Nuo sausio 1-osios sugriežtinta prekyba alkoholiu

Nuo sausio 1 dienos Lietuvoje sugriežtinta alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka, jų vartojimas sporto renginiuose bei viešojo maitinimo įstaigose.

Restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo vietose draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus išsinešti nuo 22 iki 8 valandos, šiuo metu jų negalima įsigyti ir degalinėse. Taip pat draudžiama kioskuose prekiauti gamyklų į tarą supilstytu natūralios fermentacijos sidru, alumi ir alaus mišiniais.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKT) direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian neabejoja, kad mėginančių apeiti galiojančius įstatymus buvo ir bus.
"Mes ir toliau aktyviai bendradarbiausime tiek su policijos pareigūnais, tiek su savivaldybių darbuotojais ir mėginsime užtikrinti, kad kioskuose alkoholiniais gėrimais nebūtų prekiaujama, o viešojo maitinimo funkciją atliekančiuose „pseudo“ baruose alkoholis būtų vartojamas tik vietoje“, - pranešime spaudai teigė ji.

NTAKT pastebi, jog Lietuvoje anksčiau įvedus prekybos alkoholiu laiko apribojimus, nemažai mažmeninės prekybos įmonių pakeitė veikos pobūdį į viešojo maitinimo veiklą ir taip įgijo teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais išsineštinai visą parą. Anot NTAKT, Seimas patvirtino naują „paviljono“ sąvoką.

„Pagal šią sąvoką numatoma, kad paviljonas turi turėti viduje įrengtą prekybos salę pirkėjams aptarnauti. Toks Alkoholio kontrolės įstatymo sąvokų papildymas užkirs kelią kioskams persivadinti paviljonais ir toliau tęsti prekybą alkoholiniais gėrimais“, - rašoma NTAKT pranešime.

Naujomis pataisomis uždraudžiama vartoti alkoholinius gėrimus sporto renginių metu salėse, kuriose jie vyksta, taip pat sugriežtintos nuostatos dėl nepilnamečių asmens dokumentų patikrinimo prekybos vietose.

Taip pat pataisomis gujami iš prekybos „bambaliai“ - neleista alų, sidrą, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, alkoholinius kokteilius pilstyti į didesnius nei 1 litro plastmasinius butelius.

Visi šie apribojimai numatyti Alkoholio kontrolės įstatyme, kurį gruodį patvirtino Seimas, o praėjusią savaitę pasirašė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Parlamentarai, svarstydami siūlymus, nepritarė siūlymui uždrausti alkoholį vartoti asmenims iki 21 metų - paliekamas draudimas vartoti alkoholį iki 18 metų.

2011 metų gruodžio mėnesio duomenimis, Lietuvos savivaldybės yra išdavusios apie 18 tūkst. licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.


Šiame straipsnyje: prekyba alkoholiu

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
o jei išsineša kas tada? ką? kas tada? nusiperku šampo bambalį išsinešu laukan parūkt irkas tada jau išsinešiau kas tada bus? :D

KAIMYNĖ

KAIMYNĖ portretas
nieks nesustabdys Kaune Šiaurės prospekte prie ,,Šiaurinės" parduotuvės kioskelio prekybos. Kioskelyje ,,atseit" įkurta kavinė, kuri dieną naktį ,bet kuriuo paros metus, bet kokioje taroje pardavinėje alkoholį, visiems be išimties, ar tu dar nepilnametis ar jau visai sukriošęs, o dar geriau Mažvydo vid.mokyklos ir A.Smetonos gimnaizjos mokiniai. Tie nesislėpdami su ,,bambaliais" žingsniuoja rėkaudami per kiemus.Kiek žmonės skundėsi nieks nepadade. Kas gali paneigti, kad už tai eina dideli kontrobandos pinigai? Kas gail atsakyti į šį klausimą.

petras

petras portretas
nesuprantu tokiu draudimu, nedideleje maisto prekiu parduotuveje kur prekiaujama alkoholiu galima laisvai isgerti 100 gramu is po stalo kitiems zmonems laukiant toje pacioje eileje . beto is to pacio stikliuko gers ir sekantis norintis 100 gr niekas nieko neplauna .taip galima?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių