Optimizmą rinkoms suteikė JAV prezidento kalba

Europa

Antradienį, gruodžio 7 d., Europos prekybos sesija atsidarė indeksų augimu naujienų iš JAV dėka. Vakar Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama sutiko pratęsti mokestines lengvatas turtingiems amerikiečiams. Teigiamos įtakos žaidėjų nuotaikoms turėjo Portugalijos finansų ministro pareiškimas apie tai, kad šalis išspręs savo problemomas savarankiškai ir šiuo metu nėra būtinybės kreiptis pagalbos į Europos Sąjungą ar TVF.

Galima buvo stebėti palankią situaciją prekių rinkose. Naftos ateities sandorių kaina penktą kartą nuo 2010 metų gruodžio mėnesio pradžios atnaujino maksimalius lygius per paskutinius 26 mėnesius. WTI (Light Sweet) naftos kaina pasiekė 2008 metų spalio mėnesio maksimumą - 92,60 dol. už barelį. Be to, sidabro kaina COMEX rinkoje vakar pirmą kartą per 30 metų viršijo 30 dol. už unciją. Sidabras, kaip pigesnė alternatyva auksui, vakar atnaujinusiam istorinį maksimumą ir pakilusiam iki 1430 dol. už unciją, pritraukia investuotojus.

Taigi pirmąją prekybos valandą fondų rinkose vyravo pirkimai, o iki dienos vidurio Europos indeksai pakilo jau daugiau negu 1%. Sesijos lyderiais tapo kalnakasybos sektoriaus vertybiniai popieriai ir naftos bendrovių akcijos. Ši prekybos sesija buvo palanki ir mažmenininkams, kuriems prasidėjo karštas prieškalėdinis išpardavimų sezonas. Antroje dienos pusėje investuotojai nusprendė fiksuoti gautą pelną ir pagrindiniai biržų indikatoriai atitolo nuo dienų maksimumų.

Sesijos rezultatais Prancūzijos CAC 40 indeksas pakilo 1,63% – iki 3810,5 punkto, Vokietijos DAX pakilo 0,68% – iki 7001,91 punkto, Didžiosios Britanijos FTSE 100 0,66% – iki 5808,45 punkto.

JAV

Antradienį, gruodžio 7 d., JAV prekybos sesijos uždarymo metu, indeksų judėjimas nebuvo vieningas. Rinkoje vyravo padidėjęs volatilumas, o pirmosiomis prekybos valandomis buvo užfiksuotas aukštas žaidėjų aktyvumas. Optimizmui įtakos turėjo JAV prezidento Baracko Obamos sprendimas pratęsti mokestines lengvatas turtingiems amerikiečiams dar dviems metams. Priminsime, kad lengvatos buvo įvestos Džordžo Bušo administracijos. Vis dėlto sesijos pabaigoje entuziazmas išblėso. Spaudimą investuotojams darė nesibaigiančios Europos skolų problemos.

Ši prekybos sesija nebuvo palanki didžiai daliai bankų institucijų. Stambiausio JAV banko Bank of America kotiruotės nukrito 0,6%, o J.P.Morgan Chase ir Wells Fargo - 1,64% ir 0,95% atitinkamai. Taip pat atpigo banko Goldman Sachs (-0,65%) ir kredito kortelių operatoriaus American Express (-0,5%) popieriai.

Kaip jau minėjome, ne visiems bankams prekyba pasibaigė neigiamoje zonoje. Augimą demonstravo finansų korporacijos Citigroup popieriai, kurie pabrango 3,82%. Investuotojai su didžiuliu entuziazmu priėmė naujieną apie tai, kad JAV valdžia parduoda šios bendrovės akcijas už 4,35 dolerio/akciją. JAV finansų ministerijos (US Department of the Treasuries) pelnas po akcijų paketo pardavimo sieks 10,5 mlrd. dol.

Gruodžio 7 d. sesijos duomenimis, Dow Jones nukrito 3,03 punkto (-0,03%) – iki 11359,2 punkto, NASDAQ pakilo 3,57 punkto (+0,14%), iki 2598,49 punkto, S&P pakilo 0,63 punkto (+0,05%), iki 1223,75 punkto.

Japonija

2010 m. gruodžio 8 d. prekybos sesija Japonijoje baigėsi Nikkei indekso augimu 0,9%. Sesijos metu Nikkei pakilo iki 7 mėnesių maksimumo Baracko Obamos kalbos dėka. Pagal sutartį, visiems JAV piliečiams mokesčių mažinimo programa bus pratęsta dar dvejiems metams. Tokiu būdu dolerio kursas jenos atžvilgiu pakilo, o tai teigiamai paveikė Japonijos prekybininkų nuotaikas.

Automobilių gamintojai prekybos sesiją baigė teigiamoje zonoje. Tam turėjo įtakos jenos susilpnėjimas. Didžiausio pasaulyje automobilių gamintojo Toyota Motor Corp. akcijų kaina pakilo 0,76%, o jo konkurentų – Honda ir Nissan Motor. – 1,95% ir 0,86% atitinkamai. Be to, silpnas jenos kursas teigiamai paveikė bankų sektorių. Japonijos bankų, tokių kaip Mitsubishi UFJ ir Mizuho, kotiruotės pakilo 1,0% ir 0,73% atitinkamai. Sesijos metu pakilo kainos Londono metalų biržoje, tai sukėlė žaliavinių prekių bendrovių kotiruočių augimą. Mitsui Kasyba ir Smelting Co. akcijų kainos šoktelėjo 3,03%, Nippon Steel. – 1,40%. Kita vertus, stambiausio Japonijos nikelio gamintojo Sumitomo Metal Mining Co. vertybiniai popieriai atsidūrė neigiamoje zonoje, jų kaina nukrito 0,21%.

2010 m. gruodžio 8 d. duomenimis, Nikkei indeksas pakilo 91,23 punkto (+0,90%) ir sudarė 10232,30 punkto. Dolerio kursas jenos atžvilgiu pakilo 1,43 jenos, palyginti su ankstesnės prekybos kursu, ir sesijos uždarymo metu sudarė 83,94 jenos/dolerį.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių