjo galimybę pasinaudoti turima tarnybine informacija.
Seimo pirmininkės I.Degutienės teigimu, ši informacija būtina, kad būtų paneigti skleidžiami gandai, jog esą kelios dešimtys parlamentarų iš „Snoro“ atsiėmė savo indėlius.

Duomenų apie parlamentarų indėlius banke „Snoras“ jau prašė Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK), tačiau ji sulaukė Lietuvos banko valdybos pirmininko V.Vasiliausko rašto, kad Seimo EPK prašoma informacija yra konfidenciali. Įstatymai draudžia tretiesiems asmenims atskleisti tokią informaciją ir patariama dėl jos kreiptis į „Snoro“ bankroto administratorių.


Gairės: Snoras, indėliai

Komentarai 7 Rašyti komentarą

Lietuvis

Lietuvis portretas
Šitie duomenys privalo jau būti paskelbti be jokių apribojimų!

As galvoju

As galvoju portretas
Durni but buve, jei but neatsieme. Su musu valdzios apsisukimais, tai niekada nezinai kas ir kada gali but padaryta. Kas gali uzdraust atsiimti savo pinigus?Valdzia nieko neskelbia, o zmones vadovaujasi gandais ir gandeliais ir tik taip gali savo turta apsaugoti. Nusikaltimu butu galima ivardinti, jeigu pinigus jie butu atsieme jau po banko nusavinimo, kol dar nebuvo ale bankrotas paskelbtas. Nors bankrotas dar ir dabar nera paskelbtas, kiek suprantu - teismas mol atsakymo neduoda :)), todel zmogenam indeliu negrazina. Procedura.... vadinasi...

sraigė

sraigė portretas
nepavyks sužinoti.

Pinokis

Pinokis portretas
tai turejo jau buti paskelbta. Bet kokia is to nauda ? Negi jie padetu Seimo mandatus ?
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis
  Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

  Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, padidėjo 2 procentiniais punktais iki minus 8. ...

 • Daugiausia laisvės verslui – Neringoje
  Daugiausia laisvės verslui – Neringoje

  Atliktas tyrimas parodė, jog Neringa užima pirmą vietą pagal verslo laisvės indeksą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ši netgi lenkia Vilnių, Kauną ir kitus didmiesčius. Į verslo laisvės lyderių dešimtuką taip pat pateko Kla...

 • Dalinė ar visa apdaila?
  Dalinė ar visa apdaila?

  Pirkti jau įrengtą, o galbūt neįrengtą būtą? Lietuvoje tebėra populiariausi butai su daline apdaila, nors estai ir latviai mieliau perka butus su visa apdaila. ...

 • Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?
  Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?

  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kai kuriais atvejais gyventojams paveldėjus turtą gali atsirasti prievolė sumokėti paveldėto turto mokestį. ...

  3
 • Pramonės produkcija vėl kyla
  Pramonės produkcija vėl kyla

  Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimas Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su 2015 m. sausiu–rugsėju, padidėjo 2,6 proc. – iki 13,6 mlrd. eurų. Ekonomistų teigimu, ši tendencija nuteikia optimistiškai....

 • Kova dėl baltarusiškų krovinių
  Kova dėl baltarusiškų krovinių

  Rusija ne tik reikšmingai sumažino savo krovinių gabenimą per Baltijos valstybių uostus, tačiau ir siūlo tai daryti sąjungininkei Baltarusijai. Valstybinė Rusijos geležinkelių operatorė RŽD nustatė 25 proc. įkainių nuolaidą Baltarusijos ...

 • Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje
  Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje

  Vidutinis metinis investicijų į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) Vilniuje pajamingumas siekia 7 proc. ir ženkliai viršija vidutinius rodiklius Vakarų Europoje ar Skandinavijoje. Pajamingumas Lietuvoje trečdaliu didesnis nei didži...

 • „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą
  „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip organizacijos įsipareigojo keistis patirtimi užtikrinant bei stiprinant šalies en...

 • Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų
  Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų

  Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kain...

 • Viščiukai ūkiuose keičia kiaules
  Viščiukai ūkiuose keičia kiaules

  Lyg ant mielių pastaraisiais metais Lietuvoje besiplėtojęs paukštininkystės verslas pagaminamos produkcijos mastais seniai pralenkė kiaulininkystę. Tačiau sektoriaus plėtrą stabdo skerdyklų trūkumas, rašo "Verslo žinios". ...

Daugiau straipsnių