Parinkti bankai perims apdraustuosius indėlius „Snore“ (papildyta)

Su bankrutavusiame „Snoro“ banke indėlius turėjusiais gyventojais iki Naujųjų metų atsiskaitys SEB bankas. Juridinius asmenis – buvusius „Snoro“ klientus galės perimti visi bankai, išreiškę susidomėjimą prisidėti prie draudimo išmokų mokėjimo.
Tai paskelbta pirmadienio vakarą.

Pasirinko indėlių draudimo įmonė

Valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ pranešė, kad „gyventojams draudimo išmokoms mokėti pasirinktas SEB bankas“.

„Juridiniams asmenis draudimo išmokas mokėti pasirinkti visi bankai, kurie išreiškė susidomėjimą prisidėti prie šios svarbios funkcijos – draudimo išmokų mokėjimo – įgyvendinimo. Juridiniams asmenims draudimo išmokos bus mokamos šiuose bankuose: Vilniaus apskrityje – SEB bankas, Kauno – Ūkio bankas, Klaipėdos – Danske bankas, Šiaulių – Šiaulių bankas, Panevėžio – Nordea bankas, Alytaus ir Marijampolės – bankas „Swedbank“, Telšių ir Utenos apskrityse – DNB bankas, Tauragės apskrityje – Medicinos bankas“, - teigiama pranešime.

Finansų ministerija paaiškino, kad „parenkant banką gyventojų išmokoms mokėti buvo atsižvelgiama į kuo platesnį banko padalinių, kuriuose bus aptarnaujami buvę banko „Snoras“ indėlininkai, tinklą visoje Lietuvoje, tokiu būdu sudarant galimybes gyventojams gauti draudimo išmokas SEB banko padaliniuose toje pačioje vietovėje, kurioje veikė ir paslaugas teikė „Snoras“.

„Taip pat, pasirenkant banką buvo siekiama kuo mažesnių kaštų ir valstybės įmonei „Indėlių ir investicijų draudimas“, ir gyventojams, atsiimantiems draudimo išmokas šiame banke“. – pabrėžta pranešime.

Derina detales

Šiuo metu tarp valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“  ir bankų yra derinami visi reikalingi su sklandžiu išmokų mokėjimu susiję pasirengimo darbai - indėlininikų sąrašų sudarymas, duomenų patikslinimas, informacinių sistemų parengimas ir kiti reikiami veiksmai.

Pabrėžiama, kad nei gyventojams, nei įmonėms nereikia skubėti į bankus, taip pat nereikia imtis jokių papildomų veiksmų informuojant bankus ar pateikiant jam kokius nors dokumentus, nes visą reikalingą informaciją bankai gaus iš valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Apie išmokėjimo tvarką bankai ir valstybės įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ paskelbs viešai.

Galimybė disponuoti lėšomis bus sudaryta iki šių metų pabaigos.

Atgaus devyni iš dešimties indėlininkų

Iš viso „Snore“ yra 4,1 mlrd. litų draustų indėlių. Nustatyta, kad nacionalizuotame banke yra likę 4,6 mlrd. litų turto.

Visi gyventojų ir įmonių indėliai iki 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) yra apdrausti ir bus grąžinti. Sumų, kurios viršija šią ribą savininkai ir kiti kreditoriai stos į eilę dėl likusio banko turto. Skaičiuojama, kad šią sumą viršija indėliai už maždaug 1,5 mlrd. litų.

Lietuvos bankas yra skelbęs, kad visus savo „Snore“ laikytus pinigus atgaus devyni iš dešimties indėlininkų.

I.Šimonytė pripažino, kad norint per artimiausią mėnesį atsiskaityti su visais potencialiais indėlių „Snore“ turėtojais, valstybei teks panaudoti kelis milijardus šiuo metu laisvų lėšų. „Apdraustųjų indėlių bendra suma - 4,1 mlrd. litų. Indėlių draudimo fonde yra apie 1,7 mlrd. litų, vadinasi, valstybė turi padengti tą likutį (apie 2,4 mlrd. litų) iš laikinai laisvų lėšų. Tokią sumą valstybė turi. Vėliau valstybė atgaus tuos pinigus iš „Snoro“ banko per bankroto procedūrą. Pagal turimą turto vertę lėšų pareikalavimas indėliams turėtų būti įgyvendintas“, - paaiškino ministrė.

Ji pareiškė tikinti, kad žmonės neskubės atsiimti savo pinigų ir toliau laikys juos jau kitame banke, į kurį bus pervestos kompensacinės lėšos už „Snore“ prarastus indėlius.

Administruos paskolas

Finansų ministrė taip pat teigė, kad per artimiausias kelias dienas bus paskirtas „Snoro“ bankroto administratorius. Jis be kita ko taps atsakingas už šio banko išduotų paskolų administravimą.

„Paskolas administruos teismo paskirtas bankroto administratorius. Paskolas reikės mokėti sutartyje numatytomis sąlygomis. O toliau - bet kokie sutarties pakeitimai yra aprašyti sutartyse. Tik pagal tas sąlygas paskolų sutartys galės būti pakeistos“, - sakė I.Šimonytė.

Ji priminė, kad Lietuvos bankas pirmadienio rytą jau kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl „Snoro“ bankroto. „Bankroto administratorius bus paskirtas teismo. Tai tik kelių dienų klausimas“, - teigė ministrė.


Šiame straipsnyje: Snorasindėliaiseb bankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

X

X portretas
Tai labai gerai,kai grąžins į SEB,tai gal nereiks ir atsiimti.

XXL

XXL portretas
o tai iki SEB pradės mokėti,teks badauti? daugiau indėlių neturiu,-o valgyt tai noriu........ išeitys dvi: arba mirt iš bado,arba eit vogt,pinigų nieks nenori skolint...

Vargas

Vargas portretas
Pala pala, ketvirtadieni sake, kad kreipsis penktadieni i teisma, o sekmadieni vakare bus paskelbtas bankas ar bankai, kuriuose galima atisiimti indelius. Dabar sako, kad kreipesi tik vakar, o kada prades ismoketi, tai taip ir nepasake. Siaip tai zmones pavargo nuo informacijos trukumo....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių