Pajamas deklaruoti privalo ir pokerio žaidėjai

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - VMI) primena, kad deklaruoti pajamas privalo ir pokerio turnyruose piniginius prizus laimėję žaidėjai. Šiemet, pradėjusi vykdyti projektą „Elektroninė prekyba“, VMI išanalizavo šalies ir užsienio internetinių tinklapių skelbiamą informaciją apie didžiausius pokerio turnyrų laimėtojus, surinko visą informaciją iš gyventojų duomenų bazių bei nustatė, kad iš pokerio žaidimo uždirbantys kai kurie lietuviai neskuba deklaruoti gautų pajamų bei sumokėti mokesčių. Būtina pažymėti, kad kai kurie žinomi šalies pokerio žaidėjai ir patys deklaruoja gautas pajamas, ir kitus ragina tai daryti, informuoja VMI.

VMI rekomenduoja patiems žaidėjams deklaruoti pajamas bei sumokėti mokesčius – priešingu atveju jiems bus taikomos griežtos mokestinių prievolių vykdymo užtikrinimo priemonės. Deklaracijas už 2012 metus privalu pateikti iki š.m. gegužės 2 dienos, o už ankstesnius metus pajamas rekomenduojama deklaruoti kuo skubiau.

Šiuo metu VMI dėmesys nukreiptas į 24 pokerio žaidėjus, kurie kiekvienas 2010 – 2012 metais įvairiuose turnyruose laimėjo apie 30 tūkst. JAV dolerių ir daugiau, tačiau neskuba deklaruoti laimėjimų. Didžiausia pasirinkto vieno žaidėjo laimėta 2012 metų suma siekia beveik 560 tūkst. JAV dolerių, 2011 metų didžiausias „uždarbis“ – 275 tūkst. dolerių. Per tris metus šie žaidėjai iš pokerio turnyrų gavo beveik 5 mln. JAV dolerių pajamų, tačiau tik du žaidėjai pateikė deklaracijas už 2011 metus, rašoma VMI pranešime.

„Valstybinė mokesčių inspekcija šiemet vykdo projektą „Elektroninė prekyba“, kurio metu numato ypatingą dėmesį skirti ne tik prekybą elektroninėje erdvėje vykdantiems asmenims, tačiau ir kita veikla internete užsiimantiems bei atitinkamų pajamų gaunantiems mokesčių mokėtojams. Tarp tokių atsidūrė ir pokerio žaidėjai, kurie, kaip parodė mūsų analizės rezultatai, galimai vengia mokestinių prievolių“, - sako VMI prie FM viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas, tuo pačiu pažymėdamas, kad kai kurie žinomi šalies pokerio žaidėjai ne tik patys deklaruoja gautas iš šio žaidimo pajamas, tačiau viešai kviečia ir kitus pokerių turnyrų laimėtojus bei prizininkus savanoriškai vykdyti mokestines prievoles.

VMI primena, kad pokerio žaidėjams būtina deklaruoti ne tik 2012, bet ir ankstesnių mokestinių laikotarpių pajamas. Mokesčių inspekcija atsižvelgs į pokerio turnyrų, kuriuose mokesčių mokėtojas dalyvavo kaip organizuotų sporto varžybų ar azartinių lošimų dalyvis, tikslus, turinį ir pobūdį. Inspektoriai taip pat vertins lošimą organizavusios bendrovės veiklą, lošimo taisykles, kitus pokerio žaidimo organizavimo požymius.

Šiemet, vykdydama projektą „Elektroninė prekyba“, VMI dėmesį skirs ne tik prekybą elektroninėje erdvėje per savo interneto svetaines vykdantiems asmenims, ypatingai tiems, kurie atsiskaitymams priimti naudojasi transakcijų tarpininkų paslaugomis (PayPal, Moneybookers, Mokėjimai.lt ir t.t.), bet ir stebės bei analizuos internete vykdomus aukcionus, sieks nustatyti gyventojų gaunamas pajamas už reklamos talpinimą, svetainių kūrimo ir palaikymo paslaugas. Taip pat bus vertinamas ir pajamos, gautos už padidinto tarifo trumpųjų numerių naudojimą, kuriais labiausiai paplitęs apmokėjimas už filmų, muzikos siuntimą bei registraciją pažinčių svetainėse.

Kokius mokesčius turėtų mokėti pokerio žaidėjai?

Mokesčių inspekcija paaiškina, kad Lietuvos gyventojas, tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir bet kurioje pasaulio dalyje laimėjęs sporto varžybų ar azartinių lošimų prizų, nuo laimėtos sumos privalo sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM).

Gautų prizų ir laimėjimų suma apmokestinama GPM, jeigu:

 • gyventojo, kuris užsiima sportiniu pokeriu, veikla atitinka individualios veiklos požymius. Tokiu atveju gyventojas turi įsiregistruoti kaip individualios veiklos vykdytojas. Sportinio pokerio varžybų metu laimėti piniginiai prizai, kuriuos už sporto veiklos rezultatus gauna sportinio pokerio žaidėjas, priskiriami sportininko pajamoms, gautoms iš sporto veiklos. Sportininkui išmokami prizai, kurie nepriskiriami neapmokestinamosioms pajamoms, apmokestinami tokia tvarka:

1) jei laimėjimas yra su darbo santykiais susijusios pajamos, taikomas 15 proc. tarifas;

2) jei tai yra sportininko individualios veiklos pajamos, jos bus apmokestinamos taikant 5 proc. tarifą;

 • gyventojo gautas laimėjimas priskiriamas azartinių lošimų laimėjimų pajamoms. Tokios pajamos (iš laimėjimo atėmus lošimų išlaidas) apmokestinamos taikant 15 proc. GPM tarifą;
 • Lietuvos gyventojas pajamas gavo iš užsienio vieneto. Šiuo atveju pajamos (tiek sporto varžybų prizas, tiek azartinių lošimų pajamos) priskiriamos B klasės pajamoms, nuo kurių mokesčius apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti turi pats gyventojas.

VMI pažymi, kad sporto varžybų prizai, jeigu jie įsteigti ir skiriami olimpinių (parolimpinių) komitetų, tarptautinių sporto šakų federacijų (sąjungų, asociacijų) ar šių federacijų (sąjungų, asociacijų) narių, Lietuvos sporto šakų federacijos (sąjungos, asociacijos), taip pat vardinės dovanos, dovanojamos Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka, ir 700 litų vertės neviršijantys sporto varžybų prizai ir laimėjimai, jeigu jie iš to paties asmens gaunami ne daugiau kaip 6 kartus per mokestinį laikotarpį, gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinami.


Šiame straipsnyje: VMIpokerisžaidėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

www

www portretas
o gal galima ir bezdalus deklaruot. idomu ka po metu jus mokestinsit .tarakonus

Iš kitos puses

Iš kitos puses portretas
O jeigu praloši-tai VMI tur but kompensuos žala.Vo kaip butu teisinga.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių