„Panevėžio keliai“ per rugsėjį tikisi pateikti visus duomenis dėl POS už likusias PST akcijas

49,78 procento Panevėžio statybos tresto (PST) valdanti bendrovė "Panevėžio keliai" per rugsėjį tikisi pateikti visus duomenis dėl privalomojo oficialaus siūlymo (POS) už likusias PST akcijas. Tuomet ir paaiškės Vertybinių popierių komisijos (VPK) verdiktas, kokią kainą už likusias PST akcijas mokės "Panevėžio keliai".

Anot VPK nario Vaido Cibo, "Panevėžio kelių" akcininkams kol kas nepavyksta susitarti su banku dėl garantijos:"Jų garantija buvo netinkama ir mes pateikėme pastabas" Jis mini, kad terminas, per kurį turėjo būti pateikti papildomi duomenys, jau praėjo, o jeigu su bendrove nepavyks susitarti, jai gali būti skirtos sankcijos dėl nurodymų nevykdymo, rašo "Verslo žinios".

"Tikimės per rugsėjį komisijai pateikti visus papildomus dokumentus", - sakė "Panevėžio kelių" atstovė Rasa Čepienė.

POS aplinkraštyje nauja kaina turėtų būti apskaičiuota atsižvelgiant į šiemet Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendime išdėstytas nuostatas. Teismas balandžio 29 dieną atmetė PST stambiausios akcininkės, kuri valdo 49,78 proc. PST akcijų, ir susijusių fizinių asmenų skundą dėl VPK sprendimo nepatvirtinti POS aplinkraščio likusioms PST akcijoms po 0,71 lito supirkti. Toks siūlymas buvo teiktas pernai spalio pabaigoje.

"Panevėžio keliai" argumentavo, kad 0,71 lito kaina (šia kaina visa PST tebuvo įvertinta 11,6 mln. lito) buvo didžiausia kaina, kurią POS teikėjas mokėjo per 12 mėnesių iki 2003 metų balandžio 29 dienos, kai atsirado pareiga skelbti tokį siūlymą.

Smulkusis PST akcininkas, laimėjęs bylą teismuose dėl pareigos "Panevėžio keliams" skelbti POS siūlymą likusioms statybų įmonės akcijoms supirkti Mindaugas Vėgėlė laikosi nuomonės, jog akcijos turi būti superkamos kur kas didesne kaina, nei jos kainuoja biržoje.

"Iš principo mano nuomonė yra tokia, kad reali akcijos vertė yra ne mažesnė nei 20 litų. Ta kaina nėra siaubingai didelė: įmonės kapitalizacija prie 20 litų kainos už akciją bus apie 330 mln. litų" - sakė M.Vėgėlė.

Jis nurodo, kad vien per šių metų pirmąjį pusmetį PST grupė uždirbo 18,7 mln. litų grynojo pelno, arba 0,94 lito už akciją. Dabar įmonės vertė rinkoje siekia 87,5 mln. litų.

Tačiau rinkoje spekuliuojama, jog vargu ar verta tikėtis, kad už statybos įmonės akcijas per siūlymą bus atseikėta bent jau tiek, kiek jos dabar kainuoja rinkoje. Vakar PST akcijų uždarymo kaina buvo 5,36 lito. Vien nuo rugpjūčio 12 dienos akcijos pabrango 33,67 procento.

Pagal įstatymą, atsiradus pareigai skelbti POS, akcijos turi būti superkamos ne pigiau, nei už jas mokėta per pastaruosius 12 mėn., arba ne mažesne nei pastarųjų 6 mėnesių svertinio akcijos kainos vidurkio kaina. Supirkimo kaina priklauso nuo to, kuri kaina yra didesnė.

"Kadangi riba seniai yra peržengta, manau, kad atsižvelgsime į rinkos kainą ir į pokyčius kurie buvo nuo ribos peržengimo iki dabar", - sakė V.Cibas.

M.Vėgėlė dėl kelerius metus užsitęsusio PST akcininkų ginčo 2005 metų sausio pabaigoje už 13,628 mln. litų (po 2,5 lito už akciją) "Evli" grupei pardavė 33,34 proc. PST akcijų. Dabar M.Vėgėlė sako turintis apie 1 tūkst. statybos įmonės akcijų.

"PST akcijos vis dar atrodo patraukliai, nors per pastarąsias kelias savaites akcijos pabrango daugiau nei 20 proc. ir kirto jau seniai buvusią aukštesnę nei 5 litų ribą. Todėl būtu natūralu sulaukti tam tikros trumpalaikės kainos korekcijos, jeigu ilgiau nebus paskelbta palaikančiu teigiamų naujienų. Stiprūs PST grupės ir įmonės 2010 metų pirmojo pusmečio finansiniai rezultatai, nepaisant prastos statybų rinkos padėties ir įvertinant vienkartinį pelną iš abejotinu paskolų susigrąžinimo bei "PST investicijų" antrinių įmonių pardavimo, parodo, kad PST grupė gana sėkmingai atlaikė sunkmetį ir turėtų artimiausiais laikotarpiais likti pelninga", - teigė "Finasta" finansų analitikas Tadas Poviliauskas.


Šiame straipsnyje: PSTPenevėžio keliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių